Zaloguj się do konta

Method feeder po holendersku

utworzono: 2012/03/27 14:25
xrobertx

Kolego jak mówisz że przymierzales się do alivio to o jakim cw myślałeś. Bo ten Light to niektórzy mówią że jest za miękki to może ten 366 cm 100 cw kupić co??? 
[2014-01-30 15:48]

Zionbel

Kolego jak mówisz że przymierzales się do alivio to o jakim cw myślałeś. Bo ten Light to niektórzy mówią że jest za miękki to może ten 366 cm 100 cw kupić co??? 

Light
[2014-01-30 17:06]

tedejro

Pomoże ktos???
[2014-01-30 17:22]

Zionbel

Pomoże ktos???
Masz zamiar łowić na method feeder ???

[2014-01-30 17:42]

tedejro

Tak i mam problem z doborem sprzetu 
[2014-01-30 17:46]

Zionbel

Tak i mam problem z doborem sprzetu 

Method na rzece mija się z celem.Chyba że masz uciąg zerowy ale to nie na Bugu chyba :) [2014-01-30 17:54]

xrobertx

Dzięki za doradzenie. Jestem zdecydowany na 100%  wybór padł taki jak myślałem ale nikt nie doradził mi tak zdecydowanie jak Ty. Kupuję alivio light 330 cm 70 gram. Będzie pewnie to piękny feederek na jeziorko. Muszę tylko uważać żeby nie przesadzić z zanętą i koszykiem. Myślę że Preston 30 gr zaneta i przynęta nie wyjdzie więcej.  Wybieram się na targi rybomania w Poznaniu i pewnie tam kupię bo mówią że ceny będą niższe niż sklepowe. A kreciolek to mi doradzą na miejscu. Byle do wiosny bo u mnie sezon dopiero 1kwietnia. 
[2014-01-30 19:10]

Zionbel

Dzięki za doradzenie. Jestem zdecydowany na 100%  wybór padł taki jak myślałem ale nikt nie doradził mi tak zdecydowanie jak Ty. Kupuję alivio light 330 cm 70 gram. Będzie pewnie to piękny feederek na jeziorko. Muszę tylko uważać żeby nie przesadzić z zanętą i koszykiem. Myślę że Preston 30 gr zaneta i przynęta nie wyjdzie więcej.  Wybieram się na targi rybomania w Poznaniu i pewnie tam kupię bo mówią że ceny będą niższe niż sklepowe. A kreciolek to mi doradzą na miejscu. Byle do wiosny bo u mnie sezon dopiero 1kwietnia. 

Ciężarem się nie martw.To są parametry orientacyjne.Ja np. w szczytówce Shimano 1.5 OZ dawałem 40g tuningowany koszyk i potężnie go obklejałem pastą pelletową.Całość na pewno ważyła lekko 80g.A szczytówka o jakiej mowie to jakieś 36g do dobrego napięcia :)
Wszystko po lekku sobie opanujesz kolego :)
Co do kreciołka to obadaj sobie to : http://www.szczupak.pl/produkt,5724
a tu dodatkowe szczytówki : http://www.szczupak.pl/produkt,2289 [2014-01-30 19:31]

tedejro

Daiwa Procaster Heavy Fedeer 390/150g czy Mistrall Tournament Fedeer 3,90 210g. czy mikado X-Plode Heavy Fedeer 360 100-200G. Co wybrac ? [2014-01-30 19:38]

Zionbel

Daiwa Procaster Heavy Fedeer 390/150g czy Mistrall Tournament Fedeer 3,90 210g. czy mikado X-Plode Heavy Fedeer 360 100-200G. Co wybrac ?

