Zaloguj się do konta

Metoda połowu karpi

utworzono: 2014/02/21 19:51
pw330

Jeszcze do niedawna myślałem o kupnie feedera a teraz nie wiem co wybrać więc proszę o podpowiedź.  [2014-02-21 19:51]

haja

Jak się nastawiasz na same karpie - to kup karpiówki. A jak uniwersalne to zdecydowanie feeder  [2014-02-21 19:59]

To zależy gdzie chcesz łowić te karpie,czy tylko karpie (ewentualnie amury) no i jakiej wielkości. [2014-02-21 20:31]

Każda metoda jest dobra!!!;)Dużo będzie zależało od ciebie, gdzie wybierzesz miejscówkę,jaki sposób zanęcania jak i sam skład zanęty ;) i oczywiście przyneta.  [2014-02-21 20:51]

pw330

Dobrze koledzy ale chciałbym łowić karpie amury czasami bym się wybrał na suma i węgorza.
I prosił bym o podanie modelu wędki do 100 zł.
[2014-02-22 18:37]

Arcymisiek

Dobrze koledzy ale chciałbym łowić karpie amury czasami bym się wybrał na suma i węgorza.
I prosił bym o podanie modelu wędki do 100 zł.


Aż za 100 zł. Uuuu!!! Chyba na bazarze  u ruskich  dostaniesz w tej cenie uniwersalną feedero - karpiówkę "Gniotsa nie łamiotsa" - niezniszczalna jak AK-47. :)



[2014-02-22 19:33]

Gruby62

Jeżeli chodzi o karpiówki do stu złotych.Jaxon Harmony Carp 3.60 3.00lbs Jaxon Black Arrow 3.60 3.5lbs.Jest jeszcze wiele innch modeli,zerknij na allegro a możesz trafić darmową przesyłkę i jakiś gratis.Pozdrawiam
[2014-02-23 15:53]

Gruby62

A ty Arcymiśku nie ironizuj tylko pomóż koledze.Pozdrawiam
[2014-02-23 15:57]

Arcymisiek

A ty Arcymiśku nie ironizuj tylko pomóż koledze.Pozdrawiam



W czym mam pomóc? W zakupie byle badziewia za 100zł? Żeby mnie później chłopak przeklinał.
Raczej wolę już ironizować niż coś polecić w cenie100 zł, co notabene jest takiej samej lichej jakości jak kije z bazaru, tyle, że mają krzykliwą nalepkę Carp.


[2014-02-23 16:46]

Gruby62

Skoro prosił o cenę do stu złotych.to tyle może wydać na to'badziewie'.Dla niego to będzie cenniejsza wędka niż nasze za setki złotych,a co do przklinania za pomoc w zakupie wędki do stu złotych to możesz być spokojny.Ja myślę że to jest młody wędkarz i niech się uczy na tańszym sprzęcie będzie mniej bolało.
[2014-02-23 17:55]

A ty Arcymiśku nie ironizuj tylko pomóż koledze.Pozdrawiam



W czym mam pomóc? W zakupie byle badziewia za 100zł? Żeby mnie później chłopak przeklinał.
Raczej wolę już ironizować niż coś polecić w cenie100 zł, co notabene jest takiej samej lichej jakości jak kije z bazaru, tyle, że mają krzykliwą nalepkę Carp.


Może ma taki budżet że moze wydać max sto parę złotych na wędzisko? Mam kija mikado silver eagle carp właśnie za 100 zł i miśki do 18 kg na niego wyciągałem bez problemu. Ważniejszy jest kołowrotek który musi mieć po 1 porządny hamulec po 2 Porządny Hamulec po 3 PORZĄDNY HAMULEC. [2014-02-23 18:01]


Może ma taki budżet że moze wydać max sto parę złotych na wędzisko? Mam kija mikado silver eagle carp właśnie za 100 zł i miśki do 18 kg na niego wyciągałem bez problemu. Ważniejszy jest kołowrotek który musi mieć po 1 porządny hamulec po 2 Porządny Hamulec po 3 PORZĄDNY HAMULEC.



















                                                                                                       Mateuszj415 Tylko że autor chciał by wędke na karpie,amury,węgorze i SUMY a nie wiem czy wędka za 100 zł da rade sumowi przez duże "S" [2014-02-23 18:17]

Gruby62

Tak zgadzam się z Tobą porządny hamulec to podstawa.Pozdrawiam
[2014-02-23 18:24]

Gruby62

Ja myślę że pw330 jest początkującym wędkarzem i niech nabiera doświadczenia na karpiach i amurach,a na suma przez duże S przyjdzie czas.
[2014-02-23 18:34]

Magnum X-treme Tele Sum, Długość: 3.00m, Ciężar wyrzut: 200-500g, Waga: 347g, Długość transp: 0,83m , Liczba elementów: 6, jest to kij przeznaczony do połowu Sumów kosztował mnie ponad 100 ale nie wiecej niż 130 [2014-02-23 19:22]

Gruby62

Ile i jak duże sumy złowiłeś na ten mega sprzęt?
[2014-02-23 19:32]

