Mętna woda w stawie

/ 5 odpowiedzi
Witam jestem początkującym wędkarzem i jakiś czas temu przypomniało mi się o starym stawie, który należy do mojego ojca. Jego lata świetności przeminęły. Postanowiłem przywrócić go do użytku razem z ojcem i wujem powicinaliśmy krzaki i załatwiliśmy koparkę, która porobiła burty i odmuliła staw. Problem w tym, że woda stała się mętna. nie wiem na jakim podłożu jest ojciec mówił mi coś o piasku ale pewności nie ma. Staw jest połączony rurami z dwoma kanałami przez cow woda wymienia się. Czy to kwesta czasu czy należy podjąć jakieś działania.

PS: Ryb jest tam w opór karasie liny amury tołpygi okoni troche moze karpie, kilka miętusów. Ostatni dopuściliśmy amura

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

D0cent


może to być albo przez tą koparke gdyż woda się zmuliła przez glony chociaż nie wiem czy w ogóle są w tym stawie albo po prostu deszcz padał przez co woda spowrotem została zamulona przez zmywanie boków tego stawu Ps. Czytałem że amury jedzą w opór wszelkiej rośliności wodnej a nie wiem ile się znajduje jej w stawie więc polecam się upewnić że będzie miał co jeść (2018/09/02 17:24)

Chorvat


Przed koparką glonów było więcej niż wody. teraz też jest ich trochę w szczególności na brzegach na środku trochę mniej al też są (2018/09/02 18:01)

Chorvat


ogólnie cały teren do okoła był zarośnięty wody przez glony nie było widać (2018/09/02 18:05)

D0cent


Powinno się oczyścić po jakimś czasie bo glony nieźle potrafią wodę zabrudzić (2018/09/03 18:34)

z@mela


mętna woda moze po kopaniu to normalne , musi sie ustać , brzegi muszą obrosnąć czym żeby spływająca woda po opadach nie powodowała zmętnienia , wyeliminować wszystkie uforyby karpie i amury bo nie pomagaja w równowadze biologicznej tego stawu , posadzic spor roślin grzybieni , grążeli itp (2018/09/06 11:26)