Zaloguj się do konta

Masz komputer zapłacisz abonament

utworzono: 2011/12/08 15:25
toten

Najbardziej rozwalają mnie teksty polityków typu:

"PODNIESIENIE PODATKU POZWOLI NAM ZAOSZCZĘDZIĆ..."

[2011-12-11 10:56]

Kangur1979

Jack14... dlaczego mam płacić za coś co mam za darmo i (!!!) w dodatku zgodnie z prawem!Moja teściowa która wraz z moją rodziną znajduje się na tzw. wspólnym gospodarstwie domowym jest w świetle przepisów polskiego prawa zwolniona  z obowiązku płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego,to po pierwsze;po drugie nie uważam za zasadne tak jak wcześniej napisałem uiszczać ww. opłaty ze wzglądu na korzystanie z usług jednej z platform cyfrowych(niech to oni się rozliczają jeśli mają państwowe kanały w swojej ofercie).

 A jeśli  uważasz że jestem z tego powodu pariasem podatkowym a Ty wielkim altruistą(bo przecież płacisz za mnie!) to masz moim zdaniem co najmniej dziwne podejście do niektórych kwestii...Zresztą nie czuję się bynajmniej winien,rokrocznie odprowadzam na rzecz skarbu państwa podatek w takiej kwocie że w końcu przypłacę to zawałem...

 A najlepiej niech KRRiT wprowadzi sobie dekodery i inne bajery-będzie po problemie,nikt do nikogo nie będzie miał pretensji i wszyscy będą szczęśliwi...

 

[2011-12-12 00:11]

Jack14

Kangur1979 spokojnie :-).Moja poprzednia wypowiedz była prawie cytatem z jedynie słusznego radia, które najlepiej słychać w Toruniu i jego okolicach.

Gdyby nie nasze nieszczęsne radio to TV+abonament po wprowadzeniu platformy cyfrowej

i wprowadzeniu opłat za jego korzystanie zlikwidował by problem z jego nie płaceniem.

Na dzień dzisiejszy to jest tak, że nawet gdy nie oglądam i nie słucham radia przez odbiornik RTV żadnego z uprzywilejowanych stacji muszę płacić. Dlaczego jednak mam płacić, a skoro płacę to dlaczego pieniążki należą sie tylko wybranym? Wiem, że płaci się za posiadanie odbiornika dlatego moim zdaniem jest to zwykły podatek czy wręcz nawet haracz, który trzeba płacić miesiąc w miesiąc.

Ja też nie posiadam "własnego" telewizora i radia dlatego nie płacę.

Pozdrawiam.

[2011-12-12 15:56]

Jack14

Może nie na temat ale.

Kiedyś każdy kto był właścicielem samochodu (zarejestrowanego oczywiście) musiał płacić w UM podatek drogowy. Nawet słuszna decyzja bo wówczas każde miasto w zależności od ilości zarejestrowanych samochodów miało w kasie wiecej pieniążków lub mniej (wszystkie środki miały być kierowane na naprawy, modernizacje itp. dróg lokalnych). Jak zwykle pojawił się problem bo mimo pełnych informacji na temat użytkowników pojazdów płaciło około 50% (ściągalność bliska zeru). Wymyślono aby ten podatek wliczyć w cenę paliwa. Bardzo dobre posunięcie więcej jeżdzę wiecej pieniędzy na drogi. Czas jednak nie ubłaganie płynie do przodu i już mamy dodatkowe opłaty za przejazd autostradami i drogami S (kolejny podatek?).

Z naszą opłatą RTV jest lub będzie podobnie.

 

[2011-12-12 16:10]