Method feeder po holendersku

/ 521 odpowiedzi / 31 zdjęć
Arcymisiek


http://www.korda.co.uk/masterclass/?id=12

Kolejny instruktażowy filmik z serii method feeder. Warto zerknąć. :)
Klikając przycisk CC wybierasz język napisów (2014/08/10 13:27)

Sowasao


Nie na PZW Bydgoszcz. Tu zadna metoda nie jest skuteczna, hehe...(śmiech przez łzy!) (2014/08/11 23:58)

u?ytkownik167078


W sklepie eclerk w Warszawie na al. Jerozolimskich kupiłem koszyczek jak wyzej do metody jednak bez foremki bo nie było i mam problem bo nie wszystkie pasują. Gdzie w Warszawie mozna do tego dokupić właściwa foremkę prosze o foto (2015/01/06 16:33)

Zionbel


W sklepie eclerk w Warszawie na al. Jerozolimskich kupiłem koszyczek jak wyzej do metody jednak bez foremki bo nie było i mam problem bo nie wszystkie pasują. Gdzie w Warszawie mozna do tego dokupić właściwa foremkę prosze o foto

Wygląda na to ze to koszyk Jaxona.Wiec pewnie dostaniesz formę w każdym wędkarskim...Pomarańczowa...

             

               (2015/01/06 16:59)

Arcymisiek


drennany lepsze.


Tylko, że po krótkim czasie użytkowania odrywa im się dociążający spód. :/
Dla mnie nie liczy się czy Drennan, czy Jaxon - liczy się jakość wykonania, walory użytkowe i skuteczność.


(2015/01/14 18:23)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

kafarszczak


mi póki co służa dobrze, a jakby co to je jakoś zmontuje żeby nie wypadało to dociążenie (2015/01/14 19:00)

mr Artur


drennany lepsze.


Tylko, że po krótkim czasie użytkowania odrywa im się dociążający spód. :/
Dla mnie nie liczy się czy Drennan, czy Jaxon - liczy się jakość wykonania, walory użytkowe i skuteczność.


Mam ten sam problem , odpada dociążenie -- może to z mojej winy ( źle dorobiona zanęta ) , ale mino wszystko za tą cenę powinno to wytrzymywać trochę dłużej   (2015/01/14 20:00)

u?ytkownik167078


Tak jest to koszyk Jaxona. Ale też kupiłem koszyczki z  pomarańczową foremką drennana o gramarurze 15gram czy nadaje sie ona do koszyczka jaxona jak w poscie nr 801314 ?
Wydaje mi się ,że foremka drennana nie pasuje do jaxona jest trochę za mała (2015/01/18 22:27)

u?ytkownik102837


To już teraz wiem jak będę łapał od wiosny :)
a używacie do tego zwykłych zanęt i np.kleicie je bentonitem?
czy trzeba koniecznie te method mixy kupować ??;)



Ja sprawdziłem że na wodach stojących zanęta do metody zrobiona z miksów czy stuk miksów będz mikro peletów jest lepsza ale w rzece z uciągiem tak na prawde wystarczy sama zanęta z klejem. Albo mikro pelet ale też z dodatkiem kleju. Na pewno nawody stojące ja nie użyl bym zanęty, ponieważ uważam że pellet lepiej się do tego nadaje. Ale ilu wędkarzy tyle sposobów łowienia (2015/01/22 19:56)

muurg


a ja mam jedną wątpliwość co do łowienia feederem na włos +pellet  - jak ustawić hamulec w takiej wędce ? Jeśli go przykręcę to karp pójdzie z wędką (miałem już taki przypadek), jeśli odkręcę na maxa to nie uda się zaciąć (chyba, że nie trzeba zacinać przy tej metodzie). Ktoś mnie oświeci ? (2015/01/26 14:27)

u?ytkownik165777


Witam . Zaciąć można przytrzymując szpulę ręką a potem dokręcić hamulec . Wędki powinny być w ,,zasięgu ręki'' , nie tylko karpia łowimy ,,na włos'' , zestaw może być na sztywno [samo zacinający] ale nie musi . (2015/01/26 16:04)

muurg


Miałem w zasięgu ręki a i tak mi wciągnął :)

Czyli jeśli łowię (spodziewam się) coś większego do odkręcić i zaciąć przytrzymując szpulę ? dobrze rozumiem ?

