Method feeder po holendersku

/ 521 odpowiedzi / 31 zdjęć
u?ytkownik165777


A ja bym chciał tylko powiedzieć :) że bardzo mnie to dziwi że w Polsce metoda jest jeszcze stosunkowo mało znana , że "grunciarze" mało łowią z koszykiem do metody, nie wspominając o włosie  :)


Witam . Metoda jest skuteczna na łowiskach z dużą populacją ryb jej zadaniem jest skupić uwagę ryby przepływającej w pobliżu a nie ściągać z daleka i zatrzymywać w okolicach miejsca łowienia . Węgrzy, Rumuni, Czesi i zachód Europy stosuje ją z powodzeniem bo ich łowiska właśnie spełniają ten warunek . Na wodach PZW metodę stosuję raczej dla odmiany z ciekawości no i w określonych warunkach dla efektu samozacięcia. (2014/02/11 11:54)

u?ytkownik158065


A ja bym chciał tylko powiedzieć :) że bardzo mnie to dziwi że w Polsce metoda jest jeszcze stosunkowo mało znana , że "grunciarze" mało łowią z koszykiem do metody, nie wspominając o włosie  :)


Witam . Metoda jest skuteczna na łowiskach z dużą populacją ryb jej zadaniem jest skupić uwagę ryby przepływającej w pobliżu a nie ściągać z daleka i zatrzymywać w okolicach miejsca łowienia . Węgrzy, Rumuni, Czesi i zachód Europy stosuje ją z powodzeniem bo ich łowiska właśnie spełniają ten warunek . Na wodach PZW metodę stosuję raczej dla odmiany z ciekawości no i w określonych warunkach dla efektu samozacięcia.



Nie zgodzę się, metoda jest bardzo skuteczna w wodach pzw.
(2014/02/11 12:19)

Zionbel


A ja bym chciał tylko powiedzieć :) że bardzo mnie to dziwi że w Polsce metoda jest jeszcze stosunkowo mało znana , że "grunciarze" mało łowią z koszykiem do metody, nie wspominając o włosie  :)


Witam . Metoda jest skuteczna na łowiskach z dużą populacją ryb jej zadaniem jest skupić uwagę ryby przepływającej w pobliżu a nie ściągać z daleka i zatrzymywać w okolicach miejsca łowienia . Węgrzy, Rumuni, Czesi i zachód Europy stosuje ją z powodzeniem bo ich łowiska właśnie spełniają ten warunek . Na wodach PZW metodę stosuję raczej dla odmiany z ciekawości no i w określonych warunkach dla efektu samozacięcia.



Nie zgodzę się nawet z jednym zdaniem, metoda jest bardzo skuteczna w wodach pzw.

Zgodzę sie z Piotrem :) (2014/02/11 12:22)

u?ytkownik165777


W moim przypadku skuteczniejsza od ,,tradycyjnego'' nęcenia jest wiosną , w pełni sezonu lepsze wyniki mam nęcąc ,,dywanowo'' . Ale wielką zaletą metody jest to że można ograniczyć ilość sypanych do wody produktów nie zawsze wyjedzonych przez ryby , ogólnie metodą można łowić taniej i ekologicznie-z korzyścią dla środowiska . Strzałem w 10 będzie na łowiskach gdzie nęcenie jest ograniczone ilościowo. W sumie to pocieszyłeś mnie tym że masz inne zdanie , może i ja doczekam się lepszych efektów. (2014/02/11 12:40)

u?ytkownik158065


W moim przypadku skuteczniejsza od ,,tradycyjnego'' nęcenia jest wiosną , w pełni sezonu lepsze wyniki mam nęcąc ,,dywanowo'' . Ale wielką zaletą metody jest to że można ograniczyć ilość sypanych do wody produktów nie zawsze wyjedzonych przez ryby , ogólnie metodą można łowić taniej i ekologicznie-z korzyścią dla środowiska . Strzałem w 10 będzie na łowiskach gdzie nęcenie jest ograniczone ilościowo. W sumie to pocieszyłeś mnie tym że masz inne zdanie , może i ja doczekam się lepszych efektów.



