Zaloguj się do konta

Markery podczas łowienia...?!

utworzono: 2010/05/28 17:11
walus89

Witam:)
Zaznaczam ze jestem amatorem karpiowego wedkowania i dopiero zaczynam moja przygode z Karpiami.:)
Czytałem na roznych stronach odnoście zaznaczenia Markerem miejsca necenia np. Karpia. i zastanaiwam sie jak to wyglada podczas wedkowania. Wedlug mnie po zaneceniu, zaznaczeniu miejsca, doplynieciu do brzegu zarzuceniu zestawowo w okolice Markera powinieniem go sciagnac, aby np podczas holu nie bylo mozliwosci zaplatania sie ryby w linke od Markera. ale w przypadku ponownego zarzucenia zestawu nie bede wiedzial miejsca pozostawienia zanety.
Moje pytania sa nastepujące:
- czy trzeba Marker sciagac do brzegu po zarzuceniu zestawu?
- jesli nie. to jaki jest njalepszy sposob umiejscowenia go w miejscu docelowym(neconym) [2010-05-28 17:11]

kolego walus89 jeśli chodzi o marker na wędzisku to najczęściej jest on używany do sondowania dna oraz czasem do zaznaczenia obszaru nęcenia,natomiast do oznaczanie łowiska (w czasie zasiadki) najczęściej używane są markery tubowe z folią odblaskową i (do połowów nocnych) z diodą zmierzchową .Markery tubowe mają tę podstawową zaletę że u dołu tam gdzie mocuje sie ciężarek jest przegubowy i nawet gdy karp na wędce ci "wejdzie" w marker,ten sie "składa" ,żyłka zjeżdża z markera i spokojnie kontynułujesz hhol natomiast jeśli ryba ci "wejdzie"w marker na lince to jest już ,jak to mówią ślązacy "po ptokach" ale aby taki marker tubowy postawić i potem zwinąć musisz w łowisko wpłynąć pontonem .
[2010-05-28 18:23]

nie koniecznie "po ptokach"zwykły krotki marker mocuje sie na lince do 100g cieżarka łacząc gumowa rurka....ktora w razie wejscia ryby rozepnie cały zestaw,system podobny do systemu w ciężarkach karpiowych do zatapiania żyłki,sam takie markery stawiałem i zdawały egzamin,pozatym marker stawia sie dalej o jakies 5m od łowiska i rzadko ryba go sciąga
[2010-05-29 11:43]