Zaloguj się do konta

Metoda na bardzo muliste dno

utworzono: 2012/06/28 17:51
Domann

Witam wszystkich!Jestem mlodym wedkarzem i dopiero ucze sie dostosowywac sprzet do warunkow jakie panuja w jeziorze, licze na wasze, cenne dla mnie porady.
Szukam sposobu na bardzo muliste dno, na jakie cierpi jezioro na ktorym lowie.Chce zaczaic sie na ladna biala rybe ale nie wiem w jaki sposob podac jej najlepiej przynete.W metodzie ktora wymyslilem (rysunek) obawiam sie ze brania moga byc malo widoczne.Chcialbym aby dzialalo to w ten sposob, mianowicie gdy bedzie ryba brala (czyli bedzie podnosila przynete) podniesie takze i ciezarki i wtedy splawik sie polozy.Co wy o tym sadzicie, moze macie jakas inna sprawdzona technike? [2012-06-28 17:51]

xxxkubaxxx

Skoro na obrazku jest splawik to po co ty chce sz kombinowac, lepiej zmniejszyc grunt tzn. gumowy stoper przesunac blizej splawika i wtedy przyneta bedzie wisiec nad dnem i nie trzeba kombinowac z plywajacymi przynetami, srucinami lezacymi na dnie i czasem niepewnycmi braniami(wiatr moze ci lekki splawik polozyc i zatniesz, a ryby nie bedzie.
Gdyby to byl zestaw gruntowy to moglo by tak to wygladac koszyczek lub ciezarek na rurce antysplataniowa i dlugi przypon i plywajaca przyneta.
Polamania kija.
[2012-06-28 18:19]

xxxkubaxxx

[2012-06-28 18:32]

xxxkubaxxx

[2012-06-28 18:32]

abra1990

kolega wyżej ma rację , nie ma co kombinować, nawet spławik stały sie tu sprawdzi , ja też mam takie łowisko, ba..nawet takie mi lepiej leży bo siedzi tam ładny leszczyk, gruntujesz dno i podajesz przynętę tuż nad dnem (mułem ) rybka go spokojnie znajdzie, dno muliste ma to do siebie że pożądane przez ryby frakcje pokarmowe unoszą lub leżą blisko dna, więc trafienie w taki punkt jest strzałem w dziesiątkę :) pozdrawiam

ps. na muliste dno mozesz dać sytą zanętę na 4 godz 1-1,5 kg
[2012-06-28 19:28]

Domann

Czyli panowie lepiej uzyc splawika na stale?Myslalem o tym ale obawialem sie ze splawik bedzie splywal przez wiatr i fale... [2012-06-28 21:00]

Bernard51

Czyli panowie lepiej uzyc splawika na stale?Myslalem o tym ale obawialem sie ze splawik bedzie splywal przez wiatr i fale...

Masz racje bedzie splywal ,- dobrze kombinujesz z ta plywajaca przyneta tylko
wypadalo by dac jedna srucine lub mala oliwke przelotowa aby lezała w mule wtenczas bedziesz brania lepiej widzial. Splawik wywazony srucinami blisko splawika puzniej oliwka przelotowa i za nia przypon z srucina. Wypróbuj to nic nie kosztuje- Polamania!


[2012-06-28 21:16]

Domann

Dzieki za rade :) Co wy Panowie na to? [2012-06-28 21:44]

einstein25


[2012-06-29 11:22]

Pinki

Radze zrobić sobie dość gruby dywan z samej gliny.

