Method feeder po holendersku

/ 521 odpowiedzi / 31 zdjęć
Arcymisiek


"witam,chce się dowiedzieć jakich zakładacie zestawów do metody feeder na rzekę, czyli jaki używacie:-żyłki głównej-żyłki na przypon-haczyków (białe robaki,czerowne robaki)-krętlików  itp.Podajcie mi też budowę tego zestawu.Będę łowił takie ryby jak :świnki ,klenie , certy , brzany , jelce , okonie.Łowię na rzece o średnim i szybkim nurcie , wędką mikado golden bay 390/140 g .mam nadzieję że pomożecie mi wybrać najlepszy zestaw do tej metody.Z góry thx."


Z praktycznego punku widzenia, połów w rzece na,tzw. metodę z płaskim koszyczkiem do metody nie jest dobrym pomysłem.
Założeniem połowu na "Method", jest skupienie porcji zanęty w pobliżu haczyka, niestety łowiąc na rzece prąd wody nam szybko rozmywa tą zanętę po większym obszarze, a ryby bardziej wyłapują cząsteczki na rozmyciu, co powoduje, że  cała ta metoda traci na skuteczności.Warto przetestować klasyczny pater - noster, z długim przyponem, lub sprężynę, z mocno sklejoną zanętą i 10 cm przypon.
Broń Boże, nie zabraniam ci, spróbować można, może akurat się uda. Próby są bezpłatne, więc warto się pobawić :) (2013/12/21 15:02)

KkLuki


to będzie trzeba kupować te mixy ale i tak pewnie pokombinuje ze zwykłą zanęta hehe :))
a mam takie pytanie co do głębokości położenia zestawu czytałem że raczej wszystko się sprawdza do 2-3 metrów?
czy próbował ktoś w głębszych miejscach wędkować ? (2013/12/21 17:30)

Bialy89


Siema.Panowie powiedzcie mi jakiej firmy pellety są godne zastosowania??Chodzi mi o małe 3mm bądz 6 mm do method feeder:)?? (2013/12/22 00:01)

KkLuki


też jestem ciekaw :p i jakie smaki np na leszcze ? (2013/12/22 10:36)

KiemCio


Ktory z tych kolowrotkow polecacie do feedera:Team Diawa feeder 4012 czy SHIMANO Aero 4000 FA Feeder
czy ktos mial w rece te dwa krecioly?
(2013/12/22 20:33)

Zimek811


Dla mnie oba kręciołki są dobre mimo iż wszystkie kręciołki mam shimano :) (2013/12/22 21:22)

KiemCio


SHIMANO Aero 4000 FA Feeder to nowosc na 2013r ale jeszcze nie zetknalem sie z nim osobiscie wiec licze na Wasza pomoc. Jutro podzwonie po sklepach i popytam co polecaja? :) (2013/12/22 21:41)

Orsi1


Pellety o takich średnicach są raczej przynętowe chociaż 3mm nie stosowałem bo po prostu są dla mnie za małe...więc na pewno ringer baits, sonubaits i dynamite baits.Te firmy mają też również wiele dobrych zanęt do methody takich jak method mixy i micro pellety. (2013/12/24 00:01)

KiemCio


Kwestie sprzetu do Metody poruszylem na FB [priv messeage] z Martinem z www.MRK.cz Zapytem konkretnie o feedery Medium BeastMaster BX vs CX vs Ultegra. Polecil mi BeastMastera CX i wg.niego 'bestia' jest lepsza od Ultegry, ktora to ma niby delikatniejsze przelotki i najwyrazniej dlatego sygnowana jest jako wedka matchowa.Co do kolowrotkow to nie poleca tych ze skladana raczka na klik, Daiwa Team Feeder 4012 z czasem dostaje luzow. Zachwycony jest bardzo Ryobi Arctica, ktora poleca.
Mozliwe,ze komus pomoze to dokonac wyboru.
Wesolych Swiat! (2013/12/24 12:56)

