Zaloguj się do konta

Mazury daleki wypad, ale gdzie?

utworzono: 2011/08/12 10:21
borek42

Witam. od tygodnia szukam dobrze zarybionego i dość dużego jeziora na mazurach w internecie lecz bez efektów. a problem jest w tym że dziś wieczorem właśnie wyjeżdżam nad to jezioro tylko jeszcze nie wiem jakie... Mogli byście mi pomóc ? podajcie nazwe jeziora gdzie naprawde warto sie wybrać i gdzie złowie rybę i oczywiście ją później wypuszczę ;) ryby jakie mnie interesują najbardziej : leszcz,karp,sandacz,lin,karaś,szczupak, dobrze by było żeby była też drobnica typu wzdręga, okoń, płoć no i małe leszcze :) ale nie za dużo bo wtedy ciężko złowić coś większego. Prosze o szybką odpowiedz bo mam niecały dzień... z góry dzięki i połamania na rybach ;))

[2011-08-12 10:21]

Spec

http://www.wedkuje.pl/lowiska-wedkarskie.html?fraza=&okreg=&wojewodztwo=408&powiat=&ryba1=0&owner=0&woda=0 [2011-08-12 10:31]

borek42

te jeziora są opisywane przez swoich zwolenników i przeważnie jest całkiem inaczej niż oni opisują. A poza tym to są opisy z przed kilku lat a z roku na rok jest coraz gorzej. ja mieszkam w dolnym śląsku a do mazur mam ponad 500 km. więc nie moge się trzymać tych opisów tylko chciałbym odpowiedz od kogoś kto tam łowi. wie że coś tam złowie. dodam że jede na 7 dni i interesuje mnie wędkarstwo spławikowe jak i gruntowe no i od czasu do czasu spining.

[2011-08-12 10:47]

borek42

 "Spec" dzięki za odpowiedz ale te jeziora są opisywane przez swoich zwolenników i przeważnie jest całkiem inaczej niż oni opisują. A poza tym to są opisy z przed kilku lat a z roku na rok jest coraz gorzej. ja mieszkam w dolnym śląsku a do mazur mam ponad 500 km. więc nie moge się trzymać tych opisów tylko chciałbym odpowiedz od kogoś kto tam łowi. wie że coś tam złowie. dodam że jede na 7 dni i interesuje mnie wędkarstwo spławikowe jak i gruntowe no i od czasu do czasu spining.



[2011-08-12 10:54]

koles

Witam polecam Ci j.Jeziorak jeżdze tam co roku od 25 lat. odnajdz w necie stanice wędkarską CHmielowka Letnisko którą polecam na baze. ukryta 3 km w lesie bez zadnych zbędnych atrakcji kilkanaście domków ,łodki cisza i sami wędkarze tam przyjeżdżaja od 1956 roku. najduższe jezioro w polsce ryb mnóstwo typ sandaczowo leszczowy. nie ma możliwosci nie złapac a okazy są każdego gatunku gwarantuje od Twoich umięjetności zależy czy złowisz te rekordowe. mnóstwo leszcza okonia płoci jest wegorz sandacz szczupak zdaża sie sum karp. krąpia czy wzdręge musisz odganiać. ryb naprawdę jest dużo. Jezioro zaczyna się w miescie Iława woj. warminsko-mazurskie [2011-08-12 11:26]

borek42

rzeczywiście piękne jezioro. a można w tym miejscu dojechać samochodem pod sam brzeg i czy można tam rozłożyć namiot ? no i oczywiście czy można łowić w nocy ? [2011-08-12 12:22]

borek42

po dłuższym czytaniu różnych forum dowiedziałem się że na tym jezioraku nie ma ryb tylko małe uklejki i "mało małych krąpi" co sie dzieje z tymi jeziorami w Polsce już wszystkie ryby kłusownicy wyłowili ? :( chyba będe musiał jechać na śniardwy na ślepo... ale jakbyście jeszcze mogli to podajcie jakieś ciekawe nie z opisu tylko z rybostanu jezioro. Dzięki. [2011-08-12 15:01]

adrianek19921

witaj kolego jestem z Mazur i powiem Ci jedno-u nas normalnie są studnie..ludzie płacą za zezwolenie a ryby jak nie było tak nie ma,jest u nas jedno jezioro ale prywatne na którym można złapać ładną rybę nazywa się MarcinkowskieA wszędzie indziej jest bez rybie,może jeszcze na Śniardwach coś trafisz ale tak to studnie.. [2011-08-12 21:56]

ivel 83

to sie zgadza ze studnia jest nawet na sniardwach chyba ze ma ktos miejscowki ale dla przejezdnego to tylko fartem uda sie cos zlowic
[2011-08-12 22:04]

adrianek19921

nie wiem na co oni kasę z zezwoleń przeznaczają.. [2011-08-12 22:29]

pawel-krol

a Wiartel i Brzozolasek? [2011-08-12 22:44]

korzun04

Ja dziś wyjeżdżam na tygodniowy urlop do Ośrodka "Ryś" nad Brzozolaskiem. Niestety o wynikach mogę napisać najbliżej w przyszłą niedzielę.

Pozdrawiam

[2011-08-13 08:10]