Po CW jakich szukasz wnioskuję że nie bedzie to method feeder.:):):):):):):):) [2014-01-30 19:45]

xrobertx

Ostatnio oglądałem " na żywo " alivio light i tak szczerze to wydaje mi się za bardzo light. Chyba kupię ciut dłuższą tą 360 cm i ona ms 90  cw. 
Tamta light do 70 gram jest na oko za delikatna i boję się żeby nie pękła przy karpiku ok 2-3kg. Na plotki i leszcze będzie ok tylko tam są też karpie bo co roku zarybiaja. Naprawdę mega delikatny sprzęt
. Nawet sprzedawca mówił że na koszyczek 35 gram do metody plus zaneta to 70 cw zdecydowanie za mało. 
[2014-02-08 08:20]

mateo111132

Cześć,Proponuje poczytać http://wmh.pl/smf/wedkarstwo-gruntowe-32/method-feeder-czyli-jak-skutecznie-lowic-przy-uzyciu-'metody'/ [2014-02-08 10:12]

xrobertx

Czytałem czytałem. Wszystko co chciałem wiedzieć wiem. Muszę jeszcze zobaczyć w sklepie jak wygląda picker bo feederek alivio light jest mega delikatny. Ale skoro cw ma do 70 gram to może kupić mniejsze koszyki bo po co takie duże. Wszak na jeziorku większe nie będą potrzebne. Tylko nie wiem co sprzedawca miał na myśli mówiąc że na koszyk 35 gr 70 cw to zdecydowanie za mało. 
Tak od siebie już myślę że kupuję light 70 gram wędkę i koszyki kupię ok 20 gr. Powinno być dobrze. 


[2014-02-08 15:13]

mateo111132

Czytałem czytałem. Wszystko co chciałem wiedzieć wiem. Muszę jeszcze zobaczyć w sklepie jak wygląda picker bo feederek alivio light jest mega delikatny. Ale skoro cw ma do 70 gram to może kupić mniejsze koszyki bo po co takie duże. Wszak na jeziorku większe nie będą potrzebne. Tylko nie wiem co sprzedawca miał na myśli mówiąc że na koszyk 35 gr 70 cw to zdecydowanie za mało. 
Tak od siebie już myślę że kupuję light 70 gram wędkę i koszyki kupię ok 20 gr. Powinno być dobrze. 



sprzedawcy chodzi o to ze taki koszyk do methody 35g+zanęta to juz jsobie waży trochę.. ja uzywam pickerków do 40g i uzywam koszyka http://allegro.pl/koszyk-forma-in-line-method-feeder-drennan-15-s-i3876601522.html [2014-02-08 16:53]

mateo111132

Czytałem czytałem. Wszystko co chciałem wiedzieć wiem. Muszę jeszcze zobaczyć w sklepie jak wygląda picker bo feederek alivio light jest mega delikatny. Ale skoro cw ma do 70 gram to może kupić mniejsze koszyki bo po co takie duże. Wszak na jeziorku większe nie będą potrzebne. Tylko nie wiem co sprzedawca miał na myśli mówiąc że na koszyk 35 gr 70 cw to zdecydowanie za mało. 
Tak od siebie już myślę że kupuję light 70 gram wędkę i koszyki kupię ok 20 gr. Powinno być dobrze. 



sprzedawcy chodzi o to ze taki koszyk do methody 35g+zanęta to juz jsobie waży trochę.. ja uzywam pickerków do 40g i uzywam koszyka http://allegro.pl/koszyk-forma-in-line-method-feeder-drennan-15-s-i3876601522.html



dodam że feeder klasyczny (3,66m) będzie bardzo kłopotliwy przy methodzie. Szczególnie łowiąc na małych odległosciach. Polecam ci pickery [2014-02-08 17:01]

Zionbel

Czytałem czytałem. Wszystko co chciałem wiedzieć wiem. Muszę jeszcze zobaczyć w sklepie jak wygląda picker bo feederek alivio light jest mega delikatny. Ale skoro cw ma do 70 gram to może kupić mniejsze koszyki bo po co takie duże. Wszak na jeziorku większe nie będą potrzebne. Tylko nie wiem co sprzedawca miał na myśli mówiąc że na koszyk 35 gr 70 cw to zdecydowanie za mało. 
Tak od siebie już myślę że kupuję light 70 gram wędkę i koszyki kupię ok 20 gr. Powinno być dobrze. 



