Zaloguj się do konta

Metoda spławikowa

utworzono: 2010/07/01 12:36
wsx2111

hej koledzy

mam pytanie ponieważ specjalizuje sie w łowiectwie gruntowym a mniej w splawikowym

juz 4 lipca jade na mazury do miejscowosci swaderki .

W tym roku interesuja mnie duze rybki.

Mam na oku : liny , plotki, leszcze , karpie Karasie.

uzywam zanety firmy traper i prosze o porade metody splawikowej ktora ma dotyczyc w jakich najlepiej godzinach lapac te ryby oraz czy warto zazucac blisko trzcin i takich rzeczy , czy grunt mam ustawiac blisko lustra wody czy blisko dna . Jednak wiem że z dna wystawaja zarośla krore maja nawet pare metrow bo nurkowlem tam wiele razy

 

[2010-07-01 12:36]

Matys24

Warto na początek podkreślić podstawy ryby które wymieniłeś  są rybami żerującymi przy dnie. Ja osobiście łowie jak najbliżej brzegu co oczywiście zmusza mnie do starań   zahowania ciszy. Wydaje mi się że lepszą porą na ryby jest rano a dla tych którzy nie lubią pobutki to późne popołudnie  ja zaczynam od godziny 18. Życze miłego pobytu nad wodą i ryby życia. Pozdrawiam [2010-07-01 14:14]

panoni

Nie znam tych rejonów ale gdy byłem na mazurach łowiłem przy czcinach i niestety przez kilka dni udało się lina złapać kilkanascie małych okoni ale krasnopiór to było od zatrzęsienia . Z jednej strony sie rozczarowałem ale z drugiej było dość przyjemnie choć czasem jeszcze spławik nie "stanoł " a juz go zassało :) przednia zabawa próbowałem na zebacze ale z tego co słyszałem od miejscowych to chyba że ślepy sie trafi jak na lekarsto . Mam nadzieje że bedziesz miał zabawę a o to w sumie chodzi . Życze połamania [2010-07-01 15:39]

kaugustyn13

witam. przynete lepiej ustaw przy dnie. do zanety dodaj makaronu, leszcz go uwielbia. ja lowie w godzinach wieczornych. ale zdazalo sie lowic w samo poludnie z niezlymi efektami [2010-07-01 21:40]

MateuszKaminski34

Z mojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że najlepiej jest łapać przy trzcince zawsze coś większego złapiesz.Ja  ostatnio wybrałem sie na rybki z kolegami i łapałem przy trzcinie złapałem Pstrąga 53 cm, a moi kumple jakieś płoteczki i uklejki.Także radze przy trzcinie.Jeżeli chodzi o grunt to jak chcesz złapać duża Rybke to polecam DUŻY grunt wiem z własnego doświadczenia że na płytkim gruncie to zawsze plącze sie drobnica.Grunt ustawiaj zawsze na 15 20 cm od dna.Połamania kijów na Mazurach :) Pozdrawiam 
[2010-07-02 10:22]

ja zawsze lowie w ten sposob ze obieram miejsce bez fal gruntuje splawik i ustawiam zeby przyneta byla na dnie sypie dwie kule zanety z peczakiem i lowie stosunkowo blisko brzegu jesli obok masz jakas trzcinke to proponuje tam rzucici i zalozyc splawik 0,5grama przyponik 0,10 i chaczyk 14 i jedna pinke . pozdrwaiwm uprzejmie
ps. polamania kija
[2010-07-02 22:15]

kwl22

Swaderki...tez sie tam wybieram na urlop albo swaderki albo Omulew takze jak wrocisz prosze o relacje :) [2010-07-02 23:22]

wsx2111

dzieki za porady juz niedlugo jade mam nadzieje na wspaniałe przygodzy jade tam na 3 tygodnie wiec mam sporo czasu ..

jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

[2010-07-03 12:21]