Zaloguj się do konta

Metoda gruntowa na rzece-jaki sprzęt?

utworzono: 2016/05/23 21:01
Userr1

Witam, potrzebuję porady.
Jako całkowity amator nie bardzo wiem jaki sprzęt sobie zakupić do łowienia z gruntu.
Ogólnie teraz posiadam:
Golden 2000 Gear Ratio 5:1:1 - czy taki spławik nada się do łowienia gruntowego?
Po za tym kołowrotkiem posiadam:
- Koszyczki zanętowe: 30g, 40g.
- Rurki anytsplontaniowe
- haczyki 4 (0,18mm),6 (0,16mm)
- żyłkę Jaxon Satori Feeder 0,27mm
Łowić zamierzam na Odrze (Spółdzielnia Regalica w Szczecinie). Jeżeli chodzi o moje planowane połowy to na rzece biała ryba.
Łowić będę jedynie z brzegu.
Proszę o pomoc w wyborze jakiegoś sprzętu do łowienia spławikowego. [2016-05-23 21:01]

Userr1

Ps: Mój budżet do 100zł. [2016-05-23 21:06]

Jakub Woś

W tytule piszesz o metodzie gruntowej. W treści prosisz o pomoc w wyborze zestawu spławikowego. Golden 2000 Gear Ratio to chyba kołowrotek a nie spławik choć mogę się mylić. Przemyśl jeszcze raz co chciałbyś się dowiedzieć o jakiej metodzie i na spokojnie napisz bo w tym momencie nie wiadomo o co Ci chodzi. [2016-05-23 21:30]

okonekPL

ja mam efekty łowiąc na koszyczki zanętowe z gruntu. Moja żylka głowna 0,25,pzypon 0,16 ok 30cm chaczyk nr 10 gamakatsu ale to zalezy na jakie przynęty łapiesz bo jak białe to ta 10 a na czerwone to umnie 8,koszyk 30g i oczywiscie rurka anty splontaniowa. a spławik to nie moja ulobiona metoda na odre kiedys łowiłem ale to na ciężki zestaw. plecionka 0,18 na głównej,przypon z 0,12 plecionka i hak 8,spławik 15g i obciążenie ciężarek przelotowy  20g. zestaw nie był zatapialny przez nurt brania okoni leszczy kleni było widac i metoda sie prawdzała ale jak na ukleje czy płotke chcesz zapolowac to ta metoda sie nie nada. A WĘDKA to u mnie był zwykły teleskop mikado davinci float. MAM nadzieje ze pomogłem [2016-05-23 21:30]

Userr1

Dziękuję za odpowedzi. Mile widziane kolejne. Przepraszam ale pokręciłem w tym poście trochę, oczywiście chodzi o łowienie gruntowe, a ten Golden 2000 Gear Ratio 5:1:1 to oczywiście kołowrotek, a nie spławik. [2016-05-23 22:20]

Adi777

Jeżeli metoda gruntowa i na rzece to chyba najtrafniej byłoby kupić feedera (tzw. drgająca szczytówka).
Poszukaj jakiegoś do 100zł., najlepiej z cw. moim zdaniem minimum 120g., a co do długości to zależy w jakich miejscach łowisz i jak daleko chcesz łowić.
Połowisz posiadanymi koszczyczkami, a możesz kupić sobie cięższe w razie silniejszego nurtu.
Rurki antysplątaniowe możesz używać, choć to nie jest konieczne. Podobno zmniejszają one ilość brań.
A jeżeli chodzi o spławik to taki cięższy, feeder też obsłuży.

Pozdrawiam [2016-05-24 00:00]

Adi777

Jeżeli metoda gruntowa i na rzece to chyba najtrafniej byłoby kupić feedera (tzw. drgająca szczytówka).
Poszukaj jakiegoś do 100zł., najlepiej z cw. moim zdaniem minimum 120g., a co do długości to zależy w jakich miejscach łowisz i jak daleko chcesz łowić.
Połowisz posiadanymi koszczyczkami, a możesz kupić sobie cięższe w razie silniejszego nurtu.
Rurki antysplątaniowe możesz używać, choć to nie jest konieczne. Podobno zmniejszają one ilość brań.
A jeżeli chodzi o spławik to taki cięższy, feeder też obsłuży.