Arcymisiek


Możliwe, że komuś pomogłeś. Ja należe do MRK.cz już od trzech lat, i zauważyłem, że Czesi posiadają bogata wiedzę na temat feederowania, a zwłaszcza Martin.M który jest mistrzem ligi. (2013/12/24 14:30)

miecz-gaz


Bardzo pouczający filmik zwłaszcza ładowanie koszyka. Zakupiłem taki koszyk i tragedia z ładowaniem komplet zakupiłem każdą część z osobna foremka jest gumowa tak dosłownie gumowata i podczas ładowania kiedy to trzeba wypiąć koszyk z formy wszystko się wali. Zanęty różnej konsystencji nic nie pomogło, a siana wydałem na to badziewie które posiadam szkoda gadać. Teraz poszukuje taki zestaw co da rezultat oczekiwany. (2014/01/06 08:59)

KkLuki


Bardzo pouczający filmik zwłaszcza ładowanie koszyka. Zakupiłem taki koszyk i tragedia z ładowaniem komplet zakupiłem każdą część z osobna foremka jest gumowa tak dosłownie gumowata i podczas ładowania kiedy to trzeba wypiąć koszyk z formy wszystko się wali. Zanęty różnej konsystencji nic nie pomogło, a siana wydałem na to badziewie które posiadam szkoda gadać. Teraz poszukuje taki zestaw co da rezultat oczekiwany.



a jakich firm koszyki kupowałeś ? (2014/01/07 09:21)

Toganio


Witam.

Mam pytanie dotyczące właśnie tych łączników. Wczoraj kupiłem koszyk do metody firmy drennan, który ma własnie taki łącznik. Inne firmy stosują w jego miejsce krętliki, a jak sprawdza się zestaw z takim sztywnym łacznikiem. Czy żyłka sie nie skręca? Widziałem na filmach jak wędkarze stosują takie i inne szybkozłączki przyponowe bez krętlika. Czy ktoś z kolegów może się wypowiedzieć na ten temat?

(2014/01/17 22:40)

Orsi1


Porzuciłem te wszystkie sticky mixy na rzecz micro pelletu. Na niego mam najlepsze efekty z tym że kupuję "no name" pakowany w sklepie w woreczki po +/- kilogram. Wiem tyle że ma zapach rybno-mięsny ale najważniejsze jest to że się sprawdza. (2014/01/20 14:45)

KkLuki


Będziemy testować :))

(2014/01/21 21:02)

xrobertx


Koledzy. Mam pytanie. Zamierzam łowić na methode, jestem w trakcie kupowania sprzętu. Będą to moje ulubione gadżety. I tu pytanie. Jeśli koszyk Preston waży 35gram to ile waży wraz z zanętą.  Mógłby ktoś zwazyc. Zależy mi na tym bo nie wiem jaki cw wędki wziąć. Wybór padł na alivio m feeder 100 cw. Cena dobra firma również i chyba zostaje Ci myślicie. Jest jeszcze do wyboru 70 i 110 cw. Żyłka 0,22 przypon 0,18 a haczyk w zależności od przynęty np nr 8 na pop up 10 mm truskawka. Ale się rozpisalem ale głównie zależy mi jakie cw wędki wybrać. Pozdrawiam i byle do wiosny. Robert.  (2014/01/29 16:05)

Zionbel


Koledzy. Mam pytanie. Zamierzam łowić na methode, jestem w trakcie kupowania sprzętu. Będą to moje ulubione gadżety. I tu pytanie. Jeśli koszyk Preston waży 35gram to ile waży wraz z zanętą.  Mógłby ktoś zwazyc. Zależy mi na tym bo nie wiem jaki cw wędki wziąć. Wybór padł na alivio m feeder 100 cw. Cena dobra firma również i chyba zostaje Ci myślicie. Jest jeszcze do wyboru 70 i 110 cw. Żyłka 0,22 przypon 0,18 a haczyk w zależności od przynęty np nr 8 na pop up 10 mm truskawka. Ale się rozpisalem ale głównie zależy mi jakie cw wędki wybrać. Pozdrawiam i byle do wiosny. Robert. 

