Zaloguj się do konta

Method feeder po holendersku

utworzono: 2012/03/27 14:25

" Jarku tylko musisz wziąć pod uwagę to,że stosując lekki kosz do feedera musisz dobrać odpowiednio miękką szczytówkę żeby metoda nie straciła na skuteczności.
Ja przykładowo do 1oz(28gram) minimalnie stosuje 20gr. lżejszy targam po dnie ,kiedy próbuje delikatnie przegiąć szczytówkę,naprężając zestaw."



No wiadomo Krzyśku .Ja łowię na te najdelikatniejsze szczytóweczki ,no chyba że jest wiatr to daje nieco cięższy koszyk 20g i średnią szczytóweczke i jest git.
Wiesz ja uważam (może źle,niewiem) że łowienie na feeder to 1 wędeczka -zestawik delikutaśny i wtedy jest zabawa. Do cięższego gruntowania (koszyki 50-60g) mam zwykłe gruntówki-odpinam wolny bieg -nastawiam sygnalizator elektroniczny i se moge palić ognicho,piec kiełbache i pić browara.
[2013-03-25 17:43]

Arcymisiek

" Jarku tylko musisz wziąć pod uwagę to,że stosując lekki kosz do feedera musisz dobrać odpowiednio miękką szczytówkę żeby metoda nie straciła na skuteczności.
Ja przykładowo do 1oz(28gram) minimalnie stosuje 20gr. lżejszy targam po dnie ,kiedy próbuje delikatnie przegiąć szczytówkę,naprężając zestaw."



No wiadomo Krzyśku .Ja łowię na te najdelikatniejsze szczytóweczki ,no chyba że jest wiatr to daje nieco cięższy koszyk 20g i średnią szczytóweczke i jest git.
Wiesz ja uważam (może źle,niewiem) że łowienie na feeder to 1 wędeczka -zestawik delikutaśny i wtedy jest zabawa. Do cięższego gruntowania (koszyki 50-60g) mam zwykłe gruntówki-odpinam wolny bieg -nastawiam sygnalizator elektroniczny i se moge palić ognicho,piec kiełbache i pić browara.

Może tak poza tematem,ale już się nie mogę doczekać pieczonej kiełbaski na ognisku - oczywiście podczas wypadu na rybki.Niestety jeszcze na razie trzeba czekać,ale na pocieszenie powiem,że ponoć  Chuck Norris juz dzwonił do wiosny,niebawem ma nadejść ,bo inaczej wpi...
[2013-03-25 18:49]

Ja kupiłem gila elektrycznego .Tak że zapraszam na kiełbaske :) [2013-03-25 18:57]

Lee001

Jarek11 ale chyba nie będziesz używał go nad wodą, no bo i jak:) Po tych waszych postach aż mi się zatęskniło za nocnymi wypadami...ech co zrobić tak mamcia natura chce i taką mamy pogodę... zupełnie odbiegając od tematu to gdzie jest to owe ocieplenie klimatu?:) Ale podobno jak długa i sroga zima to ryby lepiej żerują, oby:)
[2013-03-25 19:06]

No jasne że nie nad wodą tylko w domu w zimie można se jakiego karczka czy innego fileta z kury ugrillować no i może robić od razu za piecyk .w lecie to raczej taki na wągiel drzewny sie używa ale to na dłuższych wyprawach.
[2013-03-25 19:18]

Lee001

No wiem że taki grill to nie nad wodę, tak zażartowałem:) ja i tak jestem zwolennikiem zwykłego ogniska, po co targać dodatkowy sprzęt, w dodatku te trzaski palącego się drewna... po prostu sielanka... Ale wróćmy do tematu bo nieco odbiegliśmy...
[2013-03-25 20:46]

skrewdriver

Zna ktoś może sklep internetowy gdzie można kupic łaczniki do szybkiej zmiany ? Są na allegro ale chodzi mi o sklep, w którym można zrobić jakies wieksze zakupy.  [2013-03-26 18:09]

takie coś???

czy takie??
[2013-03-26 18:19]

Arcymisiek

Zna ktoś może sklep internetowy gdzie można kupic łaczniki do szybkiej zmiany ? Są na allegro ale chodzi mi o sklep, w którym można zrobić jakies wieksze zakupy. 

