Zaloguj się do konta

Method feeder po holendersku

utworzono: 2012/03/27 14:25
Bialy89

Siema.Panowie powiedzcie mi jakiej firmy pellety są godne zastosowania??Chodzi mi o małe 3mm bądz 6 mm do method feeder:)??
[2013-12-22 00:01]

KkLuki

też jestem ciekaw :p i jakie smaki np na leszcze ?
[2013-12-22 10:36]

KiemCio

Ktory z tych kolowrotkow polecacie do feedera: Team Diawa feeder 4012 czy  SHIMANO Aero 4000 FA Feeder
czy ktos mial w rece te dwa krecioly?
[2013-12-22 20:33]

Zimek811

Dla mnie oba kręciołki są dobre mimo iż wszystkie kręciołki mam shimano :)
[2013-12-22 21:22]

KiemCio

SHIMANO Aero 4000 FA Feeder to nowosc na 2013r ale jeszcze nie zetknalem sie z nim osobiscie wiec licze na Wasza pomoc.  Jutro podzwonie po sklepach i popytam co polecaja? :) [2013-12-22 21:41]

Orsi1

Pellety o takich średnicach są raczej przynętowe chociaż 3mm nie stosowałem bo po prostu są dla mnie za małe...więc na pewno ringer baits, sonubaits i dynamite baits.Te firmy mają też również wiele dobrych zanęt do methody takich jak method mixy i micro pellety. [2013-12-24 00:01]

KiemCio

Kwestie sprzetu do Metody poruszylem na FB [priv messeage] z Martinem z www.MRK.cz Zapytem konkretnie o feedery Medium BeastMaster BX vs CX vs Ultegra. Polecil mi BeastMastera CX i wg.niego 'bestia' jest lepsza od Ultegry, ktora to ma niby delikatniejsze przelotki i najwyrazniej dlatego sygnowana jest jako wedka matchowa.Co do kolowrotkow to nie poleca tych ze skladana raczka na klik, Daiwa Team Feeder 4012 z czasem dostaje luzow. Zachwycony jest bardzo Ryobi Arctica, ktora poleca.
Mozliwe,ze komus pomoze to dokonac wyboru.
Wesolych Swiat!

[2013-12-24 12:56]

Arcymisiek

Możliwe, że komuś pomogłeś. Ja należe do MRK.cz już od trzech lat, i zauważyłem, że Czesi posiadają bogata wiedzę na temat feederowania, a zwłaszcza Martin.M który jest mistrzem ligi.

[2013-12-24 14:30]

miecz-gaz

Bardzo pouczający filmik zwłaszcza ładowanie koszyka. Zakupiłem taki koszyk i tragedia z ładowaniem komplet zakupiłem każdą część z osobna foremka jest gumowa tak dosłownie gumowata i podczas ładowania kiedy to trzeba wypiąć koszyk z formy wszystko się wali. Zanęty różnej konsystencji nic nie pomogło, a siana wydałem na to badziewie które posiadam szkoda gadać. Teraz poszukuje taki zestaw co da rezultat oczekiwany. [2014-01-06 08:59]

KkLuki

Bardzo pouczający filmik zwłaszcza ładowanie koszyka. Zakupiłem taki koszyk i tragedia z ładowaniem komplet zakupiłem każdą część z osobna foremka jest gumowa tak dosłownie gumowata i podczas ładowania kiedy to trzeba wypiąć koszyk z formy wszystko się wali. Zanęty różnej konsystencji nic nie pomogło, a siana wydałem na to badziewie które posiadam szkoda gadać. Teraz poszukuje taki zestaw co da rezultat oczekiwany.



a jakich firm koszyki kupowałeś ?
[2014-01-07 09:21]

KiemCio

@miecz-gaz,miales ten problem https://www.youtube.com/watch?v=jsFMbdIChzM ? [2014-01-08 16:53]

Toganio

Witam.

Mam pytanie dotyczące właśnie tych łączników. Wczoraj kupiłem koszyk do metody firmy drennan, który ma własnie taki łącznik. Inne firmy stosują w jego miejsce krętliki, a jak sprawdza się zestaw z takim sztywnym łacznikiem. Czy żyłka sie nie skręca? Widziałem na filmach jak wędkarze stosują takie i inne szybkozłączki przyponowe bez krętlika. Czy ktoś z kolegów może się wypowiedzieć na ten temat?

