Zaloguj się do konta

Masz komputer zapłacisz abonament

utworzono: 2011/12/08 15:25
jurek

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - organ konstytucyjny i całkowicie niezależny od rządu , przygotowała projekt Ustawy w której abonament radiowo-telewizyjny płaciłoby każde gospodarstwo domowe mające dostęp do elektryczności, lub internetu .

Przewodniczący KRRiT wyjaśnił , że w myśl małej nowelizacji ustawy medialnej zakłada, że każde gospodarstwo z dostępem do prądu, ma możliwość odbioru programów radiowych i telewizyjnych. Nowa definicja odbiornika radiofonicznego i telewizyjnego objęłaby wszystkie urządzenia umożliwiające odbiór programu, m.in. komputery.

Od lat nie dość , że te programy są prawie do niczego i jeszcze zarabiają na reklamach , to z jakiej racji , jeżeli ja mam odbiór satelitarny ( i nie mam ani I programu , ani Dwójki i Info , to za co mam płacić ? i ile razy , jak chcę obejrzeć coś w kompie , to płacę sms-em " ipla " , czy to moja wina , że Telewizja Publiczna szuka kozła ofiarnego ? , a polskie kino prawie nie istnieje

finanse.wp.pl/kat,104130,title,Plac-abon...42961,wiadomosc.html

finanse.wp.pl/kat,104130,title,Tusk-Nie-...57552,wiadomosc.html [2011-12-08 15:25]

JKarp

CześćTo niech mnie za gwałt posadzą bo też mam taką możliwość :-))))))))))))))Czy Ci ludzie nie zrozumieją, że jak wprowadzą dekodery na te swoje super stacje to kto zechce odbierać zapłaci a kto nie to obejrzy TVN lub inną stację.No a co z telefonami ? Janusz JKarp [2011-12-08 15:36]

Jędrula

Niestety , teraz wszystkie instytucje ( i nie tylko ) będą zaciskać pasa naszym kosztem . Będą oszczędzać gdzie tylko się da i będą wymyślać co tylko się da aby wsadzić nam rękę do kieszeni po ostatnie drobne .

Idą parszywe czasy , aż strach pomyśleć co będzie za parę lat . Aleeeeeee , Pan Premier mówi , że tak trzeba przecież ?????????

[2011-12-08 15:41]

jurek

Zgadzam się Jędrek , że ciężkie czasy , ale niech nie rżną głupa
[2011-12-08 15:44]

Jędrula

Zgadzam się Jędrek , że ciężkie czasy , ale niech nie rżną głupa

Jak znam ten kraj to o takich ''cwanych'' pomysłach jak przytoczyłeś będziemy słyszeć coraz częściej .

[2011-12-08 15:48]

fcmichal82

Zaciskać pasa niech zaczną od siebie!!!!!!!! [2011-12-08 15:49]

Wiecie dlaczego częściej będziemy słyszeć o takich pomysłach ? a to dlatego że wcześniej nie wpadli na taki pomysł a narzekanie o wiele wcześniej by się skończyło i była by to oczywista oczywistość i tym samym pozostało Nam oswojenie się z tą sytuacją ? :))

Na opłaty/dopłaty każdy zaoszczędzi na butelkach plastikowych........... hehehehhe 

[2011-12-08 15:54]

toten

Tak działa Socjalizm!

To będzie po prostu kolejny podatek.

[2011-12-08 16:19]

jurek

A czy ktoś wie , ile już mamy podatków ?
[2011-12-08 16:23]

Najpierw ponad 20 lat temu z zaciśniętą pięścią w górze co nie którzy krzyczeli precz z komuną a teraz narzekają że im źle i nie dobrze,o taką Polskę walczyliście ?
[2011-12-08 16:44]

jamesbond

dowiedziałem sie równiez niedawno. Piewsza myśl "ich chyba ****a ******o!!!!!" to jest jakiś żart. Jak nie idzie to kupuje sobie antenę kierunkową i sobie jakiegos hotspota zrobię :P  [2011-12-08 17:42]

Jack14

I co zasilanie z przydomowej elektrowni wiatrowej?

