Męski wypad nad Bałtyk.

/ 17 odpowiedzi
Witam wybieram sie z kumplami nad wybrzeże  i w sumie to nie wiemy gdzie uderzyć...:)  bedzie to wikend majowy w tym roku tylko sobota i niedziela ale wyjedziemy z krakowa w piatek wiec troche połowimy  i tak w:

1dzien-wypływamy na dorsze
2dzien-lowienie z mola,falochronu
3dzien-lowienie w porcie 

Samochód będzie nam służył tylko do dojazdu na miejsce a spanie i reszte atrakcji chcielibysmy mieć w zasiegu dojścia na piechote,bo wiadomo męski wypad to i jakieś piwerko:D Myśleliśmy raczej o jakimś mniejszym miasteczku  bo wolimy spokój wiec Gdańsk,Sopot i Gdynia raczej odpadają,jeśli ktos może coś polecić to bardzo dziekuje za pomoc.
dajmen41


Oczywiście wszyscy jesteśmy w PZW,mamy karty, opisze jeszcze nasz sprzęt  
  1dzien-sprzet dostaniemy od ludzi z kutra
 2dzien-mamy spiningi,gruntówki 
3dzien-to raczej zabawa na spławik. (2015/02/22 15:40)

u?ytkownik139006


Potrzebujecie pozwolenia z Urzędu Morskiego, te wody nie podlegają pod PZW. (2015/02/22 15:49)

dajmen41


ok a mógłbyś podać jakies miejscówki? (2015/02/22 16:01)

SVT


Witam wybieram sie z kumplami nad wybrzeże  i w sumie to nie wiemy gdzie uderzyć...:)  bedzie to wikend majowy w tym roku tylko sobota i niedziela ale wyjedziemy z krakowa w piatek wiec troche połowimy  i tak w:

1dzien-wypływamy na dorsze
2dzien-lowienie z mola,falochronu
3dzien-lowienie w porcie 

Samochód będzie nam służył tylko do dojazdu na miejsce a spanie i reszte atrakcji chcielibysmy mieć w zasiegu dojścia na piechote,bo wiadomo męski wypad to i jakieś piwerko:D Myśleliśmy raczej o jakimś mniejszym miasteczku  bo wolimy spokój wiec Gdańsk,Sopot i Gdynia raczej odpadają,jeśli ktos może coś polecić to bardzo dziekuje za pomoc.

Wyjedziesz z Krakowa w piątek, to już ten dzień odpada. W nocy nikt z załóg Ci nie wypłynie.Sobota połowisz - dorszeNiedziela - z molaA skąd 3 dzień - w porcie?Trzeba mieć pozwolenia a ich nie załatwisz w piątek wieczorem. AMEN. (2015/02/22 17:15)

wuran


pozwolenie możesz kupić nie wyjeżdżając z Krakowa, wystarczy zadzwonić i ustalić o i jak zajrzyj np. tutaj http://oirm.gdynia.pl/index_pliki/Page568.htm, poczytaj i zadzwoń
Do tego wypływaj na Bałtyk a nie na zatokę, czyli np Władysławowo, poczytaj w necie o różnych kutrach i wtedy będziesz wiedział skąd płynąć
Kwatera to nie problem, nawet idzie znaleźć po 30-50 zł za noc, najpierw znajdź kuter a potem szukaj reszty (2015/02/23 14:42)

frgrzesiek


heja.ja mieszkam niedaleko 3-miasta i tez planuje wypad na majowke nad morze.a jeśli planujecie dorsze z kutra,lowienie z plazy to już pisze co może wam podpasować.a wiec:

-do władyslawowa bo tam jest sporo fajnych kutrów ale to już w necie sobie poszukaj.

