Mazury Zawady Oleckie jezioro Głębokie.

/ 1 odpowiedzi

Mazury Garbate, Zawady Oleckie i absolutnie urokliwe Jezioro Głębokie dla tych co nie lubią łatwizny.
Jak co roku zatrzymałam się u Ani i Roberta Maluchników - prowadzą gospodarstwo agroturystyczne "Tulipan" - i tu muszę dodać, że jest to jedno z najciekawszych jakie do tej pory udało mi się zobaczyć
http://www.agroturystyka.zawady-oleckie.com/agro/polozenie/polozenie_pl.htm
Jezioro ma dzierżawcę - o stosowne zezwolenie na łowienie dba Robert - pozostaje tylko łowić. Jezioro nie przytłacza wielkością, raczej kameralne i oczywiście głębokie ok 20m (choć i słyszałam opinię że i 40m :)) Szczupak, okoń, leszcz, lin i inne. Ryba "chodzi" spora ale ja jej nie potrafię wyciągnąć - to dla profesjonalistów.
Czy ktoś z Was tam był?

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Przemas1986

Witam zgadzam się z tobą że to urokliwe jeziorko, w tym roku łowiłem kilka razy i nie narzekam jeśli chodzi o wielkość rybek. Zgodzę się również że trzeba cierpliwości lub jak napisałeś że to jeziorko dla profesjonalistów ale jeśli się nie zniechęcisz jednym nieudanym dniem połowu uwierz że drugi jest super i jest czym się pochwalić. Prubowałem łowić na róże metody i stwierdzam że gruntówka spisywała się najlepiej, owszem na spławik brały płoteczki i wzdręgi ale po zmianie wedziska na gruntówkę z koszyczkiem mało tego że ilość rybek to waga i wielkość znaczne uległy zmianie. Przewaga złowionych rybek to leszczyk ale lin i głębinowa płoć też się znalazła na haczyku. Jeśli chodzi o drapieżniki wiem że są widziałem okazy złowione przez wędkarzy ale ja jestem zwolennikiem białej ryby więc nie mam pojęcia jak to tam wyglada. Pozdrowienia i możliwe że do zobaczenia nad jeziorkiem.  (2012/12/02 18:55)