sprzedawcy chodzi o to ze taki koszyk do methody 35g+zanęta to juz jsobie waży trochę.. ja uzywam pickerków do 40g i uzywam koszyka http://allegro.pl/koszyk-forma-in-line-method-feeder-drennan-15-s-i3876601522.html



dodam że feeder klasyczny (3,66m) będzie bardzo kłopotliwy przy methodzie. Szczególnie łowiąc na małych odległosciach. Polecam ci pickery

Ja dzisiaj wylukałem nowe koszyki Jaxona.dobra kopia Drennana.I do tego w wadze 40g :)WOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOwdla mnie jak znalazł.Nawet forma jest kopia tej Drennanowej :)
4 koszyki kosztują tyle co 1 Drennan.Kupiłem tez wczoraj dodatkowo szczytóweczke Shimano 1.5 OZ .
Czyli twoje obawy kolego co do cw są nieuzasadnione.Gdyż ja do 1.5 Oz dam sam koszyk który wagowo jest już większy.Dodatkowo pasta pelletowa i mamy już około 60g.Nie martw się tym.A co do delikatności mój kijaszek jes bardzo delikatny.A dodam ze będę nim ciągnął takie karpie jak w zeszłym roku. (3-5kg)
A co do powyższej wypowiedzi kolegi Mateo to niestety nie zgodzę się z tobą.Cały zeszły sezon łowiłem na przerobionego feedera który miał 370cm.Idealnie rzucałem na małe odległości :)
[2014-02-08 18:27]

Arcymisiek

Czytałem czytałem. Wszystko co chciałem wiedzieć wiem. Muszę jeszcze zobaczyć w sklepie jak wygląda picker bo feederek alivio light jest mega delikatny. Ale skoro cw ma do 70 gram to może kupić mniejsze koszyki bo po co takie duże. Wszak na jeziorku większe nie będą potrzebne. Tylko nie wiem co sprzedawca miał na myśli mówiąc że na koszyk 35 gr 70 cw to zdecydowanie za mało. 
Tak od siebie już myślę że kupuję light 70 gram wędkę i koszyki kupię ok 20 gr. Powinno być dobrze. 



sprzedawcy chodzi o to ze taki koszyk do methody 35g+zanęta to juz jsobie waży trochę.. ja uzywam pickerków do 40g i uzywam koszyka http://allegro.pl/koszyk-forma-in-line-method-feeder-drennan-15-s-i3876601522.html



dodam że feeder klasyczny (3,66m) będzie bardzo kłopotliwy przy methodzie. Szczególnie łowiąc na małych odległosciach. Polecam ci pickery

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kłopotliwy!? Taka długość jest w miarę uniwersalna, jak do rzutów, tak i w trakcie holu pewniejsza, zwłaszcza gdy linia brzegowa jest troszkę zarośnięta. Można powiedzieć, że kolejną zaletą takiego feedera nad pickerem jest większy zapas mocy.  Łowiąc na "method", ustawiamy się głównie na: karpia, lina, leszcza - tutaj zapas mocy jest pożądany.
Picker, to dla mnie raczej finezja, delikatne żyłki, cienkie przypony, stosuję go wtedy, gdy brania są bardzo niemrawe i delikatne, w okresie kiedy ryby słabo żerują - głównie: płoć , leszczyk, chociaż i z większym kalibrem ryby daje radę, ale to jest zależne od jakości kija.
Pozdr.