_________________________________________________________________________________________________________________


Nie wiem czy chodzi ci o ten zaprezentowany łącznik którego ja używam,ale jeżeli tak ,to prosze link do e-sklepu.

http://foranglers.pl/lacznik-quick-change-bead-large-korum-p-906.html
[2013-03-26 18:49]

No chyba nie o to chodziło .... są dostępne w każdym normalnym sklepie wędkarskim / ceny w zależności od modelu i firmy 10 - 20 PLN / są to tzw. szybkozłączki [2013-03-26 18:50]

skrewdriver

Chodziło mi o cos na kształt tego : http://allegro.pl/lacznik-drennan-method-feeder-6-szt-i3097656553.html
Do tych kretlików na drugim zdjeciu można kupić jakies osłonki ?
[2013-03-26 18:52]

Chodziło mi o cos na kształt tego : http://allegro.pl/lacznik-drennan-method-feeder-6-szt-i3097656553.html
Do tych kretlików na drugim zdjeciu można kupić jakies osłonki ?

A czym to się niby wyróżnia od zwykłego krętlika i po co Ci do tego osłonka ?Tu na portalu działa już grupa " Pomysłowy Dobromir " - zwróć się może do ich członków o poradę ?


[2013-03-26 19:01]

http://www.tandembaits.com/index.php?do=kat&id=348&pid=2043  tu masz takie ochraniacze do tych krętlików [2013-03-26 19:01]

Arcymisiek

Ja używam takich,jak wcześniej prezentowałem w zamieszczonym zestawie,a także wklejonym zdjęciu.Uważam ,że są bardzo praktyczne i wygodne,występują w dwóch wersjach : standard & large [2013-03-26 19:02]

Arcymisiek

Oczywiście nikogo nie chce do nich przekonywać,to tylko moje upodobania.Smiało można wieszać różnej maści krętliki i inne przyciężkawe badziewie,ale jeżeli chodzi o wagę ,delikatność - co ma wpływ na brania ryb , łączniki Korum bija konkurencje na łeb.
Dla wtajemniczonych sympatyków feederowania powszechnie wiadomo ,ze firma Korum robi dużo użytecznych akcesoriów pod feeder,tu jeszcze jest mało znana,ale na wyspach brytyjskich cieszy się dużym uznaniem.
[2013-03-26 19:12]

takie są tu http://skleptrabucco.pl/lacznik-method-feeder-drennan/ [2013-03-26 19:18]

skrewdriver

Ernest nic nie wniosłeś swoim komentarzem ;) [2013-03-26 22:56]

Chodziło mi o cos na kształt tego : http://allegro.pl/lacznik-drennan-method-feeder-6-szt-i3097656553.html
Do tych kretlików na drugim zdjeciu można kupić jakies osłonki ?

również używam tych 


http://www.tandembaits.com/index.php?do=kat&id=348&pid=2043

a do klipsów z pierwszego zdjęcia

http://www.rockworld.pl/k,28,elementy-zestawow/pk,50,korda/p,562,korda-silicone-sleeves.html
[2013-03-26 23:14]

skrewdriver

Ktoś gdzieś kiedyś pisał, że ciężko o haczyki z oczkiem mniejsze niż 6-8. Znalazłem model mustada w rozmiarach 4 - 14 ; http://allegro.pl/haki-mustad-ultra-point-10657npbln-nr-10-10szt-i3114338643.html dla zainteresowanych. [2013-03-27 18:02]

nikologia98

jak cos nie rozumiecie po holendersku to prosze do mnie misac bo tak sie sklada ze mieszkam w belgii od urodzenia ;)
[2013-04-09 14:07]

