Method feeder - kilka nurtujących mnie pytań.

/ 45 odpowiedzi
pstrag222

Jaki luz , jaki przwlot? Krzysiek pisze o jakis 100 m nie wiem co i do czwfo to bylo zapewne nigdy nie wwdkowal metoda ale floa trzeba zabrac. Przy methodziw narzędzie nie ma luzu. Ale za duzo specjalistow bez pojecia. (2017/04/29 14:56)

pakul1206

Co znaczy 100 g na stu metrach? Sama żyłka waży więcej. Dobrze że wy domów nie budujecie bo bym spał pod gołym niebem.

Żyłka waży 100g. ?  Chyba kolega zapomniał przed ważeniem zdjąć ją ze szpuli kołowrotka :) A tak na poważnie to większych głupot to tu dawno nie czytałem, widzę tylko dwie możliwości takiego stanu rzeczy, albo robisz sobie z nas jaja, my się produkujemy i robimy z siebie idiotów albo Ty wierzysz w to co piszesz i sam z siebie robisz idiotę.

(2017/04/29 17:40)

notaki

żyłka W WODZIE  ma tendencję do pływania, stąd my- wedkarze stosujemy odtłuszczanie  jej w ludwiku, czy podobnych środkach by w ogóle tonela.
Wiec robienie kwestii z cięzaru żylki jest cokolwiek śmieszne . (2017/04/29 19:58)

erykom

Masakra jakie jaja :) Używałem koszyków  w Odrze 70 g przy spokojnym nurcie i miałem dobrze naciagnietą żyłkę :) (2017/04/29 20:54)

Romuald55

Do połowów gruntowych powinno się używać żyłek tonących. (2017/04/29 20:56)

FELIPE

Kolega Pstrąg napisał wszystko w temacie.
Im większa odległość, tym większy ciężarek aby napiąć zestaw, ja przy odległości 100m stosuję ciężarek ok. 90-100gr.
No i oczywiście żyłka jest napięta, nie ma mowy o luzie.
Jak z takiej odległości zassie zestaw (haczyk) leszczyk to branie widać na swingerze - opuszczenie, I Krzysztof uwierz mi, taki leszczyk powiedźmy 40cm bo i taki potrafi się zaczepić na zestaw włosowy nawet z dwoma kulkami nie przeciągnie ciężarka 100gr kilkanaście metrów a branie jest sygnalizowane!
pozdr. (2017/04/29 23:17)

Krzysztof B

To znowu ja :)

Czy widzicie jakieś przeciwskazania do używania dendrobeny/białych robaków jako przynęty przy metodzie? Oczywiście bez ubijania go w koszyku tylko przypon z haczykiem i przynętą zostawiamy luzem przy wyrzucie. Ze względu na króciutki przyponik nie będzie sie to chyba nam plątać? (2017/05/09 12:38)

Jędrula

To znowu ja :)

Czy widzicie jakieś przeciwskazania do używania dendrobeny/białych robaków jako przynęty przy metodzie? Oczywiście bez ubijania go w koszyku tylko przypon z haczykiem i przynętą zostawiamy luzem przy wyrzucie. Ze względu na króciutki przyponik nie będzie sie to chyba nam plątać?

Absolutnie możesz używać robali do Metody. Według mnie, to najlepsze przynęty, aczkolwiek drobnica może się nad nimi znęcać. Do białych robaków są specjalne klipsy, które możesz bez problemu zainstalować na włosie. Dobrze, abyś białe uśmiercił, bo cholery za życia mają tendencję do przemieszczania się i skręcania/plątania haka z włosem. Można też na to zakładać czerwone, ale osobiście nie stosowałem, wiem to ze słyszenia. Co do przynęty pozostawionej luzem, nie jest to optymalne rozwiązanie przy Metodzie, ale nie jest to też jakiś śmiertelny grzech ;) (2017/05/09 14:28)

Romuald55

W metodzie są określone warunki.W tym przynęta w zanęcie.W innym przypadku to nie metoda.Oczywiście,można łowić na różne sposoby.Każdy ma swoje.Ja do normalnych koszyków używam przyponów 10-15 cm.Tyle że koszyki są przelotowe.Praktycznie nie ma splątań. (2017/05/09 17:19)

pstrag222

Białe robaki są mega skuteczne tylko , te szarpania drobnicy są bardzo denerwujące, ale przy leszczach i położeniu na dnie sporej ilości martych białasów, można fajnie połowić.
Z dendrobeną , próbowałem na bliskich odległościach i płytkiej wodzie , aby mocno nie ubijać zanęty w podajniku. Oczywiscie na włosie, . Wniosek jest taki sam jak wyżej , skubie drobnica i trzeba kąbinować , aby się jej pozbyć z łowiska. (2017/05/09 19:35)

Krzysztof B

Dzięki za podpowiedzi :) (2017/05/09 23:21)

