Zaloguj się do konta

Method - problem ze złowieniem karpia

utworzono: 2018/07/28 16:35
fishbtm1989

witam mam maly problem z karpiem na moim łowisku mianowicie preferuje metodę koszyk 30-40 gram prestona na łowisku jest duzo lina karasia leszcza i oczyłwiscie karpia , liny leszcze i karasie biorą bez problemu na metodę moje przynęty to dumbellsy drenana , waftery ringersa itp , przynety bardzo łowne łowię na nie mase linów i leszcze i karasi lecz karpi brak , na tym łowisku preferują spławik i nećą kukurydza i łubinem , proszę o radę jak mam złapać karpia na tym łowisku na metodę ? [2018-07-28 16:35]

Jędrula

Zwiększ rozmiar przynęt. [2018-07-28 22:06]

fishbtm1989

Nic to nie daje obleciałem pellety kulki od 12 mm do 16 i też brak brań karpia [2018-07-28 22:40]

więc dla czego nie łowisz na kukurydze lub łubin? [2018-07-29 08:58]

fishbtm1989

łubin jest zbyt duży na haczyk 12,14,16 i raczej chyba lipa do metody ? [2018-07-29 10:11]

Julian

Przepraszam , a co to jest Method. Może karpie angielskiego nie znają ,no chyba że trafisz na fishing poliglotę. [2018-07-29 10:38]

Jędrula

Łowię od lat na Method i Method Feeder,nigdy nie miałem problemu ze złowieniem karpia tą techniką. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy łowić wielkie ryby. Wtedy trzeba podejść do tematu w odpowiedni sposób, fundamentem jest znalezienie odpowiedniego miejsca, przynęty schodzą na drugi plan, są ważne, ale ja postawiłbym je na trzecim miejscu podium. 

Tobie Kolego radze być cierpliwym, szukać lepszych miejsc i łowić grubiej. Większa przynęta selekcjonuje ryby, aczkolwiek wiele razy w okresie słabszych brań łowiłem dwucyfrówki na przynęty 10-12mm, bo po większe nie chciały się za Chiny Ludowe schylić. Dodam jeszcze, że nigdy nie używam haków mniejszych niż 10 i większych niż 4, a pod karpie jestem zwolennikiem długiego włosa. [2018-07-29 11:04]

łubin jest zbyt duży na haczyk 12,14,16 i raczej chyba lipa do metody ?

Tak jak chłopy powiedzieli olej te małe haczyki i zawiąż 8 lub 6 a nawet 4 i będzie gitara,
Jakoś ludzie na metod feeder łowią na pellety 12-14 mm a nawet kulki 16 mm
Oczywiście radzę użyć te większego podajnika aby przynęta się nie blokowała o żeberka, [2018-07-29 11:44]

julian nie rób se jaj ;) ,
Chodzi o metode [2018-07-29 11:48]

Julian

Ja wiem o co chodzi - ale czy karp o tym wie. Zapytał bym go , ale w wigilię będzie występował w charakterze nieboszczyka. Ps. Fajne zdjęcie i jakoś metoda ( tu na ,,włos") to METODA czasami jedno zdjęcie wystarczy. A te H to drobnica obskubała . Pozdrawiam .
[2018-07-29 13:16]

oczywiście że karp nie wie,ale trzeba "to" jakoś nazwać, a prościej powiedzieć "the method feeder"
niż "drgajęce szczytówka z płaskim podalnikiem i z przynętą na włosie ukrytą w kupce zenęty" [2018-07-29 14:13]

Julian

A gdzie jest napisane że przy łowieniu na drgającą szczytówkę czy jak go tam zwał Feeder mam stosować akurat taki podajnik a nie zwyczajny np. koszyk zanętowy. Przecież jest wyrażnie napisane metoda feeder i NIC więcej. Więcej się w to nie wdaje bo to zaczyna przypominać dyskurs akademicki. A swoją drogą poziom zadawanych pytań czasami jest przerażający. I to nie świadczy o braku doświadczenia ( bo pytać każdy może) ale o braku elementarnego myślenia. Ps. Jutro wybieram się na ryby i muszę groch przygotować a dla mnie może się i nazywać i d.....a zasrana byle by metoda była skuteczna . chodziło mi tylko o bezsensowne nazywanie z angielska tego co już jest nazwane. Dlaczego MetHody a nie normalnie Metoda np. feederowa , albo angielska lub odległościówka o spinningu nie wspomnę. Naprawdę szkoda kruszyć kopii. [2018-07-29 16:50]

Bo w metodzie feederowej nie stosuje sie koszyka do metody ;)
[2018-07-29 20:24]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia