Łowienie feederem-sposoby na metodę.

/ 5 odpowiedzi
Witam. Jestem początkującym i dopiero mam zamiar rozpocząć moją przygodę z metodą. Mam dylemat jak łowić przelotowo czy na sztywno. Pewnie dla wielu z was temat jest banalny ,ale jak już wspomniałem jestem początkującym feederowcem. Jakie są plusy obu metod? Jakie minusy? Z góry dzięki za odpowiedzi.
Gutek87

Dobre koszyczki do metody lub podajniki w zależności jak kto je nazywa maja na tyle dobry łącznik między żyłką główną a przyponem że zestaw jest na "sztywno" jak to nazwałeś. Ale gdy ryba energicznie weźmie lub podczas holu koszyczek przesuwa się swobodnie po żyłce. Jest to szczególnie ważne jeśli ryba wpłynie w zaczep lub nam się zerwie. Nie musi się wtedy miotać z podajnikiem przy pyszczku. Ja osobiście polecam koszyczki do metody z Drennana na pewno droższe od niektórych firm ale są świetnie wykonane, posiadają własnie taki łącznik o którym wspomniałem. (2020/04/09 13:40)

0w3nPL

Dzięki (2020/04/09 17:15)

Rumcajs81

Ja akurat nie mam dobrego doświadczenia z drennanami,zeberka za często mi pękały lub ciężarek się teraz mikado,prawie tak samo wyglądają,a dłużej wytrzymują. Ja akurat raz łowie przelotowo,a raz na stale.Wszystko zależy na jakie ryby się nastawiam i jak ryba pobiera pokarm. (2020/04/09 17:40)

Gutek87

Fakt wyglądają bardzo podobnie. możliwe że są równie dobre.warto wypróbować kilka firm.każdy znajdzie coś dla siebie. (2020/04/09 18:31)