Oczwiście bez urazy Panie Gerardzie :) każdy ma wyobione zdanie na pewne sprawy ;) Pozdrawiam . (2014/02/11 12:53)

Orsi1


mi również methoda się sprawdza na PZW :) Ryby może bardzo większe nie biorą (chyba że leszcze 40 cm na pellet 18mm na "luźnym" przyponie) ale brań jest zdecydowanie więcej..  (2014/02/11 15:33)

KkLuki


A ja bym chciał tylko powiedzieć :) że bardzo mnie to dziwi że w Polsce metoda jest jeszcze stosunkowo mało znana , że "grunciarze" mało łowią z koszykiem do metody, nie wspominając o włosie  :)



w moich okolicach to chyba nawet bardzo słabo znana, jak szukałem w sklepach to brak sprzętu.
A zaraziłem się wpisami od Grzegorza :))
mam nadzieję że coś mi się uda "upolować" wiosną

Pozdrawiam . (2014/02/11 16:49)

Zionbel


Dzisiaj pochyliłem się trochę nad planowaniem.Mam kilka powiązanych przyponów, dlatego zacząłem myśleć co pójdzie na włos.
Kilerem nr. 1 będzie mieszanka :pellet halibut truskawka + kuleczka scopex tiger nuts :)
Kilerem nr. 2 będziepop up japońska kałamarnica + pop up miód :)
Nakupowałem tego wiec będzie co testować :)W sobotę będę testował nowa zanętę StarFisha.Ciekaw jej jestem na maxa :) (2014/02/11 19:16)

notaki


mi również methoda się sprawdza na PZW :) Ryby może bardzo większe nie biorą (chyba że leszcze 40 cm na pellet 18mm na "luźnym" przyponie) ale brań jest zdecydowanie więcej.. 


To nieprawda, ze brań jest więcej... zresztą odrobina logiki wskazuje, ze przy zastosowaniu identycznej zanęty, identycznej przynety i identycznego przyponu w klasycznym feederze może skutkować znacznie mniejszą ilością brań. Brań jest mniej więcej tyle samo, tyle, ze WIDOCZNYCH brań jest więcej, a zaciętych ( samozacięcie ) juz zdecydowanie więcej . Przy stotowaniu klasycznego zestawu koszyczkowego z klasycznym przyponem 20-50 cm, duża ilość próbowania przez rybę przynęty nie jest widoczna. Ryba bierze przynętę do pyszczka, wypluwa... i dopóki przypon się nie napręży, wedkarz nie widzi nic :-) Tu mamy przypon 5-10 cm i samozacięcie. Proste ? ;-) (2014/02/11 19:23)

Zionbel


mi również methoda się sprawdza na PZW :) Ryby może bardzo większe nie biorą (chyba że leszcze 40 cm na pellet 18mm na "luźnym" przyponie) ale brań jest zdecydowanie więcej.. 


To nieprawda, ze brań jest więcej... zresztą odrobina logiki wskazuje, ze przy zastosowaniu identycznej zanęty, identycznej przynety i identycznego przyponu w klasycznym feederze może skutkować znacznie mniejszą ilością brań. Brań jest mniej więcej tyle samo, tyle, ze WIDOCZNYCH brań jest więcej, a zaciętych ( samozacięcie ) juz zdecydowanie więcej . Przy stotowaniu klasycznego zestawu koszyczkowego z klasycznym przyponem 20-50 cm, duża ilość próbowania przez rybę przynęty nie jest widoczna. Ryba bierze przynętę do pyszczka, wypluwa... i dopóki przypon się nie napręży, wedkarz nie widzi nic :-) Tu mamy przypon 5-10 cm i samozacięcie. Proste ? ;-)

Stary ale żeś wymóżdżył :) (2014/02/11 19:32)

notaki


Kolego... zamiast sie wymądrzać, spróbuj zastosować do klasycznego koszyczka przypon koło 7 cm. Zobaczysz co sie będzie działo. ( oczywiście jeśli sa jakieś brania )
Będziesz miał milion puknięc nie do zacięcia.
Zatniesz leszca, ale juz płoci  i wielu innych ryb praktycznie nie,
Wydłużając przypon widocznych brań będzie mniej ale zacięć więcej.