 

[2012-06-30 14:19]

darkonis

Ja uważam że przynęta wisząca pod spławikiem tuż nad dnem jest najlepsza na takie łowiska. Po 1. jest nieustanie w ruchu i przemierza większy obszar łowiska. 2. co jakiś czas możesz ją poderwać co dodatkowo prowokuje. 3. twój zestaw jaki pokazałeś podczas prądów wodnych będzie zatapiać ci spławik .
[2012-06-30 14:53]

tmk

Mnie również ciekawiło jakie rozwiązania zaproponujecie w takim przypadku (muliste dno przy spławikowaniu)
Też łowię na takiej wodzie i mimo że miałem dobrze wygruntowane to jakoś nic nie brało.Mam tylko problem, bo nie wiem jak ustawić wagglera.
Używam 2+ 2   i ustawiłem go w taki sposób, ze na żyłce mam rozłożone  1,3 grama (wtedy mam antenke odpowiednio wystawioną) i przy krętliku dałem oliwkę 1gram która zatapia całość i w ten sposób gruntuję. co myślicie o takiej konstrukcji zestawu?  cały czas eksperymentuje i przyjmuję krytykę bardzo chętnie:)
Czy przy mulistym dnie gdy ściągnę tą oliwkę to powinno wystarczyć żeby reszta się unosiła nad dnem ale ciężko to wybadać jak dla mnie.  prosze o rady [2012-06-30 15:43]

darkonis

Wystarczy że sciągniesz tą śrucinę co przeciąża ci zestaw i ustawić odpowiednio stoper i będzie ok . Też kiedyś próbowałem zestaw  z dodatkową śruciną która leży na dnie, ale wiatr napierał na spławik prąd wodny też i spławik się chował.  Odczepiłem tą śrucinę tak żeby spławik normalnie wystawał z pełnym obciążeniem w uniesieniu , a dałem dłuższy przypon tak żeby troszkę leżał na dnie.
[2012-06-30 16:48]

Bernard51

Wystarczy że sciągniesz tą śrucinę co przeciąża ci zestaw i ustawić odpowiednio stoper i będzie ok . Też kiedyś próbowałem zestaw  z dodatkową śruciną która leży na dnie, ale wiatr napierał na spławik prąd wodny też i spławik się chował.  Odczepiłem tą śrucinę tak żeby spławik normalnie wystawał z pełnym obciążeniem w uniesieniu , a dałem dłuższy przypon tak żeby troszkę leżał na dnie.

Dluzszy przypon aby lezal na dnie: a wtenczas prad wody-wiatr nie bedzie ciągnąl splawika a zarazem przypon lezocy na mule i uwazasz ze ciagniona przyneta po mule bedzie bardziej atrakcyjna od stojacej w miejsu. Jak dla mnie dosc dzowne te twoje spostrzezenia.


[2012-06-30 18:38]

edyj71

Jak już tak kombinujemy z pływającą przynętą i koniecznie takiej chcesz używać to nie lepiej coś 'ala' grunt?
[2012-06-30 18:44]

kup sobie super brasema, ziemi rospraszajacej, piernika sensasa, moze jeszcze carmel rozmieszaj to wszystko i wrzuc okolo 30kulek w wybrane miejsce zapewniam cie ze jezeli w tym lowisku sa leszcze to zlowisz ladniego dorodnieg lesia
                                                                                                       oski
[2012-06-30 18:46]

marek-debicki

Pierwszy sposób jest jak najbardziej dopuszczalny szczególnie podczas wietrznej pogody lub  prądów wstecznych. Warto więc myślę spróbować i sprawdzić skuteczność zestawu.
[2012-07-03 19:08]

wsciekly31

u siebie mam kilka lowisk bardzo mulistych i lubie na nich lowic ze wzgledu na lina. jak to robie?hak 6 od haka do srutu ok25-30 cm splawik 6g i przyneta jak najnizej gruntu ale nie zanisko zeby nie bylo zaczepow o roslinnosc i inne niespodzianki. na plywy splawika nic nie poradzisz a nawet lepiej ze sa poniewaz przyneta jest w ruchu a to dodatkowy atut wabiacy. nawet bialoryb jest drapieznikiem (w swojej klasie ;) ) nie ma przepisu identycznego na dwa rozne lowiska tzreba samemu kombinowac i "wyczuc" rybe.
polamania.... aby nie o kolano [2012-07-20 13:26]