Metoda

/ 17 odpowiedzi
Łowię od lat różnymi metodami, jak każdy amator wędkarstwa. Okazuje się ze teraz metoda jest tylko jedna. Co za idiota nazwał jeden ze sposobów łowienia ryb, metodą? Trzeba być naprawdę zdrowo stukniętym, żeby wynaleźć taki dziwoląg językowy. No, to tyle mam do powiedzenia w temacie.
Alex13


Pozdrawiam
(2015/05/21 22:31)

u?ytkownik26223


A widzisz.Tu sie mylisz bo "metody" są dwie;
"metoda" karpiowai"metoda" feederowa

Pytasz kto nazwał?? pewnie ten sam idiota który nazwał wędkę do techniki drgająca szczytówka- feederem (czyli koszykiem,podajnikiem) (2015/05/21 22:48)

Morciaty


Myślę że dosłowne tłumaczenie nie ma tutaj większego sensu,ponieważ np. W języku angielskim jedno słowo może mieć wiele znaczen☺ dlatego chodzi raczej o ogólne skojarzenie a niżeli dosłowne tłumaczenia ☺ To tak moim zdaniem:) (2015/05/21 23:19)

notaki


Zanim wystrzeli się z tematem  warto poczytac.
Poczatkowa nazwa tej metody połowu to: "the flatbed method feeder" ( Czyli w tłumaczeniu bardzo dowolnym "feederowanie metodą płaskiego podajnika" .
Z czasem nazwa uprosciła się do "method feeder", a póżniej do samej "method" czyli tytułowej metody.

Proste ? (2015/05/22 14:40)

u?ytkownik165777


Dodam jeszcze że słowo ,,feeder'' nie dotyczy wędziska a karmnik , koszyk zanętowy . Faktycznie dziwna nazwa - tak jak bułka z kiełbasą to hot dog . (2015/05/22 15:48)

jozef-wielki


Wiadomo toto pryszło z angli no i dobrze , ale dlaczego nie może mieć polskiej nazwy np. koszyk na sztywno cz jakos inaczej , dlaczego tak lubią niekturzy nazwy nie polskie . Co do samego sposobu łowienia,mozna to zrobić z takim samym rezultatem z koszykiem jak i sprężyną tylko trochę pomyślunku będzie to samo , tylko nie będzie płaskie no i angielskie-idiotyzm . (2015/05/31 10:29)

Komancz


To jest portal i forum wędkarskie a nie językowe. Z takimi sprawami to udaj się do profesora Miodka. Na pewno chętnie udzieli wykładu o makaronizmach i innych słowach pochodzących i zapożyczonych z innego języka ;) (2015/05/31 11:04)

u?ytkownik26223


Wiadomo toto pryszło z angli no i dobrze , ale dlaczego nie może mieć polskiej nazwy np. koszyk na sztywno cz jakos inaczej , dlaczego tak lubią niekturzy nazwy nie polskie . Co do samego sposobu łowienia,mozna to zrobić z takim samym rezultatem z koszykiem jak i sprężyną tylko trochę pomyślunku będzie to samo , tylko nie będzie płaskie no i angielskie-idiotyzm .



Pytasz dla czego nie może mieć polskiej nazwy???? ano mogło by gdyby nie ludzie "dla szpanu" nie używali "na siłe" angielskich nazw.Znowu wrócę do tego "nieszczęsnego" feedera .Istnieje Polska nazwa (która zresztą lepiej brzmi i którą ja wolę stosować)DRGAJĄCA SZCZYTÓWKA czyli D/STylko większość chce być cool i takim modnym no i mamy feedery ,pckery ,winelpickery itd. (2015/05/31 11:21)

u?ytkownik26223


To jest portal i forum wędkarskie a nie językowe. Z takimi sprawami to udaj się do profesora Miodka. Na pewno chętnie udzieli wykładu o makaronizmach i innych słowach pochodzących i zapożyczonych z innego języka ;)