Po prostu poczekaj na wiosne, spróbuj.. a potem pisz. (2014/02/11 19:36)

notaki


Zresztą... dla tych którzy łowią na klasyczną spręzyne stosowanie kilkucentymetrowych przyponów to norma.
I doskonale wiedzą oni jak wkurzające jest podrygiwanie  bombki, pojedyncze lekkie jej podskoki, nie do zacięcia.   
To własnie wyplute brania w większości.
I dlatego spora część z nas przestawiła się na feedera, który jest bardziej finezyjny i część tych drgań i podskoków pozwala zaciąć ( choćby ze względu na brak opóźnienia jakie powoduje wiszaca bombka )
Method, to jeszce bardziej udoskonalona  forma feedera pozwalająca na stosowanie bardzo krotkich przyponów i "kasująca" luz jaki powstawal przy stosowaniu dłuzszych przyponów ( tym razem na samym przyponie )
W pewnych sytuacjach znakomita, choć absolutnie nie spowoduje iż " montuje zestaw do method i siatka z definicji jest pełna " (2014/02/11 20:00)

Zionbel


Po części się z tobą zgadzam.Ja łowie na koszyki które tuninguje aby były cięższe.O płoci możesz zapomnieć.Nawet karaś taki do 20 cm ma ciężko.Zestaw montuje przelotowo i każde pukniecie widzę, a płocie zacinam.Mimo ze mam przypon długości 5-10 cm. (2014/02/11 20:21)

KkLuki


Ja raczej nie będę robił zestawu przelotowo, no chyba że coś mi się odwidzi z resztą większa płoć da sobie rade z tym koszykiem 40g i będę widział branie dokładnie.

Zionbel już spisałem twoje zestawy hehehe jak moja zanęta z kulkami nie wypali to będę naśladował mentora :P (2014/02/11 20:33)

Zionbel


Ja raczej nie będę robił zestawu przelotowo, no chyba że coś mi się odwidzi z resztą większa płoć da sobie rade z tym koszykiem 40g i będę widział branie dokładnie.

Zionbel już spisałem twoje zestawy hehehe jak moja zanęta z kulkami nie wypali to będę naśladował mentora :P


Mentora :) ??????

Kulek i pelletow kupilem sporo.

Ale chce wiecej testowac.

Upatrzylem sobie tez wczoraj pellety Carrum

smaki wanilia, albo banan.

Kupuje tanie kulki ale skuteczne.

W sobote cisne na ryby to moze bedzie jakis

testing.

Kijek do metoda biore wiec kto wie :)

(2014/02/11 21:03)

mateo111132


Ja raczej nie będę robił zestawu przelotowo, no chyba że coś mi się odwidzi z resztą większa płoć da sobie rade z tym koszykiem 40g i będę widział branie dokładnie.

Zionbel już spisałem twoje zestawy hehehe jak moja zanęta z kulkami nie wypali to będę naśladował mentora :P


Mentora :) ??????

Kulek i pelletow kupilem sporo.

Ale chce wiecej testowac.

Upatrzylem sobie tez wczoraj pellety Carrum

smaki wanilia, albo banan.

Kupuje tanie kulki ale skuteczne.

W sobote cisne na ryby to moze bedzie jakis

testing.

Kijek do metoda biore wiec kto wie :)




W Sobotę na ryby?? Ja też chce !! :) (2014/02/11 21:16)

Zionbel


Ja raczej nie będę robił zestawu przelotowo, no chyba że coś mi się odwidzi z resztą większa płoć da sobie rade z tym koszykiem 40g i będę widział branie dokładnie.

Zionbel już spisałem twoje zestawy hehehe jak moja zanęta z kulkami nie wypali to będę naśladował mentora :P


Mentora :) ??????

Kulek i pelletow kupilem sporo.

Ale chce wiecej testowac.

Upatrzylem sobie tez wczoraj pellety Carrum

smaki wanilia, albo banan.

Kupuje tanie kulki ale skuteczne.

W sobote cisne na ryby to moze bedzie jakis

testing.

Kijek do metoda biore wiec kto wie :)




W Sobotę na ryby?? Ja też chce !! :)

Zapraszam wiec :)



 

(2014/02/11 21:38)

mateo111132


Ja raczej nie będę robił zestawu przelotowo, no chyba że coś mi się odwidzi z resztą większa płoć da sobie rade z tym koszykiem 40g i będę widział branie dokładnie.