Krzysztof B

Pstrąg, piszesz o włosie. Jaka Twoim zdaniem jest przewaga czy to dendrobeny czy w ogóle przynęt na włosie względem samego haczyka. Dopiero w tym roku reaktywowałem dawną miłość jaką jest wędkarstwo po jakiś 20 latach i wiadomo, wtedy tylko spławiczek, robaczek na haczyk i wyniki świetne :) To już nie te czasy i trzeba gonić za nowościami ale do włosa nie mam jakoś przekonania. Jeżeli chodzi o pellety to jasne, nie trzeba mi tłumaczyć. Ale kuku czy inne przynęty, które bezproblemowo wchodzą na hak...?
Pewnie moje obawy wywodzą się z niewiedzy na temat pobierania pokarmu przez ryby. Tak myślę. Niemniej ta bezpośredniość przynęty z hakiem bardziej mnie przekonuje. (2017/05/10 14:06)

użytkownik200880

Karpiowki jak dla mnie to wedki na dłuższe wypady 15h+ a najlepiej kilka dni, szukamy miejsca necimy, stosujemy duze przynęty, długie włosy po to żeby nie lapać leszczy i karpi do 5kg. Metod feeder to metoda lepsza na szybkie wypady, szybciej pracującą zaneta szybciej nęci ryby, możemy połowic wiecej ogółem i więcej gatunków, jednak nie ma co liczyć na karpie giganty z marszu, duże karpie to dobrze dobrane miejsce umiejętne nęcenia i wiele innych i tu przydają sie karpiówki które mają większą moc i sam sposób sygnalizacji bran jest wygodniejszy przy długich wypadach :) A co do luzow w karpiówkach to pierwsze słyszę, do 100m żyłka spokojnie daje radę, starty w czułości są znikome, juz nie raz wyciągnąłem leszcze, klenie i bolenie, jazie które biorą zdecydowanie słabiej niz karp czy amur a brania widziałem bardzo ok :) (2017/05/10 16:26)

notaki

Bolenie z gruntu i na karpiówkę ..... no..... człowiek się uczy całe zycie  :-D
LOL
ROTFL
  (2017/05/10 16:39)

Jakub Woś

Bolenie z gruntu i na karpiówkę ..... no..... człowiek się uczy całe zycie  :-D
LOL
ROTFL

Raz mi się udało bolenia 50cm na pijawkę z gruntu zlowić. I to właśnie na karpiówkę, którą wtedy do połowów sumików stosowałem. Ale chyba walnął jak zacząłem ściągać (2017/05/10 17:00)

użytkownik200880

Na jednym z łowisk karpiowych na których łowie bolen na kulke to nic dziwnego. Biorą sztuki pod 80cm :) śmieszne ale prawdziwe :) (2017/05/10 17:04)

pstrag222

Pstrąg, piszesz o włosie. Jaka Twoim zdaniem jest przewaga czy to dendrobeny czy w ogóle przynęt na włosie względem samego haczyka. Dopiero w tym roku reaktywowałem dawną miłość jaką jest wędkarstwo po jakiś 20 latach i wiadomo, wtedy tylko spławiczek, robaczek na haczyk i wyniki świetne :) To już nie te czasy i trzeba gonić za nowościami ale do włosa nie mam jakoś przekonania. Jeżeli chodzi o pellety to jasne, nie trzeba mi tłumaczyć. Ale kuku czy inne przynęty, które bezproblemowo wchodzą na hak...?
Pewnie moje obawy wywodzą się z niewiedzy na temat pobierania pokarmu przez ryby. Tak myślę. Niemniej ta bezpośredniość przynęty z hakiem bardziej mnie przekonuje.

Też kiedys miałem takie obawy , ale teraz to się smieje z tych moich obaw z lat ubiegłych , nawet czasami łowiąc na spławik stosuję włos:)
Przewaga ogromna zacięcie jest 100%
Kukurydza,robactwo,groch,pellet kulki , wszystko zakładam na włos. A 85% moich wypadów to methoda w  wersji feederowej jak i karpiówki i kosze mega method . Dziś np. na kulkę 16mm wpadł kleń 42cm , więc dla ryb to rzaden problem.

Co do bolków to jest w okolicy zbiornik , gdzie co roku łowią duże bolenie wiosną na groch .
Warunek jest jeden musi być więcej nież 4 zairana n włosie.

(2017/05/10 19:29)

użytkownik200880

Wydaje mi sie ze bolki po prostu zrozumiały ze kulki to zdrowy i latwy pokarm :) wolą kulke od ryb hehe :) to samo z sumami 2szt na kulki złapałem najlepsze ze jeden na truskawkową kulke :)  (2017/05/10 20:52)

Krzysztof B

Dzęki Panowie!
Pstrąg, muszę spróbować koniecznie. Szczególnie groch i kuku. Pewnie można fajne kanapki robić :)
Jakich stoperów najczęściej używasz?
Ja popróbowałem kilka, a dzisiaj push stopy i na tę chwilę wygrywają ale wolałbym poznać opinię kogoś mądrzejszego. Szczególnie ciekawi mnie jakich używasz do delikatniejszych przynęt jak groch i robactwo. A, i jaką robisz przerwę między kolankiem haka, a przynętą? Ja staram się tak około 5mm ale nie wiem czy dobrze. No i jeszcze jedno :) Jakich haków używasz najczęściej do: kuku groch pellet 8mm pellet12mm Wiem, że to nieco indywidualna sprawa ale tak orientacyjnie :) (2017/05/10 22:05)