Spokojnie to jest zwykły podatek, a jak jeszcze nie jest to tak będzie lub zwykły "haracz".

Masz czy nie masz płacić będziesz.

[2011-12-08 18:04]

mielec

Nie martwcie się ustawa już została odrzucona i nie będzie płacone w prądzie. :):):)
[2011-12-08 19:19]

ja place abonament i zyje,fortuny przeciez nie kosztuje
[2011-12-08 19:26]

Nie martwcie się ustawa już została odrzucona i nie będzie płacone w prądzie. :):):)

Witaj Tomek, mówisz nie martwcie się , a podwyżka od nowego roku to niby, ot tak sobie :))

http://tvp.info/informacje/biznes/w-2012-prad-bedzie-drozszy/5807775

[2011-12-08 19:27]

mielec

Witaj Tomek, mówisz nie martwcie się , a podwyżka od nowego roku to niby, ot tak sobie :))

http://tvp.info/informacje/biznes/w-2012-prad-bedzie-drozszy/5807775

Hejka Miras. No że podwyżka będzie w prądzie to już było pewne od początku tego roku. Lecz to nie ma nic wspólnego z rtv. Prąd ma zdrożeć o jakieś 17% czyli selektywnie około 1,5% miesięcznie. Przejdź  Tauron podpisz lojalkę to będziesz miał gwarancje, że na pewno p[rzez rok nie będziesz miał większego rachunku:):):)

Standardy są europejskie, ale zarobki Ukraińskie.
[2011-12-08 19:45]

camelot

Czytając takie newsy zastanawia się człowiek czy warto wracać do tego kraju ? A miało być tak dobrze ! - Przynajmniej tak zapewniał premier przed wyborami ! Wręcz namawiał - wracajcie !  Wielu też dało się nabrać na przedwyborcze obietnice. Mam kontakt z niektórymi. - Generalnie rozczarowanie ! - Powrócić do Anglii też nie takie proste, bo kryzys i trudno o pracę. - Zresztą tutaj też już zaczęli nieźle kroić po kieszeniach podatkami i opłatami. Całe szczęście, że Anglicy nie poszli za owczym pędem i nie przeszli z funta na euro.- Dzięki temu jeszcze tu jest jako-tako! ... Nie wyobrażam sobie wprowadzenia euro w Polsce ! - Zapewne taki zabieg poprawi na chwilę jakieś niedobory  budżetowe, na zasadzie przelicznika, ale będzie to i tak na krótko, a do tego kosztem normalnych zjadaczy chleba, którzy będąc biedni, staną się jeszcze biedniejsi !  [2011-12-08 20:19]

toten

"A czy ktoś wie , ile już mamy podatków ?"

Dzień wolności podatkowej jest jakoś pod koniec czerwca.

Ale do tego nie są wliczane "skladki" na ZUS które realnie też są podatkiem.

Wychodzi że jakieś 70%-75% dochodów idzie na podatki.

[2011-12-08 23:34]

Kangur1979

Wniosek z tego taki że uczciwi ludzie pracują na rzesz pseudopolityków i innych darmozjadów a kasę robią ci którzy kręcą wałki...,bo w Polsce uczciwie to się można tylko garba dorobić... :(.Co do obietnic przedwyborczych-ich kiełbasa smakuje chyba tylko naiwniakom,a pompatyczne przemówienia i tego typu pierdoły mogą sobie wsadzić w ...książkę z bajkami-jako zakładkę...

Co do podwyżek niestety nie ominą one i naszego hobby...Dziś od znajomego sprzedawcy(sklep wędkarski oczywiście) dowiedziałem się że sprzęt podrożeje i to niemało...np.taki kij Dragona średnio o 25%...Chyba że wyolbrzymił sprawę-ale nie sądzę.

Jeśli chodzi o abonament...Nie płacę bo nie muszę(moja kochana teściowa ma free),ale nawet gdyby...,niechby inkasent spróbował wejść na moją posesję...Zresztą niech z państwem rozliczają się platformy,przecież sporej ilości ludziom świadczą usługi mając w ofercie "państwowe" kanały...Dlaczego petent miałby płacić dwa razy?!!!

