Mepps nr 4 i 5 Long Cast i Long Heavy

/ 7 odpowiedzi / 5 zdjęć
Witam na wstępie chciałbym napisać, że od zawsze łowiłem na obrotówki firmy Mepps w rozmiarach 0-3 i uważam, że są one bardzo łowne i idealnie pracują. W tamtym roku postanowiłem kupić kilka obrotówek Mepps w rozmiarach 4 i 5 oraz obrotówki do dalekich rzutów typu long cast oraz long heavy. Przyznam , że bardzo rozczarowałem się tym zakupem. Niestety większe rozmiary nie pracują tak idealnie jak te mniejsze a obrotówka Mepps Long Cast nr 4 nie pracuje praktycznie wcale. Bardzo trudno jest ją wprowadzić w ruch obrotowy, a jeżeli już mi się to uda to jak próbuje zwolnić tempo prowadzenia to odrazu gaśnie. Czy ktoś ma jakiś sposób na te blaszki, żeby zaczeły pracować. Szkoda mi jest zainwestowanych pieniędzy na to, żeby drugi sezon leżały bezużytecznie w pudełku :( Ostatnio spróbowałem dodać chwosta z włóczki do kotwiczki i miałem nadzieję, że to rozwiąże problem. Zrobiłem chwosta i zamontowałem na wspomnianej wyżej obrotówce long cast nr 4 i to nic nie pomogło, dalej nie pracuje. Proszę o pomoc i porady. Może ktoś z Was ma takie obrotówki i coś mi doradzi. Z góry DZIĘKUJĘ.
Wymienie nazwy i wielkości :
Mepps Aglia 5 
Mepps Aglia 4 
Mepps LongCast 4      17g
Mepps LongCast 2       8g
Mepps LongHeavy 1     8g
luxxxis


No...kiszka,mepps się ostatnimi czasy popsuł,jednak "coś "zrobić można bez przewijania całej konstrukcji.Ja osobiście od razu po zakupie rozbieram całość i skręcam na nowo-startują od razu,i przy skrajnie wolnym prowadzeniu nie gasną ale o tym potem gdy zawiodą "kosmetyczne" pierdoły...
Wszelkie "testy" czyń nad wodą,blachę liftuj,sru do wody i patrz jak to jej zrobiłeś wpływa na pracę,jak gorzej---popraw co zrobiłeś,jak lepiej ---idz w ten deseń,każdą "rzecz",czynność rób spokojnie,delikatnie nie na pałę
- strzemiączko--często pomaga jego "skręcenie" -patrz fotka,ale tak delikatnie aby nie ścisnąć jej na korpusie-drucie
-podgięcie w longu-fota--delikatnie przegnij cążkami tak jak na focie i sprawdż w wodzie czy lepiej startuje
-aglia--problemem jest jej ciężki korpus i czasami waga skrzydełka--nie zawsze są takie same,korpus.....-----podnieś ten kolorowy "coś" ciut wyżej tak aby schowała się końcówka drutu powyżej----zablokuj czymś małym,albo z dwa węzły nitki chociaż zrób aby nie zjechał w dół---sprawdż w wodzie
--spoleruj "roboczy " odcinek drutu na którym robi-pracuje strzemiączko--pasta do zębów
--minimalnie rozchyl strzemiączko-rozchyl na gazety grubość blaszkę---woda i próba...
Tyle się da ...więcej tylko gdy przewiniesz na nowy,lepszy drut i wywalisz te kolorowe badziewia,wagę zrobisz sobie obciążeniem z przodu,poćwicz i napisz co wyszło. (2016/04/19 18:51)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Dziś rozebrane,jeszcze z krwią bo się ciachłem....:) (2016/04/19 18:52)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


Po lifcie,korpus to patyk od lizaka a na końcach ma w sobie kulki mosiężne aby drut szedł idealnie w środku (2016/04/19 18:54)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


"Podgięcie" listka-nad wodą i delikatnie (2016/04/19 18:56)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

luxxxis


"Skręcenie" strzemiączka---ja mam skopane,za bardzo je wygiąłem--to szajs więc dla "oka" abyś lepiej zatrybił o co mi chodzi.Takie podgięcie,delikatniejsze,bardziej wymusza obrót listka a gdy połączysz te kilka pierdołów to powinny śmigać. (2016/04/19 18:59)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

mario5401


Dzięki za cenne rady. Jak znajde chwilę to postaram się coś pomajsterkować. Cociaż nie ukrywam że trochę się boje że ze swoim anty talentem całkiem je zepsuje he he . :) (2016/04/20 08:18)

luxxxis


Dzięki za cenne rady. Jak znajde chwilę to postaram się coś pomajsterkować. Cociaż nie ukrywam że trochę się boje że ze swoim anty talentem całkiem je zepsuje he he . :)

Ty antytalent? człowieku...jak ja daję radę to ty też ogarniesz...Do wszystkiego co robię wkrada się adhd level generał i mentalność kowala.Te pierdoły to kosmetyka a nie operacja na aorcie głównej-podegniesz za bardzo? to wyprostujesz...Polerkę drutu zrób sodą oczyszczoną albo popiołem,pastą tempo,cifem jakimś...ja wspomniałem o paście do zębów--tak,tyle że ja mam dwie tuby 20letniej niveiki--ona miała "nasyp" jak papier ścierny:) Teraz takich chyba juz nie robią. (2016/04/20 14:07)