Mój medalowy szczupak

/ 10 odpowiedzi
Witam Szanownych Kolegów,

chcę podzielić się z wami moim życiowym rekordem - SZCZUPAK złowiony 05.05 ok. godz. 14 na zbiorniku Kraków, Brzegi wiatr był północno-zachodni. Ryba po krótkiej sesji fotograficznej wróciła do wody a jej długość wynosiła 110,5 cm, skuszona została gumą Jaxon z główką 10g. Osobą fotografującą, podbierającą oraz mierzącą rybę był kolega Dariusz, którego pozdrawiam.
Zdjęcie i podobną treść wysłałem do redakcji Wiadomości Wędkarskich niestety nie przeczytacie o tym wyniku w WW ponieważ redakcja życzy sobie podanie wagi złowionej ryby. Brak wagi na wyposażeniu spowodował, iż o dużych szczupakach dowiadujemy się że są za granicami naszego kraju.

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

u?ytkownik108412


No to po co zgłosiles do WW? Zgłoś do konkurencji czyli Wędkarskiego Świata. Tam wystarczy podać wymiar ryby. A Wiadomości Wędkarskie są powiązane z władzami PZW. Świadomi wędkarze wiedzą o co kaman (2017/05/26 13:08)

rysiek38


Pomińmy na razie konkurencję i to kto czyją jest tubą , fakt jest taki że WW kwalifikuje rekordy wagowo a WŚ długościowo tak że są to dwa osobne rankingi - ja osobiście bym zważył i zgłosił w obu czasopismach ... O de mnie szacun i gratki ! (2017/05/26 13:57)

u?ytkownik108412


Kwalifikacja wagowa jest nieobiektywna, waga wadze nierówna a miarka miarce tak. To jeśli chodzi o wiarygodność zgloszenia, bo po to powstała ta zabawa,żeby było uczciwie. Perturbacje związane z samym procesem ważenia ryby, noszenia wagi ze soba na łowisko, wagi takie siakie i owakie ich granice błędu itd. Wszystko to powoduje, że ważene ryb jest bezsensowne. Ale oni do tego przywykli, bo w ważeniu PZW jest doswiadczone. Na wagę przecież, a nie na miarę sprzedali juz prawie wszystkie ryby z naszych wód :) Do tego ryba cięższa, ale naładowana ikrą nie może stawiać łowcy wyżej w rankingu od drugiego, który złowił rybę tej samej długości, ale bez ikry. 
  (2017/05/26 14:59)

kaban


Jak dla mnie tylko długość powinna się liczyć bo waga zależna od pory roku ( mamuśki z ikrą to totalna porażka ) jest różna. (2017/05/26 16:33)

Jakub Woś


Gratulacje, piekny szczupak (2017/05/26 21:58)

barrakuda81


Wspaniały...Też nigdy nie mam ze sobą wagi a jedynie miarkę.To debilizm żeby wymagać jeszcze podania masy ryby.A jeśli chcę wypuścić ( a na pewno takiej ryby bym nie zabił )to mam udusić i zabrać żeby zważyć?! Twój rekord ,Twoja chwała! Wspaniały szczupak i to cud że złowiony w Polsce.Gratuluję. (2017/05/26 22:35)

Pawelski13


Piękny krokodyl, gratulacje! (2017/05/26 23:13)

erykom


Powinna sie tylko długość a nie waga liczyć (2017/05/26 23:19)

grisza-78


Gratuluję pięknego szczupaka i mam głęboką nadzieję, że ryba wróciła do wody. (2017/05/26 23:36)

SlawekNikt


Piękna sztuka. Gratuluję. (2017/05/27 09:41)