Zionbel już spisałem twoje zestawy hehehe jak moja zanęta z kulkami nie wypali to będę naśladował mentora :P


Mentora :) ??????

Kulek i pelletow kupilem sporo.

Ale chce wiecej testowac.

Upatrzylem sobie tez wczoraj pellety Carrum

smaki wanilia, albo banan.

Kupuje tanie kulki ale skuteczne.

W sobote cisne na ryby to moze bedzie jakis

testing.

Kijek do metoda biore wiec kto wie :)




W Sobotę na ryby?? Ja też chce !! :)

Zapraszam wiec :)




Nie no, nie mam jeszcze nawet karty opłaconej .... ja najwcześniej to pod koniec marca 
 

(2014/02/12 13:59)

Zionbel


Ja raczej nie będę robił zestawu przelotowo, no chyba że coś mi się odwidzi z resztą większa płoć da sobie rade z tym koszykiem 40g i będę widział branie dokładnie.

Zionbel już spisałem twoje zestawy hehehe jak moja zanęta z kulkami nie wypali to będę naśladował mentora :P


Mentora :) ??????

Kulek i pelletow kupilem sporo.

Ale chce wiecej testowac.

Upatrzylem sobie tez wczoraj pellety Carrum

smaki wanilia, albo banan.

Kupuje tanie kulki ale skuteczne.

W sobote cisne na ryby to moze bedzie jakis

testing.

Kijek do metoda biore wiec kto wie :)




W Sobotę na ryby?? Ja też chce !! :)

Zapraszam wiec :)




Nie no, nie mam jeszcze nawet karty opłaconej .... ja najwcześniej to pod koniec marca 
 

J opłaciłem ostatnio.
Wczoraj dodatkowo opolski odcinek Kanał Gliwickiego opłaciłem.
A w sobotę na Rybnik na Rude cisnę.

(2014/02/12 14:12)

KkLuki


Pogoda super, słońce świeci pojechało by się :)

ale spokojnie czekam do wiosny. (2014/02/12 14:14)

Orsi1


mi również methoda się sprawdza na PZW :) Ryby może bardzo większe nie biorą (chyba że leszcze 40 cm na pellet 18mm na "luźnym" przyponie) ale brań jest zdecydowanie więcej.. 


To nieprawda, ze brań jest więcej... zresztą odrobina logiki wskazuje, ze przy zastosowaniu identycznej zanęty, identycznej przynety i identycznego przyponu w klasycznym feederze może skutkować znacznie mniejszą ilością brań. Brań jest mniej więcej tyle samo, tyle, ze WIDOCZNYCH brań jest więcej, a zaciętych ( samozacięcie ) juz zdecydowanie więcej . Przy stotowaniu klasycznego zestawu koszyczkowego z klasycznym przyponem 20-50 cm, duża ilość próbowania przez rybę przynęty nie jest widoczna. Ryba bierze przynętę do pyszczka, wypluwa... i dopóki przypon się nie napręży, wedkarz nie widzi nic :-) Tu mamy przypon 5-10 cm i samozacięcie. Proste ? ;-)


Zależy jak kto definiuje branie. Dla mnie branie jest w tedy, gdy widzę po szczytówce/spławiku/bombce/ czymkolwiek że drugim końcem żyłki ryba się interesuje i nie rozdzielam na branie widoczne albo nie widoczne. Albo bierze albo nie bierze :) (2014/02/12 14:30)

Zionbel


Ostatnio pisałem o koszykach i formie Jaxona.Dla mnie rewelacyjna kopia Drennana.I dodatkowo o lepszej gramaturze.Waga 20-40g.Jedyny minus to brak szybkozłaczki jak Drennanie.Fotki na dole.Zwróćcie uwagę na zagłębienie na kulkę w formieDrennana, Jaxon również ja ma :)Koszyk + forma in-line method feeder Drennan

(2014/02/12 17:57)

Zionbel




Sory za bajzel ale komp mi świrował :)
(2014/02/12 18:47)

Lujski


gdzie taki zestaw mozna kupic ??? (2014/02/12 18:51)

Zionbel


gdzie taki zestaw mozna kupic ???

Ten pierwszy na Trabuco.plJedna forma + jeden koszyk.
Ten drugi to u mnie w Gliwicach w wędkarskim u Rafała :) (2014/02/12 19:07)