Zaloguj się do konta

Mój medalowy szczupak

utworzono: 2017/05/26 12:47
norbert-pedryc

Witam Szanownych Kolegów,

chcę podzielić się z wami moim życiowym rekordem - SZCZUPAK złowiony 05.05 ok. godz. 14 na zbiorniku Kraków, Brzegi wiatr był północno-zachodni. Ryba po krótkiej sesji fotograficznej wróciła do wody a jej długość wynosiła 110,5 cm, skuszona została gumą Jaxon z główką 10g. Osobą fotografującą, podbierającą oraz mierzącą rybę był kolega Dariusz, którego pozdrawiam.
Zdjęcie i podobną treść wysłałem do redakcji Wiadomości Wędkarskich niestety nie przeczytacie o tym wyniku w WW ponieważ redakcja życzy sobie podanie wagi złowionej ryby. Brak wagi na wyposażeniu spowodował, iż o dużych szczupakach dowiadujemy się że są za granicami naszego kraju. [2017-05-26 12:47]

No to po co zgłosiles do WW? Zgłoś do konkurencji czyli Wędkarskiego Świata. Tam wystarczy podać wymiar ryby. A Wiadomości Wędkarskie są powiązane z władzami PZW. Świadomi wędkarze wiedzą o co kaman [2017-05-26 13:08]

rysiek38

Pomińmy na razie konkurencję i to kto czyją jest tubą , fakt jest taki że WW kwalifikuje rekordy wagowo a WŚ długościowo tak że są to dwa osobne rankingi - ja osobiście bym zważył i zgłosił w obu czasopismach ... O de mnie szacun i gratki ! [2017-05-26 13:57]

Kwalifikacja wagowa jest nieobiektywna, waga wadze nierówna a miarka miarce tak. To jeśli chodzi o wiarygodność zgloszenia, bo po to powstała ta zabawa,żeby było uczciwie. Perturbacje związane z samym procesem ważenia ryby, noszenia wagi ze soba na łowisko, wagi takie siakie i owakie ich granice błędu itd. Wszystko to powoduje, że ważene ryb jest bezsensowne. Ale oni do tego przywykli, bo w ważeniu PZW jest doswiadczone. Na wagę przecież, a nie na miarę sprzedali juz prawie wszystkie ryby z naszych wód :) Do tego ryba cięższa, ale naładowana ikrą nie może stawiać łowcy wyżej w rankingu od drugiego, który złowił rybę tej samej długości, ale bez ikry. 
  [2017-05-26 14:59]

kaban

Jak dla mnie tylko długość powinna się liczyć bo waga zależna od pory roku ( mamuśki z ikrą to totalna porażka ) jest różna. [2017-05-26 16:33]

Jakub Woś

Gratulacje, piekny szczupak [2017-05-26 21:58]

barrakuda81

Wspaniały...Też nigdy nie mam ze sobą wagi a jedynie miarkę.To debilizm żeby wymagać jeszcze podania masy ryby.A jeśli chcę wypuścić ( a na pewno takiej ryby bym nie zabił )to mam udusić i zabrać żeby zważyć?! Twój rekord ,Twoja chwała! Wspaniały szczupak i to cud że złowiony w Polsce.Gratuluję. [2017-05-26 22:35]

Pawelski13

Piękny krokodyl, gratulacje! [2017-05-26 23:13]

erykom

Powinna sie tylko długość a nie waga liczyć [2017-05-26 23:19]

grisza-78

Gratuluję pięknego szczupaka i mam głęboką nadzieję, że ryba wróciła do wody. [2017-05-26 23:36]

SlawekNikt

Piękna sztuka. Gratuluję. [2017-05-27 09:41]