[2014-01-17 22:40]

KkLuki

Szykując się do metody na wiosnę natrafiłem na takie mixy http://carpcity.pl/39--method-mix-stick-mix 
Czy ktoś może je używał ? [2014-01-19 20:44]

Orsi1

Porzuciłem te wszystkie sticky mixy na rzecz micro pelletu. Na niego mam najlepsze efekty z tym że kupuję "no name" pakowany w sklepie w woreczki po +/- kilogram. Wiem tyle że ma zapach rybno-mięsny ale najważniejsze jest to że się sprawdza. [2014-01-20 14:45]

KkLuki

Będziemy testować :))

[2014-01-21 21:02]

xrobertx

Koledzy. Mam pytanie. Zamierzam łowić na methode, jestem w trakcie kupowania sprzętu. Będą to moje ulubione gadżety. I tu pytanie. Jeśli koszyk Preston waży 35gram to ile waży wraz z zanętą.  Mógłby ktoś zwazyc. Zależy mi na tym bo nie wiem jaki cw wędki wziąć. Wybór padł na alivio m feeder 100 cw. Cena dobra firma również i chyba zostaje Ci myślicie. Jest jeszcze do wyboru 70 i 110 cw. Żyłka 0,22 przypon 0,18 a haczyk w zależności od przynęty np nr 8 na pop up 10 mm truskawka. Ale się rozpisalem ale głównie zależy mi jakie cw wędki wybrać. Pozdrawiam i byle do wiosny. Robert.  [2014-01-29 16:05]

Zionbel

Koledzy. Mam pytanie. Zamierzam łowić na methode, jestem w trakcie kupowania sprzętu. Będą to moje ulubione gadżety. I tu pytanie. Jeśli koszyk Preston waży 35gram to ile waży wraz z zanętą.  Mógłby ktoś zwazyc. Zależy mi na tym bo nie wiem jaki cw wędki wziąć. Wybór padł na alivio m feeder 100 cw. Cena dobra firma również i chyba zostaje Ci myślicie. Jest jeszcze do wyboru 70 i 110 cw. Żyłka 0,22 przypon 0,18 a haczyk w zależności od przynęty np nr 8 na pop up 10 mm truskawka. Ale się rozpisalem ale głównie zależy mi jakie cw wędki wybrać. Pozdrawiam i byle do wiosny. Robert. 

Żyłka 20-22 mm.A koszyk waży 50g z zanętą.Jak weźmiesz cw 100 to będziesz miał sztywne szczytówki.To zapowiada słaba sygnalizacje brania.
[2014-01-29 16:19]

Katmono

Koledzy. Mam pytanie. Zamierzam łowić na methode, jestem w trakcie kupowania sprzętu. Będą to moje ulubione gadżety. I tu pytanie. Jeśli koszyk Preston waży 35gram to ile waży wraz z zanętą.  Mógłby ktoś zwazyc. Zależy mi na tym bo nie wiem jaki cw wędki wziąć. Wybór padł na alivio m feeder 100 cw. Cena dobra firma również i chyba zostaje Ci myślicie. Jest jeszcze do wyboru 70 i 110 cw. Żyłka 0,22 przypon 0,18 a haczyk w zależności od przynęty np nr 8 na pop up 10 mm truskawka. Ale się rozpisalem ale głównie zależy mi jakie cw wędki wybrać. Pozdrawiam i byle do wiosny. Robert. 

Posiadam taki feeder do 100 cw.Żyłka gówna wydaje mi sie trochę cienka jak na feeder, proponowałbym coś w granicach 0.24-0.26 lub nawet większą.Na wędce dobrze widać brania nie ma z tym żadnych problemów. http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,shimano-alivio-bx-medium-feeder,71270

[2014-01-29 17:44]

Katmono

Sorry za wygląd komentarza, coś mi się przestawiło. [2014-01-29 17:46]

