Zaloguj się do konta

Method Feeder na karpiówkę? Czy to ma sens?

utworzono: 2014/06/15 20:25

Uwaga! Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Krul-Mateusz

Witam wszystkich. Ostatnio zacząłem się zastanawiać co sprawia, że nie mogę złowić żadnej ryby z gruntu (brak brań). Od razu wykluczam złą zanętę i przynętę - po prostu je zmieniam. Łowię karpiówką BW 3.6m, 3lbs na starej żwirowni. Wiem, że na łowisku jest bardzo dużo ryb - szczególnie karpi. Mój zestaw złożony  jest dosyć standardowo - zwykły koszyczek zanętowy na antysplontaniówce, do tego krótki przypon włosowy. Do sygnalizacji służy mi bombka, kiedy idę na nockę wtedy używam też elektronicznego sygnalizatora brań. Zawsze ten sam efekt - brak brań!
Parę tygodni temu poznałem słynną już "metodę", która bardzo mnie zainteresowała. Wydaje mi się, że ten sposób połowu ryb, może okazać się lekiem - na moje mało udane wyprawy :) Za duży plus uważam sposób podawania przynęty... Czy da się złożyć taki zestaw na karpiówce? Chodzi mi o wymianę zwykłego koszyczka na taki specjalny do metody. Nawet jeśli tak, to czy on będzie miał w ogóle sens? Łowił ktoś w ten sposób?
[2014-06-15 20:25]

mateo111132

Witam wszystkich. Ostatnio zacząłem się zastanawiać co sprawia, że nie mogę złowić żadnej ryby z gruntu (brak brań). Od razu wykluczam złą zanętę i przynętę - po prostu je zmieniam. Łowię karpiówką BW 3.6m, 3lbs na starej żwirowni. Wiem, że na łowisku jest bardzo dużo ryb - szczególnie karpi. Mój zestaw złożony  jest dosyć standardowo - zwykły koszyczek zanętowy na antysplontaniówce, do tego krótki przypon włosowy. Do sygnalizacji służy mi bombka, kiedy idę na nockę wtedy używam też elektronicznego sygnalizatora brań. Zawsze ten sam efekt - brak brań!
Parę tygodni temu poznałem słynną już "metodę", która bardzo mnie zainteresowała. Wydaje mi się, że ten sposób połowu ryb, może okazać się lekiem - na moje mało udane wyprawy :) Za duży plus uważam sposób podawania przynęty... Czy da się złożyć taki zestaw na karpiówce? Chodzi mi o wymianę zwykłego koszyczka na taki specjalny do metody. Nawet jeśli tak, to czy on będzie miał w ogóle sens? Łowił ktoś w ten sposób?

oczywiście że możesz łowic na methode na karpiówce . Sam tak łowie a zestaw wygląda bardzo prosto. Na żyłkę nawlekasz koszyk do metody następnię  dajesz śrucinę stoper lub koralki i dowiązujesz do tego krętlik a do krętlika przypon . Mam nadzieję ze pomogłęm :) [2014-06-15 20:37]

Krul-Mateusz

Dzięki za odpowiedź.Rozumiem, że jako sygnalizator używasz bombki, czy czegoś innego?Czy brania są równie widoczne jak w przypadku drgającej szczytówki? [2014-06-15 20:51]

Kup sobie choćby zwykły koszyczek żeberkowy (może być na rurce)

lub najlepiej koszyk do metody

[2014-06-15 21:18]

Krul-Mateusz

Dlaczego nie taki jak wrzuciłem powyżej?Czy naprawdę mogę liczyć na większą ilość brań, niż w przypadku tradycyjnego koszyka?

[2014-06-15 22:06]

Glovvacz

Witam

Moim zdaniem "the method" może być na każdego rodzaju wędce gdyż jest metoda włosowa która jest używana tylko i wyłącznie do samoistnego zacięcia ryby przez włos i goły haczyk + opór jaki stawia ciężar koszyka który jest zamotowany na stałe.
Sygnalizatorem może być wolny bieg lub wpadająca wędka do wody :).

