Zaloguj się do konta

Metoda gruntowa na zarośniętym akwenie.

utworzono: 2013/06/18 16:01

Witam forumowiczów. W wakacje wybieram się na rybki, będę polował na liny, karasie i ewentualnie na jakąś grubą płoć. Akwen jest dość szeroki, czysta woda ale dno jest pokryte dywanem merty i innej roślinności. Będę łowił dwoma feederami na grunt i teraz moje pytanie, na takie warunki najlepiej będzie się spisywała sprężyna czy koszyk zanętowy, wiem że na taką roślinność muszę się zaopatrzyć w dość długi przypon ale nie wiem czy sprężyna czy koszyk, proszę o porady i dziękuje :) [2013-06-18 16:01]

Jack14

Jeśli dno masz porośnięte roślinnością wodną i nie można w tym całym "dywanie" znaleść wolnego miejsca to odradzam metodę "gruntową". Lepszym rozwiązaniem jednak będzie "spławik".  [2013-06-18 17:50]

Jak grunt to tylko koszyk i długi przypon [2013-06-18 18:03]

Frisk

Witaj,

podnieś przynętę ponad roślinność, jest kilka metod i nie mówię tu o pop up'ach.

Masz żywe laboratorium, radzę poeksperymentować, w tym jest cała radocha.

Połamania pozdrawiam.

[2013-06-18 18:25]

Artur z Ketrzyna

Jeśli dno masz porośnięte roślinnością wodną i nie można w tym całym "dywanie" znaleść wolnego miejsca to odradzam metodę "gruntową". Lepszym rozwiązaniem jednak będzie "spławik". 

Zgadzam się z przedmówcą.
Na denną roślinność tak naprawdę nie ma 100 % skutecznych patentów do metody gruntowej.
Zawsze roślinność będzie przeszkadzać w odczytywany brań. Po przez bezpośredni kontakt z żyłką, rurką antysplątaniową i przyponem, jak też będzie o nie wadził krętlik.
Na takie łowiska najlepszy jest spławik,z przegruntowanym systemem. To znaczu wszystkie obciążenie wisi w toni na żyłce na na dywanie leży tylko część przyponu i haczyk z przynętą.

A jeśli decydujesz się na zwykły grunt, to wybierz jak najdłuższą rurkę antysplątaniową i koszyczek bez dociążenia (lub z dociążeniem i kawałkiem pianki styropianowej neutralizującej jego wagę, tak by bardzo wolno toną, co zapobiegnie głębokiemu grzebnięciu się w zielsku).
[2013-06-18 18:37]

Jack14

Jak by nie wędkować to czasem trzeba sprawdzić czy coś z przynęty jeszcze zostało na haczyku.

I teraz koszyczek, czy też cięzarek w magiczny sposób nie "ciągnie" tego wszystkiego zielonego z dna ?

Dlatego żadne koszyczki, sprężynki itp.

Oczywiście każdy ma własne zdanie ja swoje przedstawiłem.

[2013-06-18 19:04]

aro777

Ja bym sobie darował grunt w takich warunkach, zwijanie zestawu zapewne będzie się równać z holem tego "dywanu", tak jak kolega wcześniej pisał, do głowy przychodzą tylko pop up'y, ale pewnie inne elementy zestawu będą się plątać o roślinność i będzie więcej nerwów niż radości z łowienia, ja bym spróbował ze spławikiem, ustawiłbym taki grunt żeby przynęta pracowała nad tym "dywanikiem". Jeżeli to musi być koniecznie grunt, to czy sprężyna czy koszyk? Ja bym chyba wybrał koszyk, ale tak jak pisałem wcześniej, wolałbym próbować ze spławikiem ;)
[2013-06-18 19:11]

JKarp

CześćWystarczy ponęcić wybrane miejsce dobrych kilka dni np kukurydzą. Ryby szukając ziaren same mimochodem zrobią porządek z tymi roślinami o ile nie będzie ich rzeczywiście dużo. W szczególności chodzi mi o nie rośliny denne lecz takie, które mocno ukorzenione rosną wysoko w toni wodnej.
Temat przerabiany przeze mnie kilkakrotnie. Potrzeba tylko cierpliwości.Pozostaje jeszcze pianka rozpuszczalna. Pianka spowoduje, że przynęta nie spadnie na roślinność i nie zginie w niej lecz delikatnie na niej osiądzie. JK [2013-06-18 19:26]

Frisk

A ziemia okrągła jest ... [2013-06-18 20:22]

JKarp

FriskA ziemia okrągła jest ...

A o co biega ? Po czym ta ziemia robi się taka okrągła? JK [2013-06-18 20:49]

Dzięki bardzo za szybkie odpowiedzi. Jedną wędkę przygotuję do metody gruntowej z koszykiem na rurce i zastosuję piankę aby podnieść przynętę (dzięki JK za filmik, spróbuję tego) a druga wędka odległościówka i będę próbował nad tym dywanem roślinnym, pozdrawiam :) [2013-06-18 21:46]

kamil11269

Jeszcze się wtrącę: na takim akwenie, również polecam użyć spławik.
[2013-06-20 12:12]

Frisk

Witaj, w "Konopielce" (polecam książkę i film) widać wspaniale kontrast i efekt niesionego ( na tym forum również przez Ciebie ) kaganka oświaty.

Pozdrawiam

Bez urazy mam nadzieję

[2013-06-20 16:38]