Zaloguj się do konta

Mazury Sezon 2012 wakacje

utworzono: 2011/12/21 20:08
Macloud25

Witam wszystkich.Mam takie pytanko odnośnie jezior mazurskich,czy ktoś z kolegów może mi polecić jakieś przyjemne,w miarę łowne łowisko na mazurach(aby nie komercyjne) bo moje poszukiwania na różnych portalach i forach zpełzły na niczym.Praktycznie wszystkie wiadomości jakie uzyskałem kończą się wpisami typu,KŁusoli więcej niż ryb lub jakieś gospodarstwo rybne które łowi na danym jeziorze stosuje tylko politykę łupieżczą.Chciałbym na wakację pojechać z rodzinką na jakieś jezioro i poszukuję miejscówki dzikej gdzie można dojechać autem i na dziko rozbić namiot na jakieś 2tyg(Żadne pola namiotowe i ośrodki mnie nie interesują,chcę pobyć z rodzinką powiedzmy na takim odludziu)Co do łowiska to jeśli jeszcze były by tam węgorze to by było idealnie(łowię jedynie z brzegu na grunt i spławik)Z góry dzięki za podpowiedzi.Pozdrawiam [2011-12-21 20:08]

Blitz

Ja bym Ci polecił jez. Tyrkło, spełnia chyba wszystkie Twoje wymagania. Gorzej z dojazdem, ale jak się przygotujesz to trafisz. Tam głównie spławiki, na spina nic nie brało prócz okoni. Ale to fajne jeziorko, przy ujściu do Śniardw polecam zapolować na muchę na krasnopiórki... jest mega zabawa.  [2011-12-21 20:35]

Adam01

j. Tajty polecam. Co prawdza są też ośrodki ale jezioro długie i można na drugim jego końcu namiot rozbić. Jest dośc głęboke ( max 44m chyba) a na szerokość m.w ok 100-150m. Węgorz powinien tam być ( jezioro łączy się z j. Niegocin) więc jest git^^

[2011-12-21 22:58]

Trevor

Troszke z innej beczki i mam nadzieje ze koledzy wybacza mi moje pytanie ale... Czy majac karte na Mazowieckie i jadac na Mazury trzeba wykupic jakies pozwolenie ? Jak wyglada sprawa lowienia legalnie rzecz jasna :) ? [2011-12-22 02:16]

krapiotr69

Musisz zorientować się, czy mają podpisane porozumienie te dwa okręgi oczywiście.
[2011-12-22 09:21]

Macloud25

Z góry dziękuje za poprzednie wpisy,jeśli macie jeszcze jakieś propozycje to piszcie(zawsze więcej opcji do wyboru)Z góry dzięki.Pozdro.... [2011-12-28 19:21]

Waldi Fish

Troszke z innej beczki i mam nadzieje ze koledzy wybacza mi moje pytanie ale... Czy majac karte na Mazowieckie i jadac na Mazury trzeba wykupic jakies pozwolenie ? Jak wyglada sprawa lowienia legalnie rzecz jasna :) ?

Co roku jeżdżę na Mazury i łowię tam głównie z żaglówki przeważnie w południowej części pojezierza. Trzeba mieć kartę wędkarską a opłata za tygodniowe wędkowanie z łodzi wynosiła 80 zł, a w 2011 roku już 90 zł. Przeważnie kupowałem zezwolenie na jeziora administrowane przez Gospodarstwo Rybackie Mikołajki, które obejmowało ponad 10 jezior i kilka kanałów.

http://www.ryby-mikolajki.pl/Oferta,Wedkarstwo.html
Pod linkiem podanym wyżej są informacje dotyczące możliwości połowów.
Inne jeziora podlegają pewnie pod inne gospodarstwa rybackie i nie wiem czy są jakieś jeziora na Mazurach, które nie podlegają pod jakieś gospodarstwa rybackie i można tam łowić bez dodatkowej opłaty.

[2012-01-06 18:37]

Macloud25

ponawiam temat [2012-02-05 07:22]

gregkolodnicki

W tamtym roku byłem z rodzinką nad jez. Kalwa. Fajne miejsce jezioro dość duże o śr. gł 7m. Łapałem z pomostu, trafiał się lin (wymiar), leszcz około 35 cm. Jest ponoć szczupak ale z łodzi i tylko w niektórych miejscach. Trafiała się też duża płoć. Trzeba nęcić i to sporo, zauważyłem że najlepszą zanętą była podstawowa sucha+gotowane ziemniaki. Po 2 dniach nęcenia ryby regularnie podchodziły. Zezwolenia możesz kupić w Pasymiu. Taki mały paradoks pozwolenie kosztuje 80zł (od świtu do zmierzchu)na tydzień, a gdybyś chciał legalnie łapać również w nocy to dodatkowo 100zł:). Popływałem trochę łódką i powiem tobie są miejsca gdzie można rozbić się na "dziko". https://www.youtube.com/watch?v=TXcVeu59pUw. Ja byłem 8km od Pasymia, gdzie jest dobre zaopatrzenie i przystępne ceny więc nie trzeba ganiać do Olsztyna(około 25km).
[2012-02-23 11:03]

Troszke z innej beczki i mam nadzieje ze koledzy wybacza mi moje pytanie ale... Czy majac karte na Mazowieckie i jadac na Mazury trzeba wykupic jakies pozwolenie ? Jak wyglada sprawa lowienia legalnie rzecz jasna :) ?

