Zaloguj się do konta

Method Feeder - koszyczek przelotowo

utworzono: 2015/05/30 00:02
bartus1612

WitamMam pytanie do kogoś kto ma już doświadczenie w metodzie. Standardowo koszyczki Drennana mają w zestawie łącznik który sprawia że zestaw mamy nie przelotowy. Można oddzielnie zakupić łączniki przelotowe. Tu moje pytanie: wiadomo że przynęta ma być umiejscowiona w koszyczku. Jeżeli zmontujemy zestaw przelotowo, nie ma sytuacji w których wyrywa tą przynęte podczas rzutu? I czy zamiast tego łącznika mogę użyć standardowego tylko wcześniej, zamontować koralik żeby nie zaciskał się łącznik w koszyczku ? [2015-05-30 00:02]

Filipo480

Przy method feederze przynete umieszczamy w podajniku, wiec nie ma ona prawa sie od niego oddalic, nawet gdy uzyjemy przynety plywajacej, nic sie nie stanie, poniewaz zylka jest naprezona.
[2015-05-30 20:12]

notaki

Można przelotowo, można i na sztywno.
Z tym, że:
- jeśli łowisz na sztywno sporo ryb innych niż karpie  może się nie zaciąć ( nie wszystkie wchłaniają przynetę od razu tak głeboko )
- jesli lowisz przelotowo - reka na dolniku bo ryba ma sporo czasu na wyplucie przynęty , a samozacięcia nie ma.

Wszystko zalezy od okoliczności, rodzaju brań, gatunku ryby etc...
Jesli jedna z metod jest niestuteczna ( brania sa ale nie zacięte ) można zawsze przy pomocy zwykłej śruciny przerzucić się na druga
[2015-05-31 19:16]

mayki007

Witam, na method feeder lowie od prawie roku. 2 wedki jedna przelotowo a druga na sztywno i z mojej obserwacji, przelotowo mam leprze wyniki. Wedkuje na lowiskach PZW wiec wiadomo okazow nie ma l, ale wyniki leprze niz ba zwykly koszyczek. Ale mam do kolegow po kiju ktorzy sa bardziej doswiadczeni co do pelletow bo zaczynam testowac. W piatek wybieram sie na starorzecze narwi przewaga leszczy, krapi, wzdeg i ploci troche lina i kilkanascie karpi. Na wyprawe kupilem pellet meus 2mm truskawka, miod, kukurydza. Dodatkowo pellet na wage rozmiar od 4 do 12mm, nie znam nazwy firmy. Czesc tego pelletu na wage zmielilem aby dodac do zanety lub namoczyc samego aby dac do koszyczka drennana, czyli ciag dalszy testowania smaki jakie kupilem to truskawka, ochotka, halibut, watroba i kukurydza. Co do zanet to kupilem lorpio magnetic bream 2 paczki po 2kg z mysla aby jedzna przed wyjazdem dodatkowo zmielic na drobniejsza frakcje. Prosze Was o porade, jade na rybki od piatku do niedzieli. Z gory przepraszam za pisownie ale jestem zmuszony kozystania z kozystania z telefonu. Pozdrawiam [2015-05-31 19:43]

pstrag222

Montując zestaw na sztywno idziesz trochę na łatwiznę jednak daje szerokie pole do popisu, leszcze,liny,karpie ,karasie praktycznie wszelkie gatunki zatna sie praktycznie sam na pozostaje tylko rozpocząc hol bez zacięcia.

montowanie przelotowe jest raczej dla wędkarzy którzy lubią sobie stawiać wyzwania po prostu dla łowców
[2015-06-01 11:28]

SVT

Na średnich rzekach, np : u mnie rzeka Nogat. Stały zestaw się w ogóle nie sprawdza, lin i karaś a nawet Leszcz, nie pobiera tak aby się samoistnie zacinały. Zatem stosuję przelotowo na włosie z Pushs stop. Wyniki rewelacyjne i powiem jawnie, nic na siłę bez pośpiechu a mniej brań źle zaciętych, brania są tak skuteczne że niedorajda się wyrobi w czasie. [2015-06-01 11:51]

bartus1612

Sam jestem zwolennikiem przelotowych zestawów, nie chcę się wyręczać samozacinaniem. Dziś na koszyku drenana próbowałem przy standardowym łączniku miedzy nim a koszykiem, zamontować koralik. Jeden to za mało bo łącznik wpada tak czy siak w koszyczek. Na dwóch efekt był taki jaki być powinien. Kombinowałem w ten sposób bo nie było u mnie nigdzie łączników do zestawów przelotowych, a ze zrobiłem się oszczędny to nie zamawiam na necie bo koszt dostawy jest droższy od towaru. [2015-06-01 22:27]

mayki007

Koralik, to jakies wyscie moze i jest, ale ja stosuje kretlik. Kretlik jak wczesniej napisalem jest chyba najleprzym sposobem bo chowa sie caly w ten otwor w ktory chowac sie powinien lacznikwiec ryba nie widzi wezla. Co do wymiany przyponow to jest moze troche klopotliwe. Teraz szukam malych arawek ale to nie jet takie proste, choc mieszkam w warszawie to powiem Wam szczerze ze sklepy wedkarskie nie sa super zaopatrzone Mam do kolegow po kiju male pytanie. Jakie stosujecie pellety tz jakie snaki u Was i czy lowicie na wodach PZW? [2015-06-02 07:17]