Pozdrawiam [2016-05-24 00:00]

PijanyAniol

Kołowrotek w rozmiarze minimum 30  najlepiej  45 z wolnym biegiem  coś z Okumy najlepiej. Ten 20 kołowrotek to bardziej nadaje się na spławik jak już chcesz go zastosować. Na gruncie przy takich przeciążeniach możesz go szybko zajechać , ale to sam ocenisz. 
Wędka  Feeder najlepiej C. W 120 g  długość na początek 3,6 metra polecam od siebie wędki Mikado na początek nie kosztują majątek ,a  praca i wykonanie zadowalające. 
Koszyczki zdecydowanie większe w zakresie 60- 90 g ( takie najlepsze przy połowach przed  warkoczem nutru  jak i w nim  ) - kup pare różnych i sam oceń czy Ci sciąga zestaw czy nie - będzie widać to na śzczytówce  
Haczyki to zależy co chcesz założyć na przynętę   ja stosuje na rzece najczęściej rozmiar  6-8 Owner Bream takie leszczowe najbardziej mi się sprawdzają- zacięcia są bardzo dobre i ryba się nie spina ,   [2016-05-24 00:05]

Userr1

Bardzo dziękuję za odpowedzi.
Zastanawiam się nad zakupem 
WĘDKA WĘG.GOLDEN LION FEEDER MIKADO 300mm/100g za 70zł

lub
nie wiem czy nie dopłacić i kupić  Mikado Almaz Medium Feeder 390mm/120g za 130zł
Jak myślicie, która będzie lepsza? 
Jeszcze raz przypominam, że to wędka na rzekę Odrę Regalicę z dosyć mocnym nurtem.
Pytanie tez jest takie, jaki kołowrotek pod te wędki kupić? 
Nie znam się na tym zupełnie, słyszałem, że powinien być z wolnym biegiem.
Proszę o wskazówki odnośnie jakiś konkretnych modeli.

Pozdrawiam serdecznie. [2016-05-26 13:12]

SlawekNikt

Wędka zdecydowanie druga, a kołowrotek z wolnym biegiem. Coś od okumy np. travertine albo od dragona np. maxima. Poniżej linki jako przykłady.

http://allegro.pl/kolowrotek-okuma-travertine-40-jakosc-cena-hit-i6202079677.html

http://allegro.pl/dragon-maxima-fr-1040i-i6219184477.html [2016-05-26 14:46]

ryukon1975

Kij długi i mocny duży cw i mocny spory kołowrotek, jak wyżej radzi kolega SlawekNikt. [2016-05-26 15:23]

Userr1

Dziękuję za odpowedzi.
Ok. wędkę wezmę tą do 120g. Kołowrotki fajne, tylko trochę drogie. Rozumiem, że nic do tej wędki tańszego a zarazem odpowedniego by się nie znalazło? [2016-05-26 15:44]

SlawekNikt

Można zainstalować i taki bez wolnego biegu, ale powyższe są zdecydowanie godne polecenia. Jeszcze kilka lat temu jak się kupiło za jakieś 220 to już był sukces. Poza tym około 140 zł. za kołowrotek, na który jest 5 lat gwarancji i który posłuży lata to naprawdę nie jest duży wydatek zwłaszcza, że będziesz łowić relatywnie ciężko. Wybór należy do Ciebie. Ponadto jest co najmnijej kilkanaście takich wątków jak Twój i tam też możesz na te tematy poczytać. [2016-05-26 15:58]

Userr1

No niby takl ale taki z gwarancją 5 letnią to wydatek ok. 200zł, bo ten na aukcji używany 2 lata.
Ja tam jestem zwykłym amatorem na rybach i tak się zastanawiam czy taki profesjonaalny to nie będzie za dobry dla mnie.
Trochę ciężko mi dać te 200zł na sam kołowrotek, ktos mi polecił coś takiego z wolnym biegiem
-> MISTRALL MAGIC CARP FRD 6000 nadałby się pod planowaną w zakupie wędkę na łowienie z gruntu? [2016-05-26 22:22]

Prymus35

Witam ja bym jeszcze zaproponował "winner concept feeder" 390/120g w sklepie winnera jest teraz w promocji chyba za 107 zł, mam takie dwa od czterech sezonów i jestam bardzo zadowolony przeżyły nie raz wartę i odrę z koszykami 100g. Kiedyś namówilem kolegę żeby taki kupił a teraz chce drugi taki sam. A w porównaniu z mikado golden lion feeder to przepaść jakościowa a cena niewiele wyższa. Adres sklepu   http://tandembaits.com/concept-feeder.html  pozdrawiam. [2016-05-27 22:03]

Jakub Woś

Najtańszy rozsądny kołowrotek z wolną szpulą jaki mi przychodzi do głowy to Robinson Luxor. Kołowrotek karpiowy wiec przy feederze się sprawdzi. Do tego kij typu feeder np Robinson Dynacore i masz tani zestaw gruntowy [2016-05-31 01:24]