Mazowieckie nie ma porozumienia z Warmińsko-Mazurskim, jedynie na jez. w okolicach Szczytna, o ile dobrze pamiętam na Sasek Wlk. i Sasek Mały. Sprawdź dokładnie na www.ompzw.pl
[2012-02-23 13:33]

bronek3021

Polecam Jezioro Rumian War-Mazurskie powierzchnia  itp,itd znajdziesz tu http://www.jezioro.com.pl/jeziora/jezioro.html?id=149 Na pewno jest tu węgorz szczupak okoń leszcz płoć i wiele innych.PZW OSTRÓDA. [2012-02-23 21:50]

wedkarz001

Witam polecam Ci książke MAZURSKIE OCEANY.Tam masz wszystko opisy jezior dojazd mapy topograficzne super przewodnik wedkarski. A jak nie znajdziesz to polecam jezioro Inulec niedaleko Mikołajek szczupak okon wegorz. [2012-03-01 07:44]

sidorrr

Kolego z tego co sie orientuje to na składki mazowieckie mozesz łowić w Lidzbarku Welskim [2012-03-01 08:12]

Taz

drogi kolego mazury troszke zjeździłem  i tak jak Ty szukam odludnych i spokojnych miejsc na dzikie rozbicie :) . Polecam miejscowość Koczek koło Spychowa na końcu wsi jest pole namiotowe ale dalej juz nic nie ma. miejsce jest dobre , łączą sie tam 2 jeziora a w koło same lasy. jest dobry dojazd i na dziko mozesz znaleźć super miejscówke, ryba jest, prądem nie walą :) . po za tym nie daleko miejscowość Połom , tez na dziko spoko miejsce , były tam kiedyś obozy harcerzy  i ryby tez są ,  dobre jezioro Narie ale czy tam na dziko zdołasz sie rozbić  nie wiem nie objechałem na około ale pewnie tak a w szukaniu wieksza atrakcja :). no i zostaje Sasek Wielki jest porozumienie z Pzw Mazowsze ryba jest, ładne lechy , węgorz gania , szczupak jest ale trzeba go poszukać a i jest gdzie sie rozbić . Jak byś wybrał miejsce daj znać napisz na priwa kiedy jedziesz i gdzie.  zawsze moge na weekend zawinąć :) Pozdrawiam Maciek 
[2012-03-01 20:59]

Peterek

Jeśli chodzi o wedkarstwo, to na Mazurach polecam głównie KASZUBY i KOCIEWIE. Mazury - CUD SPIEPRZONEJ NATURY. Po ponad 50 latach łowienia na Mazurach (łowię od dzieciństwa) i ogromnego zauroczenia Mazurami, MAM DOŚĆ. Wędki zabieram na Urlop po to, żeby łowić ryby a nie przyglądać się kłusownikom i sieciarzom śmiejącym się ze mnie głośno i z dużym upodobaniem. Nasycenie tzw. "ośrodkami turystycznymi" też robi swoje. Zamiast następnych chwytliwych hasełek, niech gospodarze Mazur wezmą się za PRAWDZIWĄ ochronę tego co u nich najwartościowsze. Sprzedawanie zezwoleń na łowienie , z jednoczesną LEGALNĄ eksploatacją jeziora za pomocą sieci, to kpiny i OSZUSTWO. Jeziora PZW, to z kolei domena wszelkiej maści BEZKARNEGO kłusownictwa miejscowych. Wędkarz i tak składkę zapłacić MUSI wcześniej. Co potem, jego ból. A straż rybacka przecież kosztuje.

Od 6 lat jezdżę na Kociewie i Kaszuby. Tam można jeszcze znaleźć miejsca, gdzie gospodarze jezior DBAJĄ , żeby wędkarz wracał do nich jak najczęściej. Widocznie inna mentalność ludzi. 

Tym postem nie chcę nikogo obrazić. To gorycz faceta zakochanego w Warmi i Mazurach, który przeczytał dodatek do GW pt. "Warmia i Mazury zapraszają 2012" i na kilku stronach reklam nie znalazł ANI JEDNEJ dla wędkarzy. Wcale się nie dziwię, w tym roku chciałem wrócić. Uczciwy gospodarz (agroturystyka) którego znam od 30 lat, mnie wędkarza, zaprosił ......... we wrześniu, na grzyby.

[2012-04-25 10:53]

witosss

Ja zawsze jeżdżę do miejscowości Rentyny nad jeziorem Giłwa. Jezioro obfituje w różnorodne gatunki ryb, jest w miarę spokojnie, nie ma tłumów i można przy tym solidnie wypocząć i się zrelaksować. Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to polecam ośrodek Zalesie, tanie domki położone nad samym jeziorem.
[2013-05-31 17:32]