(2015/01/26 16:15)

u?ytkownik165777


Jeśli kołowrotek nie ma wolnego biegu to właśnie należy popuścić hamulec główny na tyle żeby ryba mogła wyciągnąć żyłkę a stabilnie ustawiona na podpórkach wędka została na miejscu. (2015/01/26 17:58)

Jędrula


Jeśli kołowrotek nie ma wolnego biegu to właśnie należy popuścić hamulec główny na tyle żeby ryba mogła wyciągnąć żyłkę a stabilnie ustawiona na podpórkach wędka została na miejscu.






Ja rozumiem , ze każdy ma swoje sposoby ale przy metodzie nie trzeba nic luzować , popuszczać czy używać wolnego biegu . Zasada jest prosta , nie oddalasz się na krok od wędek .



(2015/01/26 18:14)

Orsi1


Nad wodą bywa rożnie ale sposób z odkręconym hamulcem (zestaw robiony nie przelotowo tylko na sztywno, aby ciężar koszyczka wbił haczyk karpiowi) jest w 100% skuteczny i sam tak łowię... gdy karp wybiera żyłkę wystarczy przytrzymać szpulę i dociąć karpia. Docina się po prostu przeciągając poziomo wędkę w stronę przeciwną do  karpia, a nie szarpnięciem jak to się zwykle robi w wędkarstwie gruntowym. (2015/01/26 18:54)

JURICEK


Witam sam od ponad roku łowię na method feeder z użyciem karpiówek i feedera z zaskakującymi rezultatami. W związku z tym postanowiłem stworzyć kanał wędkarski o min. tej metodzie. Zamieściłem parę filmów o podstawach method feeder.

https://www.youtube.com/channel/UCDKLMzD2KBfUIN-o9YARjYA (2015/02/01 19:09)

kucus22


Jestem wielkim miłośnikiem metody, więc z pewnością zajrzę na Twój kanał:) (2015/02/01 20:40)

DaNWol


A co do koszyków są jakieś lepsze które polecić możecie czy koszyk to koszyk? np z tych które będą lepsze/praktyczniejsze?

Guru Large Method Feeder (X-Safe System) czy (In-Line System)
czy np :
http://allegro.pl/3-x-koszyk-foremka-extra-carp-method-feeder-8132-i5101314635.html (2015/04/01 18:26)

DaNWol


Te które pokazałeś mają w środku ''żeberko'' nie podoba mi się to , mam podobne to wyciąłem . Polecam koszyki Jaxona -  http://allegro.pl/koszyk-zanetowy-jaxon-method-feeder-30g-2-sztuki-i5161204029.html

Lub droższe Drennana - http://allegro.pl/koszyk-forma-in-line-method-feeder-drennan-25-s-i5165388754.html

Koszyki obydwu firm mają takie same wielkości korzystna budowę .


a czemu te Guru Large Ci się nie podobały co było ich minusem? że wyciąłeś żeberko?

a co sądzisz o tych?   http://allegro.pl/3-x-koszyk-foremka-extra-carp-method-feeder-8132-i5101314635.html (2015/04/01 19:48)

notaki


Podstawowy problem, to nie koszyczki, a foremki.
Każda firma tworzy własną geometrię koszyczka i formeke pod nią . I tak kombinuje, by foremki innych firm nie pasowały.
Wiec jesli znajdzie się dobrej klasy foremka pasująca do koszyczków popularnych, to tylko to zapisać i przyklasnąć.

Bo koszyczki drennana do tanich nie należą.. a jakościowo sa ... - jak pisali koledzy - węcej niż średnie (2015/04/01 19:57)

Jędrula


Właśnie to żeberko jest minusem . Uważam , że jest dużo większe prawdopodobieństwo zaplątania przyponu/przynęty/ kulki pop-upa przy takiej budowie kosza niż przy Drennanie czy Jaxonie . Oczywiście to tylko moje spostrzeżenia ale Drennan , prekursor tej metody nie na darmo tak zbudował koszyk . (2015/04/01 19:57)