Metoda na w這s zacinanie

/ 12 odpowiedzi

Witam, podczas ostatniego 這wienia pierwszy raz zarzuci貫m zestaw na w這s. Za這篡貫m 3 kukurydze, stoperek. Mia貫m branie, bomba jednolitym 鈔ednim tempem idzie w g鏎, zaczyna ci庵n望 szybciej z wolnego biegu, zacinam i nic. Rozumiem, 瞠 ryba mia豉 w pysku i odp造wa豉... Pytanie jak zacina, kiedy zacina bo oczywi軼ie musi 造kn望 kukurydze z haczykiem na ko鎍u... prosz o wyja郾ienie. Jakie ryby na to bior, w zasadzie niczym to si nie r騜ni od haczyka z ziarenkami na這穎nymi...

FLO92

mogles miec branie amura a odleglosc kuku od haczykla byla za duza i nie 造kn掖, je瞠li by豚y to karp powinienes go spokojnie zaci望 a w zasadzie sam by sie zaci掖.
Stosujesz zestaw samozacinajacy ? (2012/07/25 10:55)

krucyemen

No dobrze kolega wy瞠j m闚i mog豉 kukurydza by troszk dalej od haczyka i m鏬 jej nie 造kn望 lub za ni ci庵n掖. ( jest te taka opcja 瞠 ryba przep造wa豉 i mog豉 zahaczy ogonem i podci庵n望 ci 篡趾) ale to si rzadko zdarza. Ryby to m鏬 by na pewno karp,amur,leszcz (2012/07/25 11:39)

Dawid1346

Jest taki film "DVD KARP POD WOD", w tym filmie w璠karze stosuj ro積e przypony w這sowe i pokazuj zachowanie Karpi pod wod, jak bior i si zacinaj, co mnie bardzo zdziwi這 to to 瞠 bardzo cz瘰to przyn皻a by豉 pobierana razem z haczykiem i wypluwana, a Karpie si nie zacina造...

Polecam filmik, trwa prawie 2,5godz. i w wi瘯szo軼i pokazywane jest 瞠rowanie Karpi, przy tym Wojciech Marmuz i Bartosz Wiatrowski omawiaj przypony i zaistnia貫 sytuacje pod wod

Jakie ryby bior ? Widzia貫m jak kolega wyci庵n掖 na poka幡 kulk Leszcza ok 30cm.

(2012/07/25 13:04)

michol

Poka najlepiej zdj璚ie zestawu to wymy郵imy co mog這 by nie tak, lecz pami皻aj 瞠 puste brania te si zdarzaj.

Pozdrawiam Micho (2012/07/25 13:52)

Barlinek97

A czy ty przed zaci璚iem wy陰czy貫 wolny bieg ? Bo je瞠li zacinasz na wolnym biegu to raczej nie zatniesz . No chyba 瞠 si myl to przepraszam . (2012/07/25 14:28)

jarek30

wolny bieg nic nie ma do znaczenia jeszcze lepiej jak we幟ie ci wi瘯sza ryba to automatycznie ci sczioga 篡趾 z ko這wrotka zale篡 na co si  nastawiasz    karp albo amur mo瞠 w tym czasie   mia貫 mniejszy hak od ilo軼i za這穎nej kukurydzy ja  tak 豉pie na  kukurydze tward na odrze tylko zak豉dam jedn kukurydze   a jak na kulk proteinowa 豉pie u篡wam du瞠 haki  co do zacina to sam zobaczysz jak b璠ziesz mia wi瘯sze branie ko這wrotek b璠zie gra i nie zamykaj wolnego biegu bo kiedy stracisz w璠k nawet nie b璠ziesz wiedzia jak ci karp zabierze  powodzenia zacinasz zawsze przy podeisciu ping-ponga do w璠ki   (2012/07/25 14:54)

Dawid1346

No raczej przed zaci璚iem nale篡 zamkn望 wolny bieg bo zaci璚ie b璠zie zbyt s豉be i spadnie 篡趾a ze szpuli, 篡貫czka si zapl徠a i rybki nie wyholujesz.

Zapomnia貫m kiedy o w陰czonym wolnym biegu, i przy zaci璚iu powsta wielki p瘯 przy ko這wrotku.

(2012/07/25 16:16)

marcin4321

w豉snie. Na karpie to tylko ko這wrotki z wolnym biegiem, 瞠by taki karpik nie wyrwa w璠ki ze stojak闚 i nie wci庵n掖 do wody, tylko wybiera zylke i odjezdza. A poza tym w takich ko這wrotkach jest tak, 瞠 przy zaci璚iu one same si zamykaj. : ) (2012/07/25 16:18)

Dawid1346

marcin4321 to dziwne ko這wrotki masz bo ja mam 3 i mia貫m kiedy jeszcze jeden i przy 瘸dnym wolny bieg nie zamyka si przy zaci璚iu :(

No chyba 瞠 moje ko這wrotki s dziwne i mam tak wielk luk w wiedzy o sprz璚ie  :(

Moje ko這wrotki zamykaj bieg podczas przekr璚enia korbk, mo瞠 o to Ci chodzi.

(2012/07/25 16:26)

Luccas

Witam, dzi瘯uje za odpowiedzi. Gdy zauwa篡貫m, 瞠 bomba jednym powolnym ci庵iem zmierza do g鏎y od razu w陰czy貫m wolny bieg i wtedy poci庵豉 mocniej ci庵n帷 z ko這wrotka.
Haczyk mam gotowy z w這sem kupiony, kamatsu. Przed zaci璚iem zamkn掖em wolny bieg, ale nawet oporu nie by這 dlatego typuje, 瞠 za sam kukurydze trzyma. (2012/07/25 16:32)

jarek30

to jeszcze zale篡 od nastawienia g鏎nego hamulca nie nastawiaj zbyt lu幡o bo b璠ziesz mia jak kol Dawid     (2012/07/25 16:44)

marcin4321

marcin4321 to dziwne ko這wrotki masz bo ja mam 3 i mia貫m kiedy jeszcze jeden i przy 瘸dnym wolny bieg nie zamyka si przy zaci璚iu :(

No chyba 瞠 moje ko這wrotki s dziwne i mam tak wielk luk w wiedzy o sprz璚ie  :(

Moje ko這wrotki zamykaj bieg podczas przekr璚enia korbk, mo瞠 o to Ci chodzi.

a mo瞠 i tak. :D sorry, ja tak napisa貫m bo kumpel 這wi karpie i moze ja s造sza貫m dobrze tylko przekr璚i貫m :D

(2012/07/25 22:32)