Martwy sum 205 cm z Odry.

/ 23 odpowiedzi
Znalazłem na fb. wędkarz ,który wędkował w Odrze znalazł takiego oto suma ,tutaj jego opis.

Nie ,no muszę się z Wami tym podzielić !!! 

Jeżeli chodzi o ryby i wędkarstwo widziałem wiele i mało rzeczy jest mnie w stanie zaskoczyć czy zdziwić. Tak mi się przynajmniej wydawało ……….Do dziś. 
Hulając beztrosko po Odrze zobaczyłem dryfujący z nurtem łeb dużego suma. Zaciekawiło mnie, dlaczego zdechł i podpłynąłem do niego. Nie mogłem uwierzyć w to, co widzę. Z pyska wystawała piłka nożna. Myślałem, że to jakiś żart. Zaczepiłem rybę spinningiem słusznej mocy i zaholowałem ją do brzegu. podpłynął do mnie i razem wtargaliśmy, sumisko na skarpę. Byliśmy w ciężkim szoku. Miarka pokazała 205 cm jednak sum był zesztywniały i nie dało się go dokładnie zmierzyć. Ryba była w bardzo dobrym stanie i miała czerwone skrzela. Był poranek, więc dramat musiał się rozegrać w nocy. Szkoda mi tego zwierzaka tak czy inaczej jest o jednego smoka mniej. Co myśliicie???

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.

darek-salamon

Pomylił piłkę z kaczką ,pewnie ze szkoda miał kilkadziesiąt ładnych lat.Ale tak jak w innym poście pisałem w naszych rzekach są też ogromne sumiska nie wiele gorsze niż w Ebro:-) (2014/08/09 17:05)

darek-salamon

Tylko u suma szczęki aż tak się nie rozwierają sum zasysa ofiarę dobry zart hihi:-) (2014/08/09 17:07)

Jakub Woś

Tylko u suma szczęki aż tak się nie rozwierają sum zasysa ofiarę dobry zart hihi:-)

Obawiam się że to nie żart. Wędkarz który to opisał to raczej poważny człowiek (2014/08/09 17:16)

Dos equis xx

widziałem w internecie coś podobnego tylko piłka była różowa (2014/08/09 17:45)

Bernard51

Tylko u suma szczęki aż tak się nie rozwierają sum zasysa ofiarę dobry zart hihi:-)

Obawiam się że to nie żart. Wędkarz który to opisał to raczej poważny człowiek

To może byc dalsza część prowokacji Smoleńskiej trzeba by zaangażować w wyjaśnienie, pana Macierewicza.
A może to forma protestu po zdyskwalifikowaniu Legii z rozgrywek LM. (2014/08/09 18:38)

zibipilkarz

hahahhaha . ładną beke sobie ktoś pocisnął .. ahhah . przecież sam tego nie połknął . :Palbo fotomontaż albo ktoś go nafaszerował :D (2014/08/09 21:21)

Lujski

no to jest piekna odpowiedz jak ktos znowu na forum zapyta - na co złowic duzego suma..? (2014/08/10 06:55)

zwirek71

oglądałem kiedyś program wędkarski w TV o łowieniu sumów
i też pokazywano suma który zadławił się piłką nożną
nie pamiętam czy to było na Ebro czy Padzie (2014/08/10 09:30)

zwirek71

to zdjęcie pochodzi z Niemiec (2014/08/10 09:41)

użytkownik97760

Panowie pilna sprawa!!!!! Macie jakieś skuteczne metody mocowania kotwiczek do piłki nożnej lub siatkowej? Pisać jak coś, bo w sobotę idę na dużego suma:) (2014/08/10 19:47)

Diablo

Panowie pilna sprawa!!!!! Macie jakieś skuteczne metody mocowania kotwiczek do piłki nożnej lub siatkowej? Pisać jak coś, bo w sobotę idę na dużego suma:)

Po zdjęciach wnioskuję że kotwiczka będzie zbędna. Wystarczy zanęcić piłkami i cierpliwie czekać aż któryś padnie. (2014/08/10 19:53)

użytkownik97760

Panowie pilna sprawa!!!!! Macie jakieś skuteczne metody mocowania kotwiczek do piłki nożnej lub siatkowej? Pisać jak coś, bo w sobotę idę na dużego suma:)

Po zdjęciach wnioskuję że kotwiczka będzie zbędna. Wystarczy zanęcić piłkami i cierpliwie czekać aż któryś padnie.

Ciekawe czy to zgodne z rapr?:) (2014/08/10 19:58)

Arcymisiek

To jednego żarłoka mniej w rzece. :) (2014/08/10 20:36)

MadmaxM4

To jednego żarłoka mniej w rzece. :)

też mi go szkoda tym bardziej, że jego śmierć wynika z głupoty człowieka... (2014/08/10 20:42)

Diablo

:) Dobre. Widziałeś Ty kiedyś jak sum coś zasysa z powierzchni? W ogóle widziałeś kiedyś suma na żywo? Myślisz że sumy zasysają zamkniętą mordą? Jedynie kawałek wargi unoszą jak Sylwester Stallone?

Jak rozdziawi paszczę i skrzela to jakby czarna dziura się w wodzie pojawiła. (2014/08/10 21:00)

Jack14

Chętnie odkupię piłkę z paszczy sumaMasz ją jeszcze ?
Wygląda na dobrą przynętę :-)))
Koledzy dajcie już spokój przecież każdemu z nas zdarzało się złowić rybę na coś zupełnie nie konwencjonalnego czy też mającego w swoim żołądku to coś . Możliwe, że to prawda, ale ja z taką sytuacją jeszcze nigdy nie miałem doczynienia dlatego taktuję to jako "możliwą".  (2014/08/11 17:20)

SZUWARdragon2

Kaczki lapcie albo golebie,!!! (2014/08/11 19:21)

tstaros

To zdjęcie to zwykły fake.

(2014/08/11 20:57)