Metoda Drop Shot - opinie

/ 7 odpowiedzi
Witam wszystkich , chciałbym zapytac o drop shot , czy ktos łowi ta metoda , jakie macie rezultaty ,a może macie jakies dobre rady dotyczace łowienia ta technika?
piotrek8216


Witam przymierzam się dotej metody zaczne na wiosne narazie kompletuje sprzęt . Klasyczny spinn mi się znudził więc szukam czegoś nowego o wynikach powiadomie . (2010/12/07 12:57)

Mateusz997Pila


Również słyszałem, że ta metoda przynosi dobre rezultaty, lepsze czasem niż zwykły spin.
Stosowana głównie na okonie i sandacze. Osobiście sam nigdy nie łapałem, ale w przyszłym roku trzeba spróbować czegoś nowego. Również nie widziałem aby ktoś kiedyś łapał tą metodą na naszych polskich wodach.
Pozdrawiam : ) (2010/12/07 13:19)

piotrek12


Ostatnio łowiłem tym sposobem lecz bez rezultatu ,uwiesił sie tylko mały bolen ,lecz sie spią .Troche ciezko jest opanowac to podszarpywanie przyneta i łatwo sie zniechecic do tej metody. (2010/12/07 19:08)

Maksym258


Witam.Łowię tą metodą z dość dobrymi rezultatami.Głowna zdobyczą jest okoń ale nierzadko także szczupak.Używam gumek Yumo 4.5cm i 5cm ale można też założyć zwykła gume.Najlepsze są naturalne kolory.Nie używam grubych żyłek 0.30 lub nawet 0.35 a używam 0.16 gdyż po zmianie jej na 0.20 brania ustawały i to niejednokrotnie. (2010/12/08 16:00)

zorro


Ja również w tym sezonie lowiłem tą metodą. powiem tak, bardzo dużo brań jest niewyczówalnych - moment kiedy poluzujemy żyłke, a gdy ja napinamy czujemy (niby) ciężarek, a tak naprawde - to ryba. Polowiłem na to troche okoni, kilka małych, niewymiarowych szczupaczków i widzialem tuż pod nogami jak wyszedl na wodzie do kolan do gumy ladny sandacz, lecz bylem tak zapaczony ze nie zaciolem a on momentalnie wypluł gume. mimo to brania na wedce znow nie czólem. Myśle ze osoba która uparcie bęcie to trenowala - może miec sswietne rezultaty, jednak ja zostaje przy bocznym troku, opadzie i castingu:) Pozdro (2010/12/08 18:17)

piotrek8216


  Witam nitk nie mówił że będze łatwo na początku . Są węki do dropshota bo ja kupiłem wędke Cormoran Black Bull S Dropshot 3 m cw od 3 do 23 gr , znalazłem też żlke i plecionke do tej metody . Pozatym mam zamiar pozostać przy tej metodzie , bo sam spinn mnie przestał  interesować .

(2010/12/17 13:00)

dviva


probowalem w tym sezonie ale cos efekty marne pare okoni ,ale kolega chwali i widzialem podjezdzajac na lowisko okonie i szczupaki lecz wymiar szczupakow slaby jego stwierdzenie ze jak wyczujesz metode to na nic innego nie bedziesz wedkowal a moje zdanie jest takie ze nad woblery,kopyta,twistery,blachy nic nie zmieni i efekty sa np.ladne okonie,szczupaki ok 100 cm.mysle ze tradycyjne lowienie jest bardziej efektywne niz nowosci..ale kazdy ma swoje zdanie i decyzje.

(2010/12/17 22:24)