Żyłka 20-22 mm.A koszyk waży 50g z zanętą.Jak weźmiesz cw 100 to będziesz miał sztywne szczytówki.To zapowiada słaba sygnalizacje brania. (2014/01/29 16:19)

Katmono


Koledzy. Mam pytanie. Zamierzam łowić na methode, jestem w trakcie kupowania sprzętu. Będą to moje ulubione gadżety. I tu pytanie. Jeśli koszyk Preston waży 35gram to ile waży wraz z zanętą.  Mógłby ktoś zwazyc. Zależy mi na tym bo nie wiem jaki cw wędki wziąć. Wybór padł na alivio m feeder 100 cw. Cena dobra firma również i chyba zostaje Ci myślicie. Jest jeszcze do wyboru 70 i 110 cw. Żyłka 0,22 przypon 0,18 a haczyk w zależności od przynęty np nr 8 na pop up 10 mm truskawka. Ale się rozpisalem ale głównie zależy mi jakie cw wędki wybrać. Pozdrawiam i byle do wiosny. Robert. 

Posiadam taki feeder do 100 cw.Żyłka gówna wydaje mi sie trochę cienka jak na feeder, proponowałbym coś w granicach 0.24-0.26 lub nawet większą.
Na wędce dobrze widać brania nie ma z tym żadnych problemów.http://www.wedkuje.pl/wedkarstwo,shimano-alivio-bx-medium-feeder,71270
(2014/01/29 17:44)

Katmono


Sorry za wygląd komentarza, coś mi się przestawiło. (2014/01/29 17:46)

Lujski


ja tam do metody uzywam pickera do 25g wyrzutu - fakt, ze koszyk z zaneta okolo 50g wazy, ale daleko nie rzucam i sprzecior sie fajnie sprawdza
jak rybki fajnie biora to haczyka z przyneta (biale robaczki) nie wciskam w zanete, tylko przypon jest tradycyjnie - czesto wtedy zdarza sie samozaciecie ryby  na opadajacym koszyku :) - fakt ze sama drobnica tak se łapie, ale jak potrzebowalem na jesien żywca to 100 razy szybciej na metode zlowilem niz na bata... (2014/01/29 19:38)

Zionbel


ja tam do metody uzywam pickera do 25g wyrzutu - fakt, ze koszyk z zaneta okolo 50g wazy, ale daleko nie rzucam i sprzecior sie fajnie sprawdza
jak rybki fajnie biora to haczyka z przyneta (biale robaczki) nie wciskam w zanete, tylko przypon jest tradycyjnie - czesto wtedy zdarza sie samozaciecie ryby  na opadajacym koszyku :) - fakt ze sama drobnica tak se łapie, ale jak potrzebowalem na jesien żywca to 100 razy szybciej na metode zlowilem niz na bata...

Ja także mam dość mały cw w moim feederku.Na wiosnę i teraz w zimie jak pogoda pozwalała to na kołowrotku mam żyłkę 20mm i malutki hak ochotkowy.W zimie daje szczytówkę 0,75 lub 1 oz i żyłkę przelotowo.Ale tak robię tylko teraz i może spróbuje jak tylko lód puści. (2014/01/29 20:08)

xrobertx


Chyba zdecyduje się na shimano alivio ale w wersji light do 70 cw.
Skoro kolega mówi że na pickera łowi to te 70 cw to chyba max.
A kolega Zionbel to kupił widziałem kij 60 gramowy angielskiej firmy...
Pewnie też dobry - teraz już nie wiem jaki kupię.... Alivio to typowy parabolik to chyba dobrze czy lepiej z akcją szczytową ???? (2014/01/30 09:48)

u?ytkownik165777


Witam . Też zaraziłem się ,,metodą'' , mam zanętniki z foremką kiepskiej jakości , zanęta klei się do formy . W połowie sezonu kupiłem koszyki drennana [ takie 3 ramiona z czego 2 są obciążone] , i dla mnie są dużo wygodniejsze a dodatkowo nie wymagają specjalnej , idealnej zanęty a oblepiam je ręką . Między wędką a koszykiem zakładam gumowy stoperek [koszyk przelotowo] i decyduję czy zestaw ma być na sztywno-samozacinający lub zostawiam jakiś luz na sygnalizację delikatnych skubnięć . Krętlik wciśnięty w koszyk usuwam a na końcu żyłki dowiązuję plastykowy łącznik method feeder [też drennan] do szybkiej wymiany przyponów . Nie mam możliwości dodania zdjęć . Koszyki mosiadam w różnych gramaturach i stosuję je do pickera do 40 gr cw jak i do feedera do 100 gr cw. Pellecik też dodaję często szczególnie wiosną , do zanęty. Pozdrawiam. (2014/01/30 10:27)