Zaloguj się do konta

Marcowy okoń na spinning

utworzono: 2011/03/20 10:18
seba1212

podajcie jakieś przynęty na marcowego okonia wybieram się 21 03 11 na spinning i chciałbym się z nim spotkać :D z góry dziękuje
[2011-03-20 10:18]

BlackFoX

Ja polecam male obrotowki lub czerwone, zolte, lub bordowe twisterki z duza iloscia brokatu.  [2011-03-20 10:43]

MarcelEs

Jeśli chodzi o żółte to można użyć złotych? podobno ma być słońce.
[2011-03-20 19:15]

seba1212

no ponoć ma być słońce ale i tak woda czysta to chyba raczej ciemne :D
[2011-03-20 20:03]

lataner5

to zalezy gdzie chcesz lowic,pamietaj ze teoretycznie mozesz lowic na spining w marcu,ale to i tak podpadnie,dopiero od 1 maja mozna sie uganiac za szczupakiem,wiem wiem,napisałes ze okon cie interesuje,ale takie tlumaczenie nie zawsze przejdzie,bo kto ci uwierzy ze jak zlowisz szczupaka to go nie wziołes ,a przeciez nie bylo wolno ci tego zrobic..wiec przyzwolenie na lowqienie na sponing w marcu prawnie jest,ale obyczajowo nikt tego nie robi,i nie powinno sie robic,chyba ze chcesz miec mozliwe problemy,chyba ze lowisz na prywatnej wodzie
[2011-03-20 21:17]

seba1212

no ja na serio nie chce szczupaka a nawet jak by się trafił to delikatnie wypuszcze ale co racja to racja chyba pojade na spławik ;D
[2011-03-21 05:50]

KSIENDZU

to zalezy gdzie chcesz lowic,pamietaj ze teoretycznie mozesz lowic na spining w marcu,ale to i tak podpadnie,dopiero od 1 maja mozna sie uganiac za szczupakiem,wiem wiem,napisałes ze okon cie interesuje,ale takie tlumaczenie nie zawsze przejdzie,bo kto ci uwierzy ze jak zlowisz szczupaka to go nie wziołes ,a przeciez nie bylo wolno ci tego zrobic..wiec przyzwolenie na lowqienie na sponing w marcu prawnie jest,ale obyczajowo nikt tego nie robi,i nie powinno sie robic,chyba ze chcesz miec mozliwe problemy,chyba ze lowisz na prywatnej wodzie






jak kontroler bedzie swinia to sie doczepi.... prosta sprawa ide na spining na okonie, nie wybieram co sie zlapie, jezeli juz tak chca przestrzegac tego regulaminu to niech zakażą łowienie na spinning do maja kiedy konczy sie okres ochronny na szczupaka :) takie moje zdanie :) pozdrawiam :)
[2011-03-23 12:05]

Majster 81

Masz prawo R.A,P.R nie zabrania powtarzam NIE ZABRANIA połowu , a jeżeli złapiesz zębatego to wypuścisz to jest chyba normalna rzecz . A co do tego , że ktoś z kontroli się doczepi to moje pytanie brzmi ------   DO CZEGO --------------- bo niektórych wypowiedzi nie rozumie . Jest regulamin i należy go przestrzegać a na pewno nikt się nie doczepi no chyba że będzie niedoczytany - a to już byłby wstyd . Pozdrawiam
[2011-03-23 17:25]

seba1212

na przykład na przeczycach jest zakaz spiningu do końca kwietnia pzdro :P
[2011-03-23 18:49]

lataner5

Masz prawo R.A,P.R nie zabrania powtarzam NIE ZABRANIA połowu , a jeżeli złapiesz zębatego to wypuścisz to jest chyba normalna rzecz . A co do tego , że ktoś z kontroli się doczepi to moje pytanie brzmi ------   DO CZEGO --------------- bo niektórych wypowiedzi nie rozumie . Jest regulamin i należy go przestrzegać a na pewno nikt się nie doczepi no chyba że będzie niedoczytany - a to już byłby wstyd . Pozdrawiam


a wiec wychodzi na to ze wedkarze i kadra kontrolerow z gierzyny jest niedoczytana,sam kiedys bylem ganiony za to ze lowie na spining przed 1 maja (na gierzynie) i tez widzialem takie sytuacje na przykladzie innych...ja uwazam ze powinien byc zakaz do konca kwietnia na spining gdyz nikt na tym nic nie straci a zyskac mozna ewentualne braki skłusowan szczupaka,sandacza,suma...owszem jak ktos zechce zawsze sklusuje ale  to i tak by byla dodatkowa przeszkoda przed takimi praktykami,oczywiscie to tylko moje zdanie

[2011-03-23 21:02]

Majster 81

Nie chodzi o to by kogoś obrazić , moja wypowiedź nie dotyczy Gierzyny . Kiedy piszę o zasadach, przecież wszędzie czy to np Zbiornik Chechło zasady są takie same ....a co do tego , że ktoś nie zna pewnych zasad to już nie moja wina . Ja je znam i jest to na tzw. Mój plus , ja się wytłumaczę . A co do zakazu to nie przejdzie ponieważ : okres jakim jest marzec czy kwiecień jest najlepszym okresem połowu klenia na rzekach . No i jeszcze jedno szczupak np. na Gierzynie podczas tarła nie zwraca uwagi na nic i choćby mu rzucać złote blachy czy złote gumy to je OLEJE bo to jest jego czas kopulacji .
[2011-03-24 19:44]

Majster 81

Nie chodzi o to by kogoś obrazić , moja wypowiedź nie dotyczy Gierzyny . Kiedy piszę o zasadach, przecież wszędzie czy to np Zbiornik Chechło zasady są takie same ....a co do tego , że ktoś nie zna pewnych zasad to już nie moja wina . Ja je znam i jest to na tzw. Mój plus , ja się wytłumaczę . A co do zakazu to nie przejdzie ponieważ : okres jakim jest marzec czy kwiecień jest najlepszym okresem połowu klenia na rzekach . No i jeszcze jedno szczupak np. na Gierzynie podczas tarła nie zwraca uwagi na nic i choćby mu rzucać złote blachy czy złote gumy to je OLEJE bo to jest jego czas kopulacji .
[2011-03-24 19:45]

Majster 81

Szczupak 1.01-30.04
Sandacz  1.01-31.05
Sum       1.11-30.06
Węgorz   15.06-15.07
Pstrąg potokowy troć
Tego nie da się pogodzić niestety ,raczej nic nie wymyślą .Pozostaje nam poławiać gatunki nie objęte okresem ochronnym i tyle . Też nie raz miałem kontrolę na pewnej rzece , gdy to przyszedł kontrolujący a w tym momencie było branko , no i czekał jak wyholuję tą rybkę , myślałem , że to leszcz a tu co brzana , no a miesiąc był taki a nie inny. Podebrałem , odhaczyłem , wypuściłem pokazałem dokumenty które zażądał i podziękował i życzył udanego połowu. NIE DOCZEPIŁ SIĘ - a przecież była złapana w okresie ochronnym. Tu nie ma co się rozwodzić czy kłócić regulamin nie zabrania -można spiningować , o ile na danym zbiorniku nie widniej już takowe obostrzenie . Pozdrawiam i życzę udanych połowów
[2011-03-24 20:20]