Brakiem brań może być brak samozacięcia przez koszyk ,który prawdopodobnie zalożyłeś przelotowo, the method jest o tyle skuteczna że przynęta jest obklejona zanęta a co się z tym wiąże możesz się łatwo domyśleć.
[2014-06-15 23:55]

matchless

Witam

Moim zdaniem "the method" może być na każdego rodzaju wędce gdyż jest metoda włosowa która jest używana tylko i wyłącznie do samoistnego zacięcia ryby przez włos i goły haczyk + opór jaki stawia ciężar koszyka który jest zamotowany na stałe.
Sygnalizatorem może być wolny bieg lub wpadająca wędka do wody :).

Brakiem brań może być brak samozacięcia przez koszyk ,który prawdopodobnie zalożyłeś przelotowo, the method jest o tyle skuteczna że przynęta jest obklejona zanęta a co się z tym wiąże możesz się łatwo domyśleć.

Skąd masz informację, że metoda jest włosowa? Pierwsze słyszę.

[2014-06-16 08:22]

Grzegorz-a ty skąd masz info że "metoda" nie jest włosowa??
Czym się różni "the method" od "tradycyjnej" gruntówki ze  "sprężyną" jeśli nie sposobem podania przynęty i zanęty??
Mateusz - nie twierdze że taki "feederowy" koszyczek jest zły.ja kupiłem raz i stwierdziłem że mi on nie odpowiada.
Według mnie nawet ten największy jest za mały-zanęty zmieści się "tyle co kot napłakał".No i ja wyrosłem z zabaw foremkami. [2014-06-16 11:56]

darek-salamon

W method feeder w koszyczku ( podajniku ) jest guma a caly system jest nie przelotowy.Poczytaj w watku method feeder.Tam jest wszystko opisane. [2014-06-16 12:14]

darek-salamon

Grzegorz-a ty skąd masz info że "metoda" nie jest włosowa??
Czym się różni "the method" od "tradycyjnej" gruntówki ze  "sprężyną" jeśli nie sposobem podania przynęty i zanęty??
Mateusz - nie twierdze że taki "feederowy" koszyczek jest zły.ja kupiłem raz i stwierdziłem że mi on nie odpowiada.
Według mnie nawet ten największy jest za mały-zanęty zmieści się "tyle co kot napłakał".No i ja wyrosłem z zabaw foremkami.

Jasne kot naplakał jak uzywasz podajników smoll  malych do 30 gr large sa do 150 gr o wiele pakowniejsze. [2014-06-16 12:16]

darek-salamon

[2014-06-16 12:19]

Timur2148

Ile będzie ważył koszyk ESP drennan 56 gr z zanętą a ile 70 gramowy? Oczywiście plus minus... [2014-06-16 16:57]

darek-salamon

Ile będzie ważył koszyk ESP drennan 56 gr z zanętą a ile 70 gramowy? Oczywiście plus minus...

Pellet jest wydajny i lekki to zalezy jak mocno go ubijesz do koszyczka jest to parę gram. [2014-06-16 17:29]

Krul-Mateusz

Brakiem brań może być brak samozacięcia przez koszyk, który prawdopodobnie  założyłeś  przelotowo, the method jest o tyle skuteczna że przynęta jest obklejona zanęta a co się z tym wiąże możesz się łatwo domyśleć.
Faktycznie mój koszyk jest przelotowy (z tym, że ograniczony stoperem, więc ma tylko 15-20cm ruchu). Zamontuję go na stałe i zobaczymy efekty :) Co do koszyczka to zabawa z foremkami raczej nie będzie mi przeszkadzać.  Szukam dosyć dużych podajników - rozmiarowo. Tak żeby całość razem z zanętą miała max. 120g (celuję bardziej w 80g) Nęcić planuję drobnym peletem lub gotową zanętą np. Traperem :)
Dziękuję bardzo za Wasze komentarze! 

[2014-06-16 22:13]