Zaloguj się do konta

Method feeder-pellety

utworzono: 2015/05/31 21:19
mayki007

Witam, na method feeder lowie od prawie roku. 2 wedki jedna przelotowo a druga na sztywno i z mojej obserwacji, przelotowo mam leprze wyniki. Wedkuje na lowiskach PZW wiec wiadomo okazow nie ma l, ale wyniki leprze niz na zwykly koszyczek. Ale mam do kolegow po kiju pytane ktorzy sa bardziej doswiadczeni co do pelletow bo zaczynam testowac. W piatek wybieram sie na starorzecze narwi przewaga leszczy, krapi, wzdeg i ploci troche lina i kilkanascie karpi. Na wyprawe kupilem pellet meus 2mm truskawka, miod, kukurydza. Dodatkowo pellet na wage rozmiar od 4 do 12mm, nie znam nazwy firmy. Czesc tego pelletu na wage zmielilem aby dodac do zanety lub namoczyc samego aby dac do koszyczka drennana, czyli ciag dalszy testowania smaki jakie kupilem to truskawka, ochotka, halibut, watroba i kukurydza i krab. Co do zanet to kupilem lorpio magnetic bream 2 paczki po 2kg z mysla aby jedzna przed wyjazdem dodatkowo zmielic na drobniejsza frakcje. Prosze Was o porade, jade na rybki od piatku do niedzieli. Z gory przepraszam za pisownie ale jestem zmuszony kozystania z telefonu. Pozdrawiam [2015-05-31 21:19]

skalpel

 doświadczenia wiem, że pellet do metody musi być miękki. Twarde małe pelleciki po namoczeniu rozpadają się i ciężko jest je uformować.  [2015-06-01 09:01]

mayki007

Czy mieki? Kupowalem normalny pellet 2mm byl twardy na poczatku ale po namoczeniu dobrze sie kleil, ale dzieki za podpowiedz pszukam miekiego jak jest w sklepach to kupie! A moze jeszcze masz jakies rady lub ktos inny? [2015-06-01 11:12]

Jędrula

Poczytaj wątek i zobacz filmy - http://forum.wedkuje.pl/f,problem-z-pelletem-do-method-feeder,823508,0.html [2015-06-01 11:18]

mayki007

To forum juz czytalem, co do filmow to chyba 99% obejzane ktore sa na youtube. Ale prawie kazdy film i forum jest nastawione na komercje a ja nie lubie komercji, nie chodzi tu o kase ale sam fakt atmosfery! Ja lubie dzikie akweny bo 90% moich wyjazdow to nocki bo to jedyny czas spedzenia czasu ze znajomymi bez zon;-) Ja tylko jestem ciekaw zanety? Co do klejenia to akurat wszystko ok nc nie spada nie odkleja sie. Jak ktos z okolic warszawy to zapradzam w piatek na rybki na 2nocki. Prosze o podpowiedz o zanety. Tak jak pisalem ja tym razem testuje lorpio magnetic leszcz ktory bedzie dodatkowo mielony do method feeder [2015-06-01 16:13]

Jędrula

Ale o co Ci chłopie chodzi ?! Kogo obchodzi czy forum ( jakie forum ? ) jest nastawione na komercje ? Nie rozumiem ? I co mają wspólnego z tym dzikie wody ? Na tych filmach są przedstawione sposoby i dobre rady które sprawdzają się na każdej wodzie . Co do zanęty Lorpio to na moich wodach się sprawdza , na Twoich może spaprać Ci łowienie albo nie . Czego chcesz , złotego środka ? Nic takiego nie istnieje . [2015-06-01 18:14]

mayki007

Kolego, ale po co te nerwy? Pytam sie jak czlowiek, czlowieka? Zlotego srodka nigdy nie ma, jednego dnia wwzystko moze sie sprawdzic a drugiego nic. Wedkuje od 20 lat i caly czas eksperymentuje. Oczuwiscie jedna wedka to co jest sprawdzone a druga cos nowego. Wiec tylko sie pytam czy maja jakies smaki na ktore maja jakies sukcesy. Ja i tak bede testowal ale czasem mozna isc na skruty, a po drugie koniec jezyka za przewodnika i zawsze mozna zobaczyc kto co ma juz sprawdzonego i go posluchac! [2015-06-01 18:28]

Jędrula

Nerwy ? Widzę , że masz Kolego nieznośną tendencje do nadinterpretacji i robienia scen . Wracając do tematu , Luk  w jednym z filmów robi świetny mix do metody , idź ta drogą a nie pożałujesz . Niekoniecznie musisz dokładnie sypać to co on , potraktuj ten przepis raczej jako podpowiedź a nie sztywna metodę na sporządzanie zanęty . [2015-06-01 18:42]

mayki007

W dniu wczorajszym zrobilem sam pare miksow, kolo domu tesciow jest stare zalane torfowisko ktore jest zarosniete dookola a jedyne dogodne wejscie na niego jest z podworka tesciow wiec pare lat temu zaadoptowalismy sobie go na staw. Wlasciciele nie zyja i nikt sie tym nie interesowal wiec wpuscilismy 50 karpi, amory, lin karas i szczupaki. I ten akwen to moj poligon doswiadczalny. W dniu wczorajszym zrobilem miks owocowy, owocowo rybny i typowy smierdziuch z pelletu halibutowego watraby i ochotki. Na smierdzucha zero bran przez 4godz az tu nagle silne pociagniecie az wedka wyleciala z podpurek. Po wyciagnieciu na haczyku widnial szczupak 67cm. A co do owocowych pelletow to tylko truskawka sama lub jakis maly mix truskawkwy sie sprawdza. [2015-06-02 07:41]

hades

Wczoraj testowałem mix na bazie SB. 1 cz. SB Krill, 2cz. SB Method Paste, 1cz. SB Exploding Fishmeal Feeder, 0,5 cz. SB Hemp&Hali Crush, 0,2cz. mielona sól, 2cz. MVDE Turbo Black.
Woda PZW ale wyniki konkretne. Na QS pellet 8mm Tiger Fish, 6mm Fishmeal, 8mm Truskawka. Poprzednim razem przegiąłem z konopiami i mix rozchodził się po kilku chwilach, patent Luka z filmu jest spoko ale ja i tak mielę SB. [2015-07-22 15:56]