Materiał na wahadłówki

/ 16 odpowiedzi
Witam!
Chciałbym was zapytać czy taśma mosiężna o grubości 3 mm będzie dobra do produkcji wahadłówek, czy przypadkiem nie będzie za gruba? 
Drugie pytanie, czego jeszcze można użyć to wyrobu tych przynęt?
Pozdrawiam! 
Kaim12

Dodam jeszcze zdjęcie tej taśmy (2013/01/13 16:15)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

Kaim12

przepraszam... pomyliłem się ta taśma ma grubość 0.3 mm wiec pewnie będzie za cienka ... (2013/01/13 16:18)

esox61

Pokrywamy grubiej cyną i da radę :) (2013/01/13 21:29)

irex

No ta grubość to raczej na obrotówki.Na wahadła 2-3 mm. (2013/01/13 21:33)

u?ytkownik66015

WitamJak piszą koledzy, na wahadła za cienka. Wygląda mi bardziej na miedziana z charakterystycznym zielonym nalotem. Może się mylę.Pozdrawiam (2013/01/14 13:27)

Wonski79

Można by pokombinować. Przeszlifować papierem i cyną skleić parę warstw aby uzyskać odpowiednią grubość. Jeżeli jest to mosiądz to cyna idealnie połączy.
Z takiej blachy można wiele fajnych kombinacji uzyskać. Tak więc wykorzystuj co się da i kombinuj. (2013/01/14 13:39)

wiwaldi 1970

Jeśli ma grubość 0,3 mm to prawdopodobnie i na skrzydełko obrota za cienka. Według mnie powyżej 0,5 mm ma rację bytu. Chodzi mi o pracę skrzydełka. Sam osobiście trochę ich naklepałem. Ale zawsze można "pocynować" i będą lepsze. (2013/01/14 16:05)

Kaim12

A czy moglibyscie mi podac jak to ocynkowac? moze ktos by mi to opisal lub podal jakis link. 
Z czego mozna jeszcze robic wahadlowki i gdzie zaopatrujecie sie w materialy? ;] (2013/01/14 17:05)

u?ytkownik140854

A czy moglibyscie mi podac jak to ocynkowac? moze ktos by mi to opisal lub podal jakis link. 
Z czego mozna jeszcze robic wahadlowki i gdzie zaopatrujecie sie w materialy? ;]

Z dużej śruby nierdzewnej (np: motylkowej). Z motylka można obciąć skrzydełka i obrobić jako błystkę. Śruby można sklepać na błystkę, z bednarki nierdzewnej , z pokryw mosiężnych dostępnych na wysypisku hut i zakładów metalurgicznych. Z trzonków od noża "Gerlach"... (2013/01/14 18:48)

u?ytkownik140854

Z galwanotechnicznych anod niklowych i mosiężnych.... (2013/01/14 18:51)

irex

Z czego mozna jeszcze robic wahadlowki i gdzie zaopatrujecie sie w materialy? ;]

Blachę należy dokładnie oczyścić z wszelkich zabrudzeń np drobnym papierem ściernym i przetrzeć fosolem, płynem do lutowania.Następnie za pomocą dużej lutownicy nanieść cienką warstwę cyny.Gdy cyna na blasze jest jeszcze w stanie płynnym płynnym ruchem przecieramy ją bawełnianą lub lnianą ścierką ,a to po to żeby otrzymać jednolitą cienką warstwę.Łatwiej jest roztopić cynę w naczyniu i zanurzyć w nim kawałek blachy. Jeśli wybierzesz drugi sposób to pamiętaj żeby blacha była sucha bo inaczej mocno pryska i możesz się poparzyć . (2013/01/14 19:18)

Kaim12

dziekuje bardzo za opis;] a czy takie grybsze blachy z mosiadzu mozna dostac na zlomie? (2013/01/14 20:59)

Wonski79

ja mam sklep z metalami kolorowymi gdzie mogę poprosić o dowolną ilość blachy, grubości jakiej potrzebuje. Cena oczywiście uzależniona jest od wagi materiału ale nie są to kosmiczne kwoty jak by się wydawało.
Można oczywiście bawić się w odzysk ale w niektórych wypadkach nie warto. (2013/01/14 21:11)

u?ytkownik66015

Polecam wątekhttp://forum.wedkuje.pl/f,wahadlowka-z-lyzki,576895,0.html (2013/01/14 22:48)

Draq

Ja robiłem ze wszystkiego już chyba przynęty :D Z łyżeczek też i to nawet z jednej 2. 2 wahadłówki wychodza, jedna z nabierki większa i później z trzonka mniejsza... Tylko trzeba mieć wiertarkę i wiertło do metalu, ranty wygładzone na papierze ściernym. Łyżki i łyżeczki kupuję na złomie na grosze, blachę też idzie kupić na grosze tylko rzadko mają całe arkusze, zazwyczaj pogięte ścinki i ciężko coś z tego wybrać. W sklepach metalowych też dużo rzeczy można dostać min. druty, papier ścierny i inne. (2013/01/14 23:00)