[2014-02-08 19:00]

Zionbel

Czytałem czytałem. Wszystko co chciałem wiedzieć wiem. Muszę jeszcze zobaczyć w sklepie jak wygląda picker bo feederek alivio light jest mega delikatny. Ale skoro cw ma do 70 gram to może kupić mniejsze koszyki bo po co takie duże. Wszak na jeziorku większe nie będą potrzebne. Tylko nie wiem co sprzedawca miał na myśli mówiąc że na koszyk 35 gr 70 cw to zdecydowanie za mało. 
Tak od siebie już myślę że kupuję light 70 gram wędkę i koszyki kupię ok 20 gr. Powinno być dobrze. 



sprzedawcy chodzi o to ze taki koszyk do methody 35g+zanęta to juz jsobie waży trochę.. ja uzywam pickerków do 40g i uzywam koszyka http://allegro.pl/koszyk-forma-in-line-method-feeder-drennan-15-s-i3876601522.html



dodam że feeder klasyczny (3,66m) będzie bardzo kłopotliwy przy methodzie. Szczególnie łowiąc na małych odległosciach. Polecam ci pickery

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kłopotliwy!? Taka długość jest w miarę uniwersalna, jak do rzutów, tak i w trakcie holu pewniejsza, zwłaszcza gdy linia brzegowa jest troszkę zarośnięta. Można powiedzieć, że kolejną zaletą takiego feedera nad pickerem jest większy zapas mocy.  Łowiąc na "method", ustawiamy się głównie na: karpia, lina, leszcza - tutaj zapas mocy jest pożądany.
Picker, to dla mnie raczej finezja, delikatne żyłki, cienkie przypony, stosuję go wtedy, gdy brania są bardzo niemrawe i delikatne, w okresie kiedy ryby słabo żerują - głównie: płoć , leszczyk, chociaż i z większym kalibrem ryby daje radę, ale to jest zależne od jakości kija.
Pozdr.

Dobrze kolega prawi :)
Ale tak jak picker to i delikatny feeder nie da rady jak na pałę będziesz holował rybę.
Nigdy nie wiesz co sie uwiesi ale masz atuty po swojej stronie.
Tzn miękki kij i dobrze wyregulowany hamulec :)


[2014-02-08 19:34]

mateo111132

Czytałem czytałem. Wszystko co chciałem wiedzieć wiem. Muszę jeszcze zobaczyć w sklepie jak wygląda picker bo feederek alivio light jest mega delikatny. Ale skoro cw ma do 70 gram to może kupić mniejsze koszyki bo po co takie duże. Wszak na jeziorku większe nie będą potrzebne. Tylko nie wiem co sprzedawca miał na myśli mówiąc że na koszyk 35 gr 70 cw to zdecydowanie za mało. 
Tak od siebie już myślę że kupuję light 70 gram wędkę i koszyki kupię ok 20 gr. Powinno być dobrze. 



sprzedawcy chodzi o to ze taki koszyk do methody 35g+zanęta to juz jsobie waży trochę.. ja uzywam pickerków do 40g i uzywam koszyka http://allegro.pl/koszyk-forma-in-line-method-feeder-drennan-15-s-i3876601522.html



dodam że feeder klasyczny (3,66m) będzie bardzo kłopotliwy przy methodzie. Szczególnie łowiąc na małych odległosciach. Polecam ci pickery

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kłopotliwy!? Taka długość jest w miarę uniwersalna, jak do rzutów, tak i w trakcie holu pewniejsza, zwłaszcza gdy linia brzegowa jest troszkę zarośnięta. Można powiedzieć, że kolejną zaletą takiego feedera nad pickerem jest większy zapas mocy.  Łowiąc na "method", ustawiamy się głównie na: karpia, lina, leszcza - tutaj zapas mocy jest pożądany.
Picker, to dla mnie raczej finezja, delikatne żyłki, cienkie przypony, stosuję go wtedy, gdy brania są bardzo niemrawe i delikatne, w okresie kiedy ryby słabo żerują - głównie: płoć , leszczyk, chociaż i z większym kalibrem ryby daje radę, ale to jest zależne od jakości kija.
Pozdr.