Tylko że wszyscy jesteśmy Polakami ,większość z nas żyje w Polsce więc nie widzę powodu abyśmy na silę używali angielskich nazw .
ps ciekawe dlaczego w przypadku Bata,tyczki itd jakoś się przyjęły Polskie nazwy a w przypadku feederów pickerów,method już nie? (2015/05/31 11:35)

Komancz


Szanuję nasz język i uważam, że jest piękny ale wpływu na zapożyczenia nie mam. Gdzie lezy problem i dlaczego tak a nie inaczej nie wiem. Może komuś wygodniej tak mówić. Jak to powiedziała Rubik "ty wiesz you know" ;) także tego... (2015/05/31 15:02)

Piotr 100574


czego tu wymagać jak połowa Polski jest w krajach obcojęzycznych :)a dziadki które zostały rzadko piszą na forum (2015/05/31 16:05)

mayki007


Witam, na method feeder lowie od prawie roku. 2 wedki jedna przelotowo a druga na sztywno i z mojej obserwacji, przelotowo mam leprze wyniki. Wedkuje na lowiskach PZW wiec wiadomo okazow nie ma l, ale wyniki leprze niz ba zwykly koszyczek. Ale mam do kolegow po kiju ktorzy sa bardziej doswiadczeni co do pelletow bo zaczynam testowac. W piatek wybieram sie na starorzecze narwi przewaga leszczy, krapi, wzdeg i ploci troche lina i kilkanascie karpi. Na wyprawe kupilem pellet meus 2mm truskawka, miod, kukurydza. Dodatkowo pellet na wage rozmiar od 4 do 12mm, nie znam nazwy firmy. Czesc tego pelletu na wage zmielilem aby dodac do zanety lub namoczyc samego aby dac do koszyczka drennana, czyli ciag dalszy testowania smaki jakie kupilem to truskawka, ochotka, halibut, watroba i kukurydza. Co do zanet to kupilem lorpio magnetic bream 2 paczki po 2kg z mysla aby jedzna przed wyjazdem dodatkowo zmielic na drobniejsza frakcje. Prosze Was o porade, jade na rybki od piatku do niedzieli. Z gory przepraszam za pisownie ale jestem zmuszony kozystania z kozystania z telefonu. Pozdrawiam (2015/05/31 19:59)

jozef-wielki


Indianin nie wysyłaj mnie po porady językowe , a zresztą pan Miodek napewno nie kaleczyłby języka jal te szkodniki siedzące za granicą siedzi toto pół roku i udaje angola , no ałe miejsza z tym ważne żebyśmy my dziadki nie poddawali się tym modom , a szczegulnie wędkarze my łowimy sobie wędkami oni ttymi swoimi nazwami (2015/06/02 11:51)

Piotr 100574


Indianin nie wysyłaj mnie po porady językowe , a zresztą pan Miodek napewno nie kaleczyłby języka jal te szkodniki siedzące za granicą siedzi toto pół roku i udaje angola , no ałe miejsza z tym ważne żebyśmy my dziadki nie poddawali się tym modom , a szczegulnie wędkarze my łowimy sobie wędkami oni ttymi swoimi nazwami




a dlaczego szkodniki???nie wszyscy za granicą są szkodliwi ,pamiętaj że ci co są najkrócej najszybciej zapominają polski język :) (2015/06/02 17:58)

notaki


No ne wierzę !!
Jakiś czas temu zwróciłem tu uwagę pewnej osobie, która napisała tekts tak niechlujnie, tak niegramatycznie i z tak ohydnymi bledami ortograficznymi, że nóż mi się w kieszeni otworzył grozac nieobliczalnymi skutkami dla mojej męskości. :-P

jaki był skutek ??? Zrypano mnie jak burą sukę , twierdząc, ze liczy się zawartość, a nie forma i , że czepiam się straszliwie ( a napisałem, że w dobie "sprawdzaczy"  takie niechlujstwo językowe obraża tak język ojczysty, jak i pozostałych użytkowników forum ) .

Długo czekałem - przyznaję , by znależć ludzi, dla których czystość języka jest istotna :-) (2015/06/02 20:30)