Mam świetny pomysł!Ojciec Rydzyk na prezydenta!!!Wtedy wszyscy będą miali darmową telewizję...,ale tylko jeden program...,każdy wie jaki...  ;)

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i śmiejmy się z tego...-cóż pozostało...

[2011-12-09 00:13]

Jack14

Kolego Kangur1979 no przykro mi bardzo, że skoro ty nie płacisz za RTV to "ktoś dopłacił".

Z mojej składki !!!

[2011-12-10 16:36]

toten

Wystarczy sprywatyzować TVP i abonamentu nie będzie:D

W TVP pracuje ok 7000 ludzi a w Polsacie kilkaset...

Prędko to jednak nie nastąpi , kto ma media ma władzę.

Jeszcze niedawno gdy KRRiT obsadzona była przez pewną partię opozycyjną Pan premier wzywał do nie płacenia abonamentu.

[2011-12-10 17:54]

Piotr 100574

w niemcach paci się za komputer podatek radjowy ,ja nie zgłosiłem kompa ale płace za radio plus telewizor 17,50 eu co miesiąc
[2011-12-10 18:25]

miszczunio

Koledzy abonamentu nie placi sie za ogladanie telewizji i sluchanie radia tylko za posiadanie odbiornika.
[2011-12-10 18:31]

JKarp

CześćWidzisz jest tylko jedno ale w tym wszystkim. Zapłaciłem raz bo kupiłem, zapłaciłem podatek jak kupiłem a teraz ( od zawsze odkąd pamiętam ) trzeba płacić za to, że się coś ma.Nie uważasz, że jak nie chcę oglądać programów z pod znaku KRRiT to i nie muszę płacić?Ktoś, kto chce niech kupi sobie dekoder ( znaczy od nich ) i płaci. Poza tym jak Jurek powiedział, my płacimy a do tego niekończące się reklamy np w "Kawa czy Herbata" za które też leci grosz.Ja mam kablówkę - niech mi wyłączą te śmieszne I, II, WOT i WOT INFO ale płacić nie zamierzam. Płacę operatorowi kablówki za możliwość oglądania tego czego chce a nie tego co mi narzuca KRRiT.Analogia to posiadanie auta - kupiłeś jakie chciałeś, zapłaciłeś podatek, płacisz na drogi w paliwie bo z nich korzystasz a nie płacisz za to, że masz auto.Janusz JKarp
[2011-12-10 19:12]

toten

"Koledzy abonamentu nie placi sie za ogladanie telewizji i sluchanie radia tylko za posiadanie odbiornika."

Wiem!

Ale jakoś ciężko mi logiczne połączyć słowo ABONAMENT z ZA POSIADANIE!!!

"Analogia to posiadanie auta - kupiłeś jakie chciałeś, zapłaciłeś podatek, płacisz na drogi w paliwie bo z nich korzystasz a nie płacisz za to, że masz auto."

Jeszcze nie ale jak będą potrzebne pieniądze do załatania "dziury w budżecie" to kto wie. :D

Są państwa gdzie płaci się podatek za napoje słodzone i chipsy.

[2011-12-10 19:55]

camelot

"A czy ktoś wie , ile już mamy podatków ?"

Dzień wolności podatkowej jest jakoś pod koniec czerwca.

Ale do tego nie są wliczane "skladki" na ZUS które realnie też są podatkiem.

Wychodzi że jakieś 70%-75% dochodów idzie na podatki.

Patrząc historycznie  - chłop feudalny płacił dziesięcinę.  10 % wydawało mu się za dużo ! Więc, - wziął i wyklepał kosę na sztorc !  Nam pozostaje do klepania   - jedynie BIEDA ! [2011-12-10 23:41]

25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez wedkuje.pl, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

Hoblo Sp z o.o.,Warszawa 02-761, ul. Cypryjska 2G

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w „Polityce prywatności”

Ustawienia