metoda spaliwkowa na glebokim zbiorniku

/ 3 odpowiedzi
witam serdecznie potrzebuje porady mam jedno lowisko na ktorym najczesciej polawiam metoda splawikowa jest ono bardzo glebokie ponad 15 m i wlansnie do tego daze jak zmontowac zestaw aby mogl polawiac przy dnie stoper nie przejdzie przez przelotke jest bardo mala jest jakis sposob na rozwiazanie problemu czy pozostaje tylko feder ? z gory dzieki pozdrawiam
withanight88

jest taki magiczny myk - stoper wiązany z zyłki:) sprawdzone działa tylko trzeba wiedziec jak zawiazac (2009/07/09 21:41)

konar

witam ja stosuje zestaw ze spławikiem przelotowym oraz stoperem z nitki. Takie stopery można nabyć chyba w każdym sklepie wędkarskim. Chwalę sobie właśnie takowe stoperki ponieważ też mam cienką przelotkę a one sprawdzają się wręcz idealnie. Ważne jest jeszcze to że nie ma problemu przy rozwijaniu się żyłki ze szpulki. Polecam spróbować. (2009/07/09 22:46)

Waldi Fish

Popieram rozwiązanie kolegi Konara ze spławikiem przelotowym i stoperem nitkowym (sznurkowym). Stoper nitkowy faktycznie przechodzi przez wąskie przelotki. Po zaciśnięciu węzła, należy zostawić na obu końcach około 2 cm nitki, bo wtedy jej miękki koniec łatwiej przechodzi przez przelotki. Należy zwrócić uwagę na grubość nitki, bo spotyka się w handlu te stopery o różnej grubości nitki. Z cienką nitką będzie łatwiej przechodzić przez przelotki. Należy też zwrócić uwagę na średnicę otworu w koraliku, który umieszcza się na żyłce pod stoperem. Miałem przypadki, gdy stoper przechodził przez zbyt duży otwór koralika i trzeba było koralik przesuwać w dół, pod stoper. Pozdrawiam! (2009/07/10 00:52)