Dobrze kolega prawi :)
Ale tak jak picker to i delikatny feeder nie da rady jak na pałę będziesz holował rybę.
Nigdy nie wiesz co sie uwiesi ale masz atuty po swojej stronie.
Tzn miękki kij i dobrze wyregulowany hamulec :)




Oczywiscie że picker dobrej jakosc wytrzyma i kilku kilogramową rybę. Feeder kojarzy mi się odrazu z rzeką ale nie bęe się sprzeciwiał każdy ma swoje uznania :) 
Pzdr. [2014-02-08 19:46]

xrobertx

Kolego Zionbel.  Ty masz kijek 3m i nie wiem jakie cw. Mówisz że alivio jest tak samo delikatny jaj twój. Bo te 70 cw to naprawdę cieniutki blank i bałem się ze mi pęknie przy machaniu w sklepie. Ale chyba tak już jest jak się kupuje wcześniej wędki nieznanych firm na targu to później mam wrażenie że firmowka za cienka. Dostałem darmowy bilet na rybomania w Poznaniu. Ze sklepu. bo sprzedawca nie mógł patrzeć jak każdą wędka macham. Ha ha Mówi tam pomachaj i przyjdź i kup. Pozdrawiam. 


[2014-02-09 02:47]

Zionbel

Wiesz ja tez na poczatku kupowalem no-namy

z bazarku. Na dzien dzisiejszy juz sie z tego

wyleczylem.

Moj kij ma 60 g cw orginalnie przy szczytowce

2 oz. Jest dozbrojony o dodatkowe szczytowki

1.5 i 1 oz.

Dodam ze Oz to oznaczenie uncji.

Wiec mozemy policzyc

Jezeli uncja to 24g to przy szczytowce 1 Oz

a na taka teraz lowie, koszyk 30 g + zaneta

to wychodzi juz lekko 40 g czyli jest przeciazona.

Moze to ryzyko ale musisz sobie dokladnie

zobaczyc jak to w realu pracuje.

Powodzenia na testach :)

 

[2014-02-09 07:30]

Skytruck


Jezeli uncja to 24g to przy szczytowce 1 Oz

a na taka teraz lowie, koszyk 30 g + zaneta

to wychodzi juz lekko 40 g czyli jest przeciazona.


 

Uncja to 28 [g] (w przybliżeniu), więc to przeciążenie jest nieco mniejsze.

[2014-02-09 08:03]

mateo111132

Pamiętajcie że szczytówka to nie wszystko. Czytałem w czasopiśmie podajże WŚ ,że nawet jak uzbroimy się w najmocniejszą szczytówke a blank będzie cienki to moze pęknąć.Szczytówka to nie wszystko to tak jakbyś założył żyłek 0,18 a przypon 0,30 i myślisze że żadna ryba ci się nie zerwie.Być moze się myle. Byłem wczoraj i oglądałem to shimano, i jakos tak mi nie podchodziło polecam ci mikado tachibana feeder 120 mocny blank i 5 szczytówek do wyboru http://allegro.pl/mikado-tachibana-feeder-360-120-wysylka-0zl-i3872859173.html [2014-02-09 12:57]

xrobertx

Nie podchodziło Ci bo pewnie Shimano to typowy parabolik. jest to mega miękka wędka co ugina się po samą dłoń. Ale ja taką wędkę preferuje. Nie ma to jak walka z rybka na całym ugieciu blanku. O to w tym wszystkim chodzi chyba. 
Zresztą za dwa tygodnie napisze jaki zestaw kupiłem od wędki kołowrotka po żyłkę i haczyk do metody. 
Mam nadzieję i chyba z resztą na pewno myślę że taki light czy medium feederek do max 100 cw to nada mi się do wszystkiego.



[2014-02-09 21:42]

notaki

.Jezeli uncja to 24g to przy szczytowce 1 Oz

a na taka teraz lowie, koszyk 30 g + zaneta

to wychodzi juz lekko 40 g czyli jest przeciazona.



Pisałem o tym na innym topicu. Takie oznaczenie to nie maksymalny ciężar wyrzutu, a krzywa ugięcia szczytówki ( czyli ciężar, pod którym wygnie się ona pod kątem 90 stopni - co oznacza, ze przestanie amortyzować i informowac o braniach ). Identyczny sposób oznaczania ugięcia wedek, jak przy karpiówkach. [2014-02-09 22:27]