Zaloguj się do konta

Materiał na stery do woblerów

utworzono: 2011/03/16 12:04
angulia

W jakich sklepach można kupić niewielkie kawałki poliwęglanu. Potrzebuję ten materiał na stery do woblerów. Mam kilka woblerów w których wyłamane są stery i chciałem je naprawić. A może ktoś ma inny pomysł co do materiału z którego można zrobić ster ?.

[2011-03-16 12:04]

Roland12

poliwęglan można z powodzeniem kupić na allegro kosztuje mało. jeśli chcesz to możesz poszukać w dużych budowlanych sklepach typu OBI , ja np stosuję też takie przeźroczyste krążki od płyt CD jak kupisz w pudełku w którym jest np 10 płyt CD to taką podkładkę będziesz miał, albo popytaj znajomych, niektórzy wycinają stery z pudełek po kasetach magnetofonowych ale są one kruche.


Pozdrawiam
Michał
[2011-03-16 20:46]

karoltsu1

Witam...
Stery możesz uzyskać;
nieprzezroczyste - butelki po Coca-cola (te grubsze),plastikowe pudełka po karmie dla zwierząt (zbyt sztywne do ciecia),linijka szkolna (różne kolory),pudełka po kasetach (kruche).
Największą ich wadą jest różna grubość materiałów z jakich są wykonane.
Przezroczyste - stare syfony po wodzie (plastykowe)-trudno dostępne,nie polecam.
Metalowe - różnej grubości płytki metalu (np.zużyta obudowa komputera),blacha dachowa,itp.
Ich wada jest ciężar własny,który musi być uwzględniony do prawidłowego wyważenia wobka,oraz konieczność zabezpieczenia antykorozyjnego-zaś zaleta jest możliwość 'dowolności' regulowania głębokości zejścia przynęty nad wodą (wystarczą szczypce wędkarskie+ siła kciuka),bez ingerencji w estetykę przynęty.
Możliwe że potrzebujesz bardzo małej ilości Poliwęglanu,dlatego założyłeś Temat.Dla ilości woblerów powyżej 3 szt. namawiam do zakupu na Allegro (adres sklepu na priv...,ze względu na kryptoreklamę),koszty niewielkie,pewność odpowiedniej grubości steru,bardzo mała podatność na złamania.
Potrzebujesz stery o grubości 1mm-najczęściej używany.Do Owadzich woblerów-ster 0,7mm.
[2011-03-16 21:16]