Metoda włosowa - Pomoc w doborze sprzętu

/ 8 odpowiedzi

Witam!

A więc tak, wędkuje już kilka lat, była odległościówka, był feeder, a w tym sezonie zacząłem bawić się w łowienie karpi metodą włosową. Do tej pory łowiłem kilka razy na kulki, ale szczerze mówiąc miałem lepsze efekty odległościówką na delikatnym zestawie niż tą metodą..

Sprzęt jaki posiadam -

* wędki - karpiówka York forte carp 360 2.75 lbs i teleskop Shimano 3.30 c.w 30-60 g

* kołowrotki - Buffy Duel 030 ( bez wolnego biegu niestety ) i Michell Premium Runner ( z wolnym biegiem )

Co do sprzętu to nie jest to może marzenie, ale przynajmniej na ten sezon musi wystarczyć.

Nie stać mnie na zmiane kijów i kołowrotków pisze z góry.. nie wiem czy kołowrotek bez wolnego biegu bedzie zdawal w ogole egzamin.

 

Do tej pory łowiłem na zwykłe wskaźniki brań. Chciałbym jednak kupić 2 sygnalizatory elektroniczne i do tego 2 swingery. Chodzi mi o dość prosty i niezawodny sprzęt do nauki.Do tego prosiłbym o dobór żyłki. Mile widziane uwagi co do mojego sprzętu i podejścia do calej sprawy, dopiero zaczynam bawić się w metode włosową .

Aha, narazie w tym sezonie nie planuje jakiś długich zasiadek, chce poprostu jeszcze kilka razy pojechac na komercje gdzie brania sa czestsze i troche potrenowac.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam !

gusto


kije i kołowrotki jak najbardziej zdadzo egzamin do nauki i połowienia co do sygnałków i swingerów to proponował bym coś z dolnej półki bo nie wiadomo czy się zarazisz ,co nie znaczy że sprzęt elektroniczny ci się nie przyda(połowy gruntowe:leszcz,węgorz,drapieżnik)co do kołowrotka bez wolnego biegu to napewno się sprawdzi kwestia przyzwyczajenia,ja swoje karpiowanie zaczynałem też z wolnym biegiem a teraz mam dwie Baltiki ,a wolny bieg stosuje na węgorza,szczupaka.Powodzenia (2010/06/12 11:27)

u?ytkownik27096


Kolego ja stosuję od dawna żyłki Dragona i jestem bardzo zadowolony głównie seria Millenium nie dawno też kupiłem Dragon Maxima Spinn i też jestem bardzo zadowolony Fakt żyłki nie są najtańsze ale bardzo dobre i wytrzymałe. (2010/06/13 14:53)

u?ytkownik40315


Ja też polecam żyłki z firmy dragon. Mam na szpulach nawiniętą żyłke maczową i na feedera i się dobrze sprawdzają (2010/06/15 09:53)

u?ytkownik31907


tak sa to dobre żyłki szczególnie do metod gruntowych. (2010/06/15 10:13)

zelu


No sygnalizatory kupiłem dzisiaj u mnie w mieście, Byron V i do tego swingery też tej samej firmy. Myśle, że jak na początek to dobry zestaw i porządnej firmy.

A co do żyłki to zdecydowałem się na szpule 400m firmy Pelzer white lightning 0.28. Podobno odznacza się minimalną pomięcią i ogólnie jest b. dobra jeśli chodzi o ten przedział cenowy.

Myśle, że bede zadowolony z wyboru !

Dzięki wszystkim za odpowiedzi ;))

(2010/06/15 22:31)