Method Feeder na głębokie łowisko

/ 4 odpowiedzi
Cześć Koledzy po kiju. Chce zacząć lowić na method feeder. Wybieram sie na zasiadke 3 dniową na łowisko w woj Śląskim. Łowiisko jest glębokie od 4 do nawet 12 metrów. Kupiłem sobie pellet o smaku morwa 2mm lecz nie w tym rzecz. Pellet zakupiony jest z Firmy Meus. Powiedzcie mi czy nie lepiej bym miał jakbym pellet miał grubszy nawet 6 mm? Chce sie nastawić na wielkiego karpia. Mam też pytanie do was a mianowicie jaki wy uzywacie pellet do połowu Kapia i także Amura?Najważniejsze pytanie do was co mnie interesuje i mam obawy że przy takim głębokim łowisku pellet który dam do podajnika boję się ze mi sie rozpadnie zanim dotrze na dno :/ Czy zakupiony z firmy gotowy pellet będe musiał dodać klej? Jak tam to jaki? Jak myślicie? Jaki macie przypon tzn jaką preferujecie 0.20? czy może większe wiadomo ze duży karp czy amur może się urwać. Tak przy okazji prosił bym was o pomoc ,dlatego dałem ten post :) Chętnie zobaczę zdjęcia z waszego połowu, na jaką przynętę wam wziął Karp czy Amur najważniejsze jaki Pellet o jakim smaku i jakiej Grubości :) Dzięki Wielkie za Wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
damiangrzeskowiak


Pelet trzeba pierw namoczyć ok 10 min,po tym czasie odlej reszte wody i już gotowe. Jak dobrze nabijesz podajnik to napewno nierozpadnie sie w trakcie rzutu.PZ. (2018/08/12 13:37)

wlodzimierz-bielak


Chyba trochę za głęboko jak na methodę (2018/08/23 10:20)

DziubsoN


Po pierwsze nie odlewaj wody bo tam jest nawiecej zapachu i aromatu... Robiłem tak na początku łowienia na metodę i efekty były gorsze, lepiej poswiecic troszkę wiecej czasu i dolewac stopniowo wody tak aby był dobrze rozrobiony. Druga sprawa to na pewno lepiej sie bedzie trzymac w metodzie pellet 2mm niz 6mm. 2mm o wiele lepiej sie klei do ciebie bo jest drobniejszy. Myslales moze nad tym aby łowić na ciężarek przelotowy i do tego siatka PVA do ktorej wsypujesz sobie pellet ? Ja u siebie na stawie mam najelpsze efekty na truskawke i żurawinę. Jesli masz obowy co do tego że nie będzie zanęty koło przynety to zrob to z siatką PVA i problem z głowy. Na przyponie mam plecionkę 0.10mm i wyciagam karpie bez problemu, nie jakies wielkie okazy bo takie z przedzialu 2kg- 5kg ale jak spodziewasz sie wiekszego karpia to daj grubsza plecionke, albo od razu kup gotowy zestaw karpiowy (2018/08/23 10:28)