Zaloguj się do konta

Metody i przynęty na luty i marzec

utworzono: 2014/02/11 18:00
krol56

witammieszkam pod Warszawą w okolicy mam dwa jeziora i Wisle, chce sie wybrac na rybki, lód już puszcza, Wisła odpada bo jeszcze za wcześnie, ale myśle o tych jeziorach, jakie metody i przynęty polecacie? Gdzie szukac ryby o tej porze roku?Pozdrawiam [2014-02-11 18:00]

Jędrula

W jeziorach to lekka spławikówka i pickerek . Na przynęty polecam ochotkę , pinkę , białe i gnojki . Szukaj rybek w płytkich i nasłonecznionych zatoczkach , nie omieszkaj jednak sprawdzić głębokiej wody bo ryby tuż po zejściu lodu mogą jeszcze trzymać się głębiej .
[2014-02-11 18:13]

krol56

a spining?? [2014-02-11 20:59]

Jędrula

a spining??ić 

A co chcesz łowić na tego spina ?

[2014-02-11 21:26]

przemo1980

Co to za jeziora?
[2014-02-11 22:34]

maciek2544

Na sipinning teraz to raczej na płytkiej wodzie, ryby będą szukać slońca żeby sie ogrzać, wtedy mozna to wykorzystać, tam tez jest biała ryba. Przynęty wydaje mi się że juz można próbować z kolorami nie naturalnymi, ale nie zaszkodzi mieć jakiś stonowanych naturalnych kolorów. Wielkośc przynęt myślę ze średnia lub mała. Powiedzmy że np. gumy do 12cm, srednio 7-10cm. Monotonne prowadzenie pewnie będzie im sprzyjać. O tej porze już się budzą ale mogą żerować jeszcze chimerycznie. Oczywiście do każdej z tych reguł są wyjątki, to jest teoria :). Powodzenia w wędkowaniu, ja osobiście mieszkam w Irlandii i warunki nam nie sprzyjają :)
[2014-02-11 22:55]

Bernard51

"Na sipinning teraz to raczej na płytkiej wodzie, ryby będą szukać slońca żeby sie ogrzać, wtedy mozna to wykorzystać, tam tez jest biała ryba. Przynęty wydaje mi się że juz można próbować z kolorami nie naturalnymi, ale nie zaszkodzi mieć jakiś stonowanych naturalnych kolorów. Wielkośc przynęt myślę ze średnia lub mała. Powiedzmy że np. gumy do 12cm, srednio 7-10cm. Monotonne prowadzenie pewnie będzie im sprzyjać. O tej porze już się budzą ale mogą żerować jeszcze chimerycznie. Oczywiście do każdej z tych reguł są wyjątki, to jest teoria :). Powodzenia w wędkowaniu, ja osobiście mieszkam w Irlandii i warunki nam nie sprzyjają :)"
Dobrze radzisz tylko my tu w Polsce mamy zakaz na drapieżnika do maja szczupak , czerwiec sandacz ,pozostaje okoń ale też już połowa marca będzie miał tarło i też bym mu odpuścił.
Ty w Irlandii możesz sobie na to pozwolić.
[2014-02-12 05:16]

krol56

Co to za jeziora?

marne takie jeziorka -jezioro kiełpińskie -jezioro dziekanowskie [2014-02-12 12:31]

kormorus

Kolego Bernard51 jak słusznie zauważyłeś mamy zakaz na drapieżnika a nie na metodę ( w tym przypadku spiningową). Jak kolega chce na spining to niech łowi z poszanowaniem zasad PZW. Połamania kija. Ja sam jutro się wybieram tyle ze ze spławiczkeim
[2014-02-14 21:36]

krol56

Kolego Bernard51 jak słusznie zauważyłeś mamy zakaz na drapieżnika a nie na metodę ( w tym przypadku spiningową). Jak kolega chce na spining to niech łowi z poszanowaniem zasad PZW. Połamania kija. Ja sam jutro się wybieram tyle ze ze spławiczkeim

kolego i jak tam spławik? [2014-02-16 17:37]

SZUWARdragon2

A co Teraz na szczupaka? Do 14 marca mi wolno? [2014-02-16 23:30]

Moczykij70

A co Teraz na szczupaka? Do 14 marca mi wolno?

A czemu akurat do 14-tego a nie np. 15-tego? Przeczytaj dokładnie do kiedy obowiązuje okres ochronny na szczupaka.

[2014-02-17 11:16]

krol56

A co Teraz na szczupaka? Do 14 marca mi wolno?

nie rozpoczynajmy nie potrzebnej dyskusji, grzecznie zapytałem na co teraz, gdybym nie wiedział o tym co mówi regulamin to bym zapytał [2014-02-17 18:56]

dean12

Nie tylko w Irlandii bo w szczecinie też sobie połapiesz szczupaka i sandacza do końca lutego
[2014-02-17 19:33]

Matys24

Jak spin wiosną  to może jazie i klenie? A szczupaki i  sandacze  niech  zajmą  się  randkami. Jeśli smużki    Cię nie interesują   to polecam spławik ( a jeśli  tak ważne  jest  aktywne  wędkowanie  to trzeba złapać kilka kłódek  i  bez nęcenia szukać  kryjówek  białej  ryby, a i  okonie chruściki   lubią :) ) Pozdrawiam  [2014-02-17 20:57]