Metoda na bardzo muliste dno

/ 17 odpowiedzi
Witam wszystkich!Jestem mlodym wedkarzem i dopiero ucze sie dostosowywac sprzet do warunkow jakie panuja w jeziorze, licze na wasze, cenne dla mnie porady.
Szukam sposobu na bardzo muliste dno, na jakie cierpi jezioro na ktorym lowie.Chce zaczaic sie na ladna biala rybe ale nie wiem w jaki sposob podac jej najlepiej przynete.W metodzie ktora wymyslilem (rysunek) obawiam sie ze brania moga byc malo widoczne.Chcialbym aby dzialalo to w ten sposob, mianowicie gdy bedzie ryba brala (czyli bedzie podnosila przynete) podniesie takze i ciezarki i wtedy splawik sie polozy.Co wy o tym sadzicie, moze macie jakas inna sprawdzona technike?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

xxxkubaxxx

Skoro na obrazku jest splawik to po co ty chce sz kombinowac, lepiej zmniejszyc grunt tzn. gumowy stoper przesunac blizej splawika i wtedy przyneta bedzie wisiec nad dnem i nie trzeba kombinowac z plywajacymi przynetami, srucinami lezacymi na dnie i czasem niepewnycmi braniami(wiatr moze ci lekki splawik polozyc i zatniesz, a ryby nie bedzie.
Gdyby to byl zestaw gruntowy to moglo by tak to wygladac koszyczek lub ciezarek na rurce antysplataniowa i dlugi przypon i plywajaca przyneta.
Polamania kija. (2012/06/28 18:19)

abra1990

kolega wyżej ma rację , nie ma co kombinować, nawet spławik stały sie tu sprawdzi , ja też mam takie łowisko, ba..nawet takie mi lepiej leży bo siedzi tam ładny leszczyk, gruntujesz dno i podajesz przynętę tuż nad dnem (mułem ) rybka go spokojnie znajdzie, dno muliste ma to do siebie że pożądane przez ryby frakcje pokarmowe unoszą lub leżą blisko dna, więc trafienie w taki punkt jest strzałem w dziesiątkę :) pozdrawiam

ps. na muliste dno mozesz dać sytą zanętę na 4 godz 1-1,5 kg (2012/06/28 19:28)

Domann

Czyli panowie lepiej uzyc splawika na stale?Myslalem o tym ale obawialem sie ze splawik bedzie splywal przez wiatr i fale... (2012/06/28 21:00)

Bernard51

Czyli panowie lepiej uzyc splawika na stale?Myslalem o tym ale obawialem sie ze splawik bedzie splywal przez wiatr i fale...

Masz racje bedzie splywal ,- dobrze kombinujesz z ta plywajaca przyneta tylko
wypadalo by dac jedna srucine lub mala oliwke przelotowa aby lezała w mule wtenczas bedziesz brania lepiej widzial. Splawik wywazony srucinami blisko splawika puzniej oliwka przelotowa i za nia przypon z srucina. Wypróbuj to nic nie kosztuje- Polamania!
(2012/06/28 21:16)

Domann

Dzieki za rade :) Co wy Panowie na to? (2012/06/28 21:44)

Pinki

Radze zrobić sobie dość gruby dywan z samej gliny.

(2012/06/30 14:19)

darkonis

Ja uważam że przynęta wisząca pod spławikiem tuż nad dnem jest najlepsza na takie łowiska. Po 1. jest nieustanie w ruchu i przemierza większy obszar łowiska. 2. co jakiś czas możesz ją poderwać co dodatkowo prowokuje. 3. twój zestaw jaki pokazałeś podczas prądów wodnych będzie zatapiać ci spławik . (2012/06/30 14:53)

tmk

Mnie również ciekawiło jakie rozwiązania zaproponujecie w takim przypadku (muliste dno przy spławikowaniu)
Też łowię na takiej wodzie i mimo że miałem dobrze wygruntowane to jakoś nic nie brało.Mam tylko problem, bo nie wiem jak ustawić wagglera.
Używam 2+ 2   i ustawiłem go w taki sposób, ze na żyłce mam rozłożone  1,3 grama (wtedy mam antenke odpowiednio wystawioną) i przy krętliku dałem oliwkę 1gram która zatapia całość i w ten sposób gruntuję. co myślicie o takiej konstrukcji zestawu?  cały czas eksperymentuje i przyjmuję krytykę bardzo chętnie:)
Czy przy mulistym dnie gdy ściągnę tą oliwkę to powinno wystarczyć żeby reszta się unosiła nad dnem ale ciężko to wybadać jak dla mnie.  prosze o rady (2012/06/30 15:43)

darkonis

Wystarczy że sciągniesz tą śrucinę co przeciąża ci zestaw i ustawić odpowiednio stoper i będzie ok . Też kiedyś próbowałem zestaw  z dodatkową śruciną która leży na dnie, ale wiatr napierał na spławik prąd wodny też i spławik się chował.  Odczepiłem tą śrucinę tak żeby spławik normalnie wystawał z pełnym obciążeniem w uniesieniu , a dałem dłuższy przypon tak żeby troszkę leżał na dnie. (2012/06/30 16:48)

Bernard51

Wystarczy że sciągniesz tą śrucinę co przeciąża ci zestaw i ustawić odpowiednio stoper i będzie ok . Też kiedyś próbowałem zestaw  z dodatkową śruciną która leży na dnie, ale wiatr napierał na spławik prąd wodny też i spławik się chował.  Odczepiłem tą śrucinę tak żeby spławik normalnie wystawał z pełnym obciążeniem w uniesieniu , a dałem dłuższy przypon tak żeby troszkę leżał na dnie.

Dluzszy przypon aby lezal na dnie: a wtenczas prad wody-wiatr nie bedzie ciągnąl splawika a zarazem przypon lezocy na mule i uwazasz ze ciagniona przyneta po mule bedzie bardziej atrakcyjna od stojacej w miejsu. Jak dla mnie dosc dzowne te twoje spostrzezenia.
(2012/06/30 18:38)

edyj71

Jak już tak kombinujemy z pływającą przynętą i koniecznie takiej chcesz używać to nie lepiej coś 'ala' grunt? (2012/06/30 18:44)

użytkownik125243

kup sobie super brasema, ziemi rospraszajacej, piernika sensasa, moze jeszcze carmel rozmieszaj to wszystko i wrzuc okolo 30kulek w wybrane miejsce zapewniam cie ze jezeli w tym lowisku sa leszcze to zlowisz ladniego dorodnieg lesia
                                                                                                       oski (2012/06/30 18:46)

marek-debicki

Pierwszy sposób jest jak najbardziej dopuszczalny szczególnie podczas wietrznej pogody lub  prądów wstecznych. Warto więc myślę spróbować i sprawdzić skuteczność zestawu. (2012/07/03 19:08)

wsciekly31

u siebie mam kilka lowisk bardzo mulistych i lubie na nich lowic ze wzgledu na lina. jak to robie?hak 6 od haka do srutu ok25-30 cm splawik 6g i przyneta jak najnizej gruntu ale nie zanisko zeby nie bylo zaczepow o roslinnosc i inne niespodzianki. na plywy splawika nic nie poradzisz a nawet lepiej ze sa poniewaz przyneta jest w ruchu a to dodatkowy atut wabiacy. nawet bialoryb jest drapieznikiem (w swojej klasie ;) ) nie ma przepisu identycznego na dwa rozne lowiska tzreba samemu kombinowac i "wyczuc" rybe.
polamania.... aby nie o kolano (2012/07/20 13:26)