Zaloguj się do konta

Marker jako trzecia wędka?

utworzono: 2011/09/07 20:08
RoboStr

Witam. Mam pytanie dotyczące markera. Mianowicie chodzi mi o to, czy mogę mieć zarzuconą 3 wędkę z markerem i na 2 łowić czy nie. Z góry dzięki. Pozdrawiam :)
[2011-09-07 20:08]

W regulaminie RAPR jest wyjaśnione co to wędka i z czego sie składa.Jeśli w Markerze niema haczyka to marker nie jest wędką i możesz mieć nawet i 5 markerów zarzucone . [2011-09-07 20:21]

RoboStr

Dziękuję za odpowiedź :) Mógłby ktoś jeszcze opisac budowę zestawu z takim markerem przelotowym? Mile widziane foto :)
[2011-09-07 20:32]

82marco

W regulaminie RAPR jest wyjaśnione co to wędka i z czego sie składa.Jeśli w Markerze niema haczyka to marker nie jest wędką i możesz mieć nawet i 5 markerów zarzucone .

Hmmm, Miałem kiedyś kontrole SSR, oczywiście u mnie wszystko ok :) ale wdałem się ze strażnikiem w rozmowę. Poruszyliśmy temat gruntowania łowiska. Powiedział że jeżeli nawet sprawdzamy (gruntujemy) głębokość wody, możemy mieć tylko jedą wędke zarzuconą z zestawem z haczykiem i przynetą. Więc juz sie troche pogubiłem :/
[2011-09-07 22:09]

RoboStr

Ale w RAPR jest wyraźnie napisane co to jest uzbrojona wędka. Wędka, która posiada haczyk, a w przypadku markera nie ma żadnego haczyka..
[2011-09-07 22:19]

W regulaminie RAPR jest wyjaśnione co to wędka i z czego sie składa.Jeśli w Markerze niema haczyka to marker nie jest wędką i możesz mieć nawet i 5 markerów zarzucone .

Hmmm, Miałem kiedyś kontrole SSR, oczywiście u mnie wszystko ok :) ale wdałem się ze strażnikiem w rozmowę. Poruszyliśmy temat gruntowania łowiska. Powiedział że jeżeli nawet sprawdzamy (gruntujemy) głębokość wody, możemy mieć tylko jedą wędke zarzuconą z zestawem z haczykiem i przynetą. Więc juz sie troche pogubiłem :/

no jeśli gruntujesz zestawem zaopatrzonym w haczyk to fakt  ,ale w markerze nie ma haka,w ogule zestaw jest inaczej zbudowany więc nie jest to wędka .
[2011-09-07 23:06]

iro

Budowa markera jest bardzo prosta na samym końcu żyłki wiążemy marker, tuż pod nim śrut do wyważenia tak aby marker bez względy na głębokość wody stał jak spławik za śrutem wskazana jest gumka jako zderzak i następnie ciężarek na przelotowo.  [2011-09-08 08:29]

zenfr

W regulaminie RAPR jest wyjaśnione co to wędka i z czego sie składa.Jeśli w Markerze niema haczyka to marker nie jest wędką i możesz mieć nawet i 5 markerów zarzucone .

Hmmm, Miałem kiedyś kontrole SSR, oczywiście u mnie wszystko ok :) ale wdałem się ze strażnikiem w rozmowę. Poruszyliśmy temat gruntowania łowiska. Powiedział że jeżeli nawet sprawdzamy (gruntujemy) głębokość wody, możemy mieć tylko jedą wędke zarzuconą z zestawem z haczykiem i przynetą. Więc juz sie troche pogubiłem :/

Strażnik SSR to nie żaden autorytet,bo większość nie zna przepisów o wędkowaniu (np Prawo wodne.Ustawa o rybactwie śródladowym i rozporządzenia MR w sprawie połowu ryb wędką).Przepraszam tych co znają .
[2013-09-30 07:38]

kamil11269

W regulaminie RAPR jest wyjaśnione co to wędka i z czego sie składa.Jeśli w Markerze niema haczyka to marker nie jest wędką i możesz mieć nawet i 5 markerów zarzucone .

Też się nad tym zastanawiałem :) Również dzięki za odpowiedź ;)
[2013-09-30 15:28]