Gruby62

Coś mi się wydaje że te dane na temat wędki sumowej zapodałeś z forum wędkarskiego spławik.a tam popisany jest Janek 30
[2014-02-23 19:59]

Dane owszem były pod ręką, nie musiałem schodzić do piwnicy i spisywać z kija ;) http://forum.wedkuje.pl/f,dragon-magnum-x-treme-tele-sum,727639,0.html
Nie za duże i nie za dużo parę sztuk powyżej metra. [2014-02-23 20:10]

pw330

Sory łowię dopiero 1 sezon i mam mało lat:P  [2014-02-27 17:50]

Haryyy5

Koledzy zamiast się tu sprzeczać itd. doradzać sprzęt na siłę lepiej przekonać chłopaka że to tak nie działa że od płotki przez karpia aż po rekordowe sumy jedną i tą samą wędką za 100 zł żeby to wszystko wyciągnąć i jeszcze mieć przyjemność z holu ( nawet za 1000 i więcej się tak nie da)

Przede wszystkim edukujmy się nawzajem i wytykajmy błędy tak w postępowaniu jak i w myśleniu.


Kolego musisz sobie przemyśleć sprawę i zdecydować co chcesz łowić a jeszcze lepiej co realnie możesz złowić. Każdy wie jak to jest na początku, zwłaszcza w młodym wieku - wiedza i doświadczenie bliskie zeru, portfel świeci pustką a ambicje i plany na bicie rekordów. Niestety szybko się przekonasz że to tak nie działa. Oczywiście masz szansę złowić i ładnego karpia i suma ale to będzie raczej wynik szczęścia bo żeby się specjalizować czy to w karpiach, amurach, sumach czy też innych rybach powiedzmy nie należących do grupy wszędobylskich i łatwych do złowienia potrzeba już jednak sporej wiedzy i umiejętności oraz niestety często dużych nakładów finansowych.

Ja bym Ci proponował zainwestować w jakiś feeder, połowić trochę leszczyków, łowiąc na przynęty takie jak kukurydza masz szanse że coś większego też się zaczepi. Wydaje mi się że tak będzie lepiej dla Ciebie bo przynajmniej sobie coś połowisz, nabierzesz doświadczenia i za jakiś czas będziesz mógł pomyśleć co dalej. Jak się nastawisz ambitnie na karpie czy amury o sumach nie wspominając to duża szansa że zakończysz sezon z wynikiem zerowym czego oczywiście nie życze. Także pomyśl jeszcze co zrobić a jak się na coś zdecydujesz to na pewno wielu forumowiczów chętnie Ci pomoże wybrać właściwy sprzęt bo teraz naprawdę trudno Ci coś doradzić.
[2014-02-28 10:17]

Lujski

a ja mam takie pytanie - na poczatku maja (dlugi weekend) - mam zawody - na komercyjnym, niewielkim stawie - i chcialbym sie zapytac jak łowic szybkosciowo karpie ..?? - głownie sa tam sztuki takie okolo 2kg./ zdarzaja sie amury po20kg, ale chcialbym sie skoncentrowac na tych niewielkich karpiach i teraz - jakiej metody i jak zastosowac ... ?? na co łowic?? i jak i czym zanecac..?? jaki sprzet?

Pozdrawiam
[2014-03-11 18:31]

a ja mam takie pytanie - na poczatku maja (dlugi weekend) - mam zawody - na komercyjnym, niewielkim stawie - i chcialbym sie zapytac jak łowic szybkosciowo karpie ..?? - głownie sa tam sztuki takie okolo 2kg./ zdarzaja sie amury po20kg, ale chcialbym sie skoncentrowac na tych niewielkich karpiach i teraz - jakiej metody i jak zastosowac ... ?? na co łowic?? i jak i czym zanecac..?? jaki sprzet?

Pozdrawiam

Koszyk do metody oklejony zanętą lub mały woreczek pva z pelletem + nie duża pojedyńcza kulka i nie posiedzisz spokojnie :)
[2014-03-11 18:50]

Lujski

akurat koszyki jakies do metody posiadam - i zamontowac na stałe ?? (przypon do 10cm?)- mam koszyki do 25g - łowic na feedera tak ..??

Pozdrawiam
[2014-03-11 19:26]

akurat koszyki jakies do metody posiadam - i zamontowac na stałe ?? (przypon do 10cm?)- mam koszyki do 25g - łowic na feedera tak ..??

Pozdrawiam

Tak samozacinający tylko daj cięższy koszy jeśli feeder da radę, rybki bedą się lepiej zapinały, do tego jak napisałeś krótki przypon i mała kuleczka.
[2014-03-11 22:35]

Lujski

a  do takich malych kulek np. 10mm jaki stosowac haczyk..???
[2014-03-12 05:13]

Lujski Kiedyś łowiłem na stawach koła właśnie takie karpiki,najlepiej łowiło sie albo na feeder albo na spławik.W nocy dla wygody łowiliśmy na "bąbke"jako że było to "naście" lat temu i kulka była mało popularna to lowiło sie te karpiki na kukurydze lub rosówki. [2014-03-12 09:08]