Method feeder na sztywno-widoczność brań

/ 52 odpowiedzi
mam pytanie jaka jest widocznośc brań na method feeder zamontowany na sztywno skoro żyłka jest na sztywno a koszyczek też swoje waży może błachy temat i mielony wiele razy ale będę wdzięczny za każdą uwagę.
no1form

Chodzi Ci o dragjącą szczytówke? W jaki sposób są na niej widoczne brania? (2016/04/20 22:55)

sauber

bardziej chodzi mi o branie na sygnalizator elektronioczny ale na drgająca też jestem ciekawy. (2016/04/20 23:04)

patryk-kociemba

może nei jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że nie uzywamy sygnalizatora przy łowieniu feederem, chyba że zamontowany on jest za szczytówką przy żyłce. W innym przypadku nie widzę potrzby go stosowania. (2016/04/21 08:21)

Jędrula

bardziej chodzi mi o branie na sygnalizator elektronioczny ale na drgająca też jestem ciekawy.

Spróbuj tak łowić a zobaczysz jaka jest widoczność brań :) Sprawa jest prosta, metoda opiera się głównie na samozacięciu. Ryba wciąga przynętę, kuje się hakiem i gwałtownie odpływa. Brania są wtedy bardzo ostre i dynamiczne, chwila nieuwagi i wędka w wodzie. Drugi typ brań, gdy szczytówka pulsuje i po chwili odjeżdża. Prawdopodobnie wtedy, ryba jeszcze próbuje uwolnić się z haka i kręci fikołki, gdy już mocniej ja zaboli ucieka. Co do sygnalizacji przy metodzie, nie ma to kompletnie znaczenia. Ja łowię na method feeder bo lubię, ale już szykuję karpiówkę, sygnałki i wielkie kosze pod największe rybska. (2016/04/21 09:16)

Romuald55

Koszyk do METODY montowany jest na żyłce przelotowo tak jak każdy inny poza bocznym trokiem.Branie jest sygnalizowane tak jak przy tradycyjnym koszyku. (2016/04/21 10:14)

Jędrula

Koszyk do METODY montowany jest na żyłce przelotowo tak jak każdy inny poza bocznym trokiem.Branie jest sygnalizowane tak jak przy tradycyjnym koszyku.

Nie jest montowany przelotowo , a może być montowany przelotowo. To jedna z opcji.
  (2016/04/21 10:19)

sauber

Właśnie Jędrula ma rację mi najbardziej chodzi o methode stosowaną na sztywno (2016/04/21 10:25)

Jędrula

Poradnik od mistrza - (2016/04/21 10:27)

Jędrula

A tu jak ogarnąć resztę , plus kilka brań - (2016/04/21 10:29)

Jędrula

Tu przepis na mix Luka. Ogólnie przejrzyj jego filmy bo sporo się nauczysz - (2016/04/21 10:41)

sauber

Jędrula dzięki pozdrawiam :) (2016/04/21 11:32)

Jędrula

Nie ma sprawy, powodzenia. (2016/04/21 14:42)

pstrag222

Jędrula , a co kiedy szczytówka tylko pulsuje zazwyczaj mam wtedy zacięcie na pusto:/
Ryby przesuwają sam koszyk? (2016/04/21 15:01)

Pan X

Jeśli są to tylko letkie przygjęcia i takie pstryki to często jest tak że ryby zaczepiają o żyłke główną.
Można założyć metr lub dwa na żyłkę za podajnikiem śrucine lub taki specialny ciężarek i to pwinno wyelminować fałszywe brania. (2016/04/21 16:30)

Jędrula

Jędrula , a co kiedy szczytówka tylko pulsuje zazwyczaj mam wtedy zacięcie na pusto:/
Ryby przesuwają sam koszyk?

Na to nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ja zacinam w tempo, ewentualnie gdy żyłka zluzuje i spadnie nad wodę. I masz rację, ryby potrafią przesunąć koszyk, szczególnie drobnica. Nie reaguję na to, aczkolwiek jestem w gotowości :) (2016/04/21 17:46)

pstrag222

No własnie mam często takie ugiecia po około 10cm i powrót i tak wkółko.
jak przytne , to pudło, jak zostawie to tak szarpie jakiś czas i zostawia.
początkowo , myślałem , że to jazie bo jest ich u mnie dużo,ale teraz to już nie jestem pewien
  (2016/04/21 18:21)

Jędrula

Jakub, musi jechać albo ''spadać''. Inaczej nie ma co się zrywać. (2016/04/21 18:25)

pstrag222

teoretycznie , wiem ,ale wiesz jak to jest szuka człowiek odpowiedzi, czy to branie , czy co?:) (2016/04/21 18:30)

Jędrula

Wiem stary, trzeba kombinować :) (2016/04/21 18:32)

SlawekNikt

Co to znaczy konkretnie pulsuje ? Delikatnie drga ? W jakim zakresie pulsuje tzn. jakie te ugięcia są ? Doczytałem o co chodzi, może to drobnica ... Można też  zmiejszyć obciążenie i delikatniejszą szczytówkę założyć aby to sprawdzić, można też mniejszą przynętę, opcji jest wiele ... Masz kręcioł z wolnym biegiem to hamulec zluzuj i niech bierze ;-) (2016/04/21 19:02)

SlawekNikt

Drgająca szytówka czyli łowienie feederem to ze spławikiem ? Kurka wodna, tego nie wiedziałem, a może i wiedziałem, ale nie wiedziałem, że to standard jest.
  (2016/04/21 19:40)

amber81

Za dużo teori, za mało praktyki. Ale szacun za filmiki, szczególnie za sposób przekazania wiedzy, bo łowisko nie w moim typie.
  (2016/04/21 21:03)

pstrag222

Co to znaczy konkretnie pulsuje ? Delikatnie drga ? W jakim zakresie pulsuje tzn. jakie te ugięcia są ? Doczytałem o co chodzi, może to drobnica ... Można też  zmiejszyć obciążenie i delikatniejszą szczytówkę założyć aby to sprawdzić, można też mniejszą przynętę, opcji jest wiele ... Masz kręcioł z wolnym biegiem to hamulec zluzuj i niech bierze ;-)

właśnie nie drga tylko są normalne ugiecia szczytówki , dotej pory nie wiem na czy to skubanie przynęty , czy moze ryba bawi się koszykiem.
chociaz wskazania ryb wyjadających zanete jest inne

(2016/04/21 21:38)