-następny dzień jeśli planujecie połowic z plazy to możecie podskoczyć na rozewie i surfcasting:)albo na zatoke poganiac za trotką.

jeśli będziecie autem to takie male wyprawy nie będą problemem.ewentualnie pozostają autobusy.

co do zezwoleń.BAŁTYK to NIEE pzw.zezwolenia jak wyżej napisano.

co do kwater to ja wybieram się pod  namiot jak pogoda dopisze,jesli kijowa to kwatera,ale z nimi nie ma problemu.


pozdro

(2015/02/23 17:25)

dajmen41


Dzieki chlopaki za info jak mi cos wpadnie do glowy to napisze narazie dzieki wielkie:) (2015/02/23 21:55)

dajmen41


frgrzesiek-gdzie niedaleko wladyslawowa można polowic na molo/falochronie nie pytam o prawną możliwość tylko fizyczną:) (2015/02/23 22:05)

frgrzesiek


we władku falochron jest i ludzie tam łowią..ja natomiast tylko plaza,plaza,ewentualnie spin i za trotką;)ale takie wypady to niestety tylko2-3 razy w roku..echh. (2015/02/24 14:54)

Pimik


pozwolenie możesz kupić nie wyjeżdżając z Krakowa, wystarczy zadzwonić i ustalić o i jak zajrzyj np. tutaj http://oirm.gdynia.pl/index_pliki/Page568.htm, poczytaj i zadzwoń
Do tego wypływaj na Bałtyk a nie na zatokę, czyli np Władysławowo, poczytaj w necie o różnych kutrach i wtedy będziesz wiedział skąd płynąć
Kwatera to nie problem, nawet idzie znaleźć po 30-50 zł za noc, najpierw znajdź kuter a potem szukaj reszty


 Możesz zapłacić za pozwolenie ale i tak musisz stawić się w inspektoracie żeby dostać to pozwolenie . (2015/02/25 11:43)

wuran


Nie musisz się stawiać, idzie się dogadać aby odesłali pocztą, nie wszędzie są biurwy i urzędasy, czasami są i ludzie. (2015/02/25 16:09)

perwer


Miejscowość ROWY spełnia Twoje wymagania .Masz w szystko na miejscu - do tego możesz na miejscu połowić na jeziorze i na rzece ,która przepływa przez Rowy i wpada do morza - taki bonus . (2015/02/25 16:28)

dajmen41


Perwer jesli bede chciał polowic na jeziorze i rzece Łupawa co gdzie i jak zeby oplacic i lowic legalnie miejscowka na 1 dzien oczywiscie. (2015/02/25 21:04)

zbynio5o


Na jezioro szkoda czasu. Kilka kilosów trza jechać aby zobaczyć względnie normalny brzeg.A tam rybaczówka, łodzie po 15 zeta godzina i 200 metrów od brzegu po kolana wody :))Tak było w 2009 roku.Ale w centrum jest fajnie tak jak Perwer pisze, kanał, port no i morze. (2015/02/25 21:15)

perwer


Perwer jesli bede chciał polowic na jeziorze i rzece Łupawa co gdzie i jak zeby oplacic i lowic legalnie miejscowka na 1 dzien oczywiscie.



 Jestem tam w miare często -może nie ostatnie dwa lata ze względu na bajtla ,bo był troche mały ,ale w tym roku już zawitamy - .

 Wszelkie pozwolenia możesz kupic na miejscowej poczcie ,lub podobno w porcie w Ustce .

 Na rzecze łowisz- od Słowińskiego parku do mostu w centrum bez żadnych opłat ,na ogólnopolską kartę. Od mostu do morza -czyli teren portu ,robisz opłate -ale to sa groszowe sprawy . Na rzecze która płynie na terenie Parku ,tez jest opłata - musisz sie zapytac ile ,bo nie wiem .Nie pamietam też czy sa dwie opłaty na rzeke i jezioro Gardno ,czy mozna wykupic osobno.
Łowią też z plaży i falochronu.Tam miesza sie słodka woda z słona i jest każda ryba.Podobno bardzo fajne lechole i węgorze sie trafiają ,oraz czasami pokaźna flądra .Ja z brzegu morza nie chytołem ,bo nie znałem sie na temacie - w tym roku spróbuje.
 Wypraw na kuter jest sporo -najwięcej w pobliskiej Ustce ,ale w Rowach tez można wykupic.
 Na darmowym odcinku rzeki łowiłem leszcze ,krapie,flądry ,płocie ,okonie i babki - nie te miejscowe ,ale takie ryby . ..a i sandacza 30cm na białego. (2015/02/26 07:14)

Spear


Moim zdaniem Ustka. Na dorsza pojedziesz. Masz możliwość skoczyć na troć na Słupię. Jest także falochron.
Miejscowość, w sam raz na taki wypad. Nie za duża, nie za mała. (2015/02/26 07:17)