Lujski

ja tam do metody uzywam pickera do 25g wyrzutu - fakt, ze koszyk z zaneta okolo 50g wazy, ale daleko nie rzucam i sprzecior sie fajnie sprawdza
jak rybki fajnie biora to haczyka z przyneta (biale robaczki) nie wciskam w zanete, tylko przypon jest tradycyjnie - czesto wtedy zdarza sie samozaciecie ryby  na opadajacym koszyku :) - fakt ze sama drobnica tak se łapie, ale jak potrzebowalem na jesien żywca to 100 razy szybciej na metode zlowilem niz na bata...
[2014-01-29 19:38]

Zionbel

ja tam do metody uzywam pickera do 25g wyrzutu - fakt, ze koszyk z zaneta okolo 50g wazy, ale daleko nie rzucam i sprzecior sie fajnie sprawdza
jak rybki fajnie biora to haczyka z przyneta (biale robaczki) nie wciskam w zanete, tylko przypon jest tradycyjnie - czesto wtedy zdarza sie samozaciecie ryby  na opadajacym koszyku :) - fakt ze sama drobnica tak se łapie, ale jak potrzebowalem na jesien żywca to 100 razy szybciej na metode zlowilem niz na bata...

Ja także mam dość mały cw w moim feederku.Na wiosnę i teraz w zimie jak pogoda pozwalała to na kołowrotku mam żyłkę 20mm i malutki hak ochotkowy.W zimie daje szczytówkę 0,75 lub 1 oz i żyłkę przelotowo.Ale tak robię tylko teraz i może spróbuje jak tylko lód puści. [2014-01-29 20:08]

xrobertx

Chyba zdecyduje się na shimano alivio ale w wersji light do 70 cw.
Skoro kolega mówi że na pickera łowi to te 70 cw to chyba max.
A kolega Zionbel to kupił widziałem kij 60 gramowy angielskiej firmy...
Pewnie też dobry - teraz już nie wiem jaki kupię.... Alivio to typowy parabolik to chyba dobrze czy lepiej z akcją szczytową ????



[2014-01-30 09:48]

Witam . Też zaraziłem się ,,metodą'' , mam zanętniki z foremką kiepskiej jakości , zanęta klei się do formy . W połowie sezonu kupiłem koszyki drennana [ takie 3 ramiona z czego 2 są obciążone] , i dla mnie są dużo wygodniejsze a dodatkowo nie wymagają specjalnej , idealnej zanęty a oblepiam je ręką . Między wędką a koszykiem zakładam gumowy stoperek [koszyk przelotowo] i decyduję czy zestaw ma być na sztywno-samozacinający lub zostawiam jakiś luz na sygnalizację delikatnych skubnięć . Krętlik wciśnięty w koszyk usuwam a na końcu żyłki dowiązuję plastykowy łącznik method feeder [też drennan] do szybkiej wymiany przyponów . Nie mam możliwości dodania zdjęć . Koszyki mosiadam w różnych gramaturach i stosuję je do pickera do 40 gr cw jak i do feedera do 100 gr cw. Pellecik też dodaję często szczególnie wiosną , do zanęty. Pozdrawiam. [2014-01-30 10:27]

Zionbel

Chyba zdecyduje się na shimano alivio ale w wersji light do 70 cw.
Skoro kolega mówi że na pickera łowi to te 70 cw to chyba max.
A kolega Zionbel to kupił widziałem kij 60 gramowy angielskiej firmy...
Pewnie też dobry - teraz już nie wiem jaki kupię.... Alivio to typowy parabolik to chyba dobrze czy lepiej z akcją szczytową ????


Dokładnie kupiłem Browninga.
Ale tez do Alivio się przymierzałem.
Przezbroiłem swój kij o inne szczytówki tez z Browninga i teraz jest naprawdę czuły.
A co do akcji to ja uwielbiam paraboliki.
Pełna finezja holu ryby.


[2014-01-30 10:49]

tedejro

Panowie proszę o poradę w sprawie zkupu sprzętu mam na myśli wędka i kołowrotek,mam zamiar łowic na rzece (BUG) sa tam dośc znaczne uciagi wiedz i chyba sprzet musi byc mocny. Ryby jakie mam zamiar łowic to:leszcz,brzana,krap,płoć...kwota jaka dysponuje to jakies 800zł na jeden jestaw mam zamiar kupić razy 2 prosze o pomoc  [2014-01-30 14:28]