Mętna rzeka a jakość połowów

/ 13 odpowiedzi
Czy jak woda jest mętna po intesywnych opadach deszczu to wpływa jakoś na połów ryb ?
erykom


U mnie rok temu po ulewie była tak mętna woda która miała kolor kawy z mlekiem i sobie odpuściłem łowienie.Lepiej poczekać niech woda się oczyści niż rzucać w tym błocie.Na pewno jest mniejsza widoczność przynęty w wodzie no i co za tym idzie to brań... (2018/04/06 18:35)

Jakub Woś


Łowić, łowić, łowić. Ulewne deszcze wypłukują i zmywają wiele robactwa. Ryby wtedy intensywnie żerują. Mniejsza widoczność to nic złego a nawet plus. Ryby są mniej podejrzliwe i pewniej atakują. W nocy jest zerowa widoczność a ładnie można połowić i drapieżniki i ryby spokojnego żeru. (2018/04/06 19:02)

kaban


Przy spinningu bym odpuścił ale gruntówka czemu nie. (2018/04/06 20:51)

ryukon1975


Taka woda niesie masę pokarmu zbieranego na brzegach. Ryby żerują intensywnie a niektóre gatunki wręcz wpadają w szał żerowania. W takich warunkach zlowiłem wiekszość medalowych ryb z wybranych gatunków. Łowić. (2018/04/07 07:16)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

ryukon1975


Wracając zaś do głównego pytania w wątku. Tak wpływa i jak się okazuje wzrok to nie wszystko podczas pobierania pokarmu przez ryby. (2018/04/07 07:34)

MrPiskorz


metna woda jest owiele bardziej porzadana przeze mnie w poroenaniu do wody klarownej...ryby nie sa tak podejrzliwe, nie sa widoczne w duzym stopniu przez drapiezniki i tak jak przedmowcy mowili o robaczkach itp.Co do spiningu to na suma bardzo dobra woda... tylko nie lowimy wtedy na gumy czy wahadlowki tylko na mocno pracujace wobki (2018/04/07 09:31)

notaki


Łowic !!! Poluje na takie dni .
Moje spostrzeżenia:
- woda bardzo wysoka i metna, najlepiej juz opadajaca : łowić na wszelkich spowolnieniach doslownie metr -pięć od brzegu, czyl tam gdzie ryby uciekają z gwałttownego nurtu. Zreszta nurt i tak sam zaniesie tam przynetę, ale trzeba znaleźć zatoczkę, cofkę  czy jakiekolwiek miejsce gdze przyneta się zatrzyma.
Przynety: zwierzece i duże, rozowka, pęczek konkretnych czerwonych. Koszyczki, czy inne necenie zbędne
Obciążenie spore, zyłka konkretna, wedzisko twarde, żadne feedery bo gną się w paląk. Mowiąc wprost: łowię konkretnie i ciężko. Zero finezji.
- woda dość  niska i bardzo mętna - często d* zbita, ale nalezy próbować, bo wtedy bialoryb czasem lubi pozytywnie zaskczyć
Miejsce już nie jest tak oczywiste , bo ryba rozproszyła się po rzece. Przyneta zwierzęca, ale juz mniejsza, czerwony się sprawdza, ewentualnie roslinne, ale mocno pachnące.
Necenie - jak kto lubi, bywaze się sprawdza.
Tyle z moich doświadczeń :-) (2018/04/07 17:50)

barrakuda81


Zależy... Na spinning raczej kiepski czas. Ale metody gruntowe, spławikowe dają szansę. Nieraz prawdziwe bestie żerują 20 cm od brzegu. Wyżerają glizdy, robale itp.Ile to razy za małolata na wiślanym przyborze sum zdemolował mi zestaw kiedy łowiłem na rosówkę tuz przy brzegu metodą spławikową. To czas niespodzianek - nieraz nic a czasem eldorado:) (2018/04/07 22:59)

MrRiverdance


Takie eldorado miałem przedwczoraj :),póltora metra od brzegu na jeziorze,koledzy na innych stanowiskach nastawieni na gruntowe połowy karpia siedzieli bez rezultatów,ja wraz z żoną łowiąc ze spławika ciągaliśmy pasiaki 30-32 cm (wzieliśmy po dwie szt dla 4-o sobowej rodziny,reszta na wolność),to była rzeź,tak było około cztery godziny,co pięć-siedem minut,bez zanęt ,czerwony czwórka.Jeszcze jedna rzecz,nie wierzcie kalendarzowi brań,dwa dni temu miały być brania złe a był totalny pogrom,wspaniały dzień,wiało nie ludzko,fala jak na Bałtyku a wyniki.......... :) ,pozdrawiam miłośników pasiaków :) (2018/04/21 06:30)

kacper-stoczkowski


Wybrałem się dzisiaj o 4:30 na pstrągi, wbijam nad rzekę a tu lipa. Woda masakrycznie mętna, spróbowałem coś tam porzucać ale nic nie szło. No to pojechałem na drugą rzekę i to samo. Wczoraj byłem na jednej i woda czyściutka. W nocy nie padało, od kilku dni słonecznie i ciepło. Co może być przyczyną takiego zmętnienia wody przez noc? (2018/04/21 07:20)

MrPiskorz


metna woda oznacza ze czas lowic na grunt :)... (2018/04/21 09:29)

kacper-stoczkowski


To mała, górska, pstrągowa rzeczka także grunt odpada :) (2018/04/21 10:01)

notaki


powod - wiosna i deszcz.
Wyplukalo ziemię i tyle. (2018/04/24 17:59)