Marcowe łowienie karasi

/ 2 odpowiedzi
Witam wszystkich wędkarzy. Mam pytanie. Czy biorą i z Karasie? Pytam na forum, gdyż jestem dwa tygodnie po operacji złamania nogi. Niestety chęć wędkowania jest silniejsza niż rady lekarzy,żeby leżeć w domu. Głównym zaleceniem jest odpoczynek,a gdzie odpoczynek bardziej niż na rybach ;) Wracając do mego pytania. Pytam o te Karasie gdyż najbliższą miejscówka do łowienia tych pięknych polskich ryb jest nieuzywany zbiornik przeciwpożarowy który wspólnie z tesciem zarobiłem kilka lat temu. Jest w odległości ok 1000 metrów od mojego domu więc powoli jakoś bym tam się dokulal,żeby trochę posiedzieć i popatrzeć na spławik. Na zbiornik PZW niestety jest za daleko. Po drugie jedyna opcja łowienia na tym zbiorniku to łowienie z łódki, moja aktualnie jest w trakcie remontu. Który niestety musiałem zlecić znajomemu ponieważ ja nie dam rady skończyć. Także, czy jest sens iść na ten staw? Staw jest wielkości 30m x 10m może trochę wiekszy. W najgłębszym miejscu ma ok 4 metrów. W zeszłym roku nie łowiłem tam o tej porze,bo byłem w rozjazdach i nie mam porównania. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Jędrula

Sens łowienia jest o każdej porze roku. Idź i sprawdź, to się dowiesz czy ryby biorą. (2017/03/03 09:04)

grucha1986

Na karasie troszke za szybko jeszcze, poczekaj aż będzie trochę cieplej przez kilka dni. W