ANDREJZ1

Ktoś może ma jakieś efekty w tym roku łowiąc methodą?. Ja powiem szczerze że się trochę zawiodłem, łowiłem na koszyk guru z pastą pelletową i kulką pływającą 10mm. Najbardziej mnie niepokoi że nie było pociągnięć może dlatego że przynęta była na sztywno z koszykiem. Bardziej mi się sprawdził zwykły koszyk, jeszcze spróbuje na kukurydzę ze styropianem.
[2013-05-12 10:01]

Lujski

Witam, mam 2 koszyki do method feeder - kupilem je w zeszlym sezonie, ale niewyprobowane - mam je lekkkie - o ile dobrze pamietam 10,15 gr (jak sprawdze to napisze dokladnie ile) i mam pytanie czy takie lekkie koszyki robi sie przelotowo czy na stałe ..?? sie zastanawiam czy nastapi samozaciecie czy koszyk za lekki ... chce polowic kulkami 10mm popup plus moze jakas kuku, albo sama kuku plywajaca - wszystko na wlosie - nie chodzi mi o jakies wielkie karpie, bardziej o liny, leszcze, ewentualnie jakby sie karpik trafil to tez dobrze, ale haczyk maly z włosem

Pozdrawiam
[2013-06-02 06:09]

Lujski

pomoze ktos ?
[2013-06-03 19:49]

MadmaxM4

Witam, mam 2 koszyki do method feeder - kupilem je w zeszlym sezonie, ale niewyprobowane - mam je lekkkie - o ile dobrze pamietam 10,15 gr (jak sprawdze to napisze dokladnie ile) i mam pytanie czy takie lekkie koszyki robi sie przelotowo czy na stałe ..?? sie zastanawiam czy nastapi samozaciecie czy koszyk za lekki ... chce polowic kulkami 10mm popup plus moze jakas kuku, albo sama kuku plywajaca - wszystko na wlosie - nie chodzi mi o jakies wielkie karpie, bardziej o liny, leszcze, ewentualnie jakby sie karpik trafil to tez dobrze, ale haczyk maly z włosem

Pozdrawiam


 

witam

postaram sie cos mądrego odpowiedziec.:) samozaciecie na koszyk raczej ci sie nie uda, a jeśli ryba poczuje opór zapewne wypluje przynete. koszyk z reguły robi sie na przelot, ryba bieże, odchodzi tobie sygałęm pokazuje branie zacinasz i jest, sygnał czytaj bombka, syg elektroniczny, drgająca szczytówka (feeder). pare lat łowie feedrami i zawsze tak to wyglądało nawet przy koszykach 100g :)

pozdrawiam

Madmaxm4

[2013-06-03 22:25]

Witam, mam 2 koszyki do method feeder - kupilem je w zeszlym sezonie, ale niewyprobowane - mam je lekkkie - o ile dobrze pamietam 10,15 gr (jak sprawdze to napisze dokladnie ile) i mam pytanie czy takie lekkie koszyki robi sie przelotowo czy na stałe ..?? sie zastanawiam czy nastapi samozaciecie czy koszyk za lekki ... chce polowic kulkami 10mm popup plus moze jakas kuku, albo sama kuku plywajaca - wszystko na wlosie - nie chodzi mi o jakies wielkie karpie, bardziej o liny, leszcze, ewentualnie jakby sie karpik trafil to tez dobrze, ale haczyk maly z włosem

Pozdrawiam


 

witam

postaram sie cos mądrego odpowiedziec.:) samozaciecie na koszyk raczej ci sie nie uda, a jeśli ryba poczuje opór zapewne wypluje przynete. koszyk z reguły robi sie na przelot, ryba bieże, odchodzi tobie sygałęm pokazuje branie zacinasz i jest, sygnał czytaj bombka, syg elektroniczny, drgająca szczytówka (feeder). pare lat łowie feedrami i zawsze tak to wyglądało nawet przy koszykach 100g :)

pozdrawiam

Madmaxm4


Nie chce się wymądrzać ale jesteś kolego w błędzie i to w dużym.
[2013-06-03 22:51]