Maver Medusa sx 13

/ 5 odpowiedzi
Mam pytanie do wyczynowców. jakie wrażenia macie państwo odnośnie tej tyczki maver sx 13m? mianowicie chodzi mi głownie o ciężar wędki jej wyważenie, hol małych jak i dużych ryb bowiem ta wędka nadaje się do uciągów do 40g jaki rzekomo jest to wędka uniwersalna nie miałem możliwości trzymania tej wędki w ręce nie mówiąc o łowieniu.jak to wygląda w praktyce. oraz czy państwa zdaniem cena jest adekwatna do jakości???bradzo prosze o ocenę.dziekuję i pozdrawiam
s1bartosz

Poprzedniczka tej wędki medusa mx (chyba taką nazwę nosiła), okazała się hitem sprzedaży na naszym rynku. Głównym obszarem gdzie sprzedawana jest ta wędka to Anglia, ukierunkowana jest na łowiska komercyjne ale wg mnie można na 11,5 spokojnie dłubać drobnicę. Co do uciągów to można założyć 40 gram a nawet troszeczkę więcej. Wędka oferowana jest z bogatych pakach przy bardzo korzystnej relacji cena - jakość. Przy cenie około 3 tyś. mamy 4 topy z systemem easy flow (typu power), są to krótkie topy (3,4m) więc konieczność dokupienia dodatkowych elementów. 
Zastanowiłbym się nad modelem Match This SX 2, tyczka o półkę wyżej cena nieco, wyższa a spokojnie obłowimy nią większość naszych łowisk. A jeśli tyczka ma służyć tylko na rzeki o dużych uciągach to poszukałbym używanej wędki typu sensas 64 XL. 
pozdrawiam Bartek (2013/07/11 00:23)

aligator20

dzięki za info. ja szukam wędki uniwersalnej. ponieważ łowię na kilku akwenach jeziora rezki i komercyjne karpiowe. dlatego też zastanawiam sie na medusa sx.  (2013/07/11 11:18)

aligator20

a powiedz mi czy łowiłeś tą wędką kiedy kolwiek???? ja jestem początkujący jeśli mówimy o tyczke, teraz jestem w uk i ceny są całkiem całkiem za około 400f mogę ją mieć. czyli na nasze 2000zł. a mam pytanie nadaje się ta wędka na łowienie drobnicy np wiosennej płoci???? jak uważasz dziekuje za opinie i pomoc (2013/07/11 11:21)

s1bartosz

Wiesz nie jest to typowa kanałówka, nie łowiłem nigdy tą wędką ale jeśli ma być to wędka na początek, to spokojnie wystarczy bo z pewnością wybacza błędy "techniczne" a na 11.5 m będzie można dłubać płotki na 0,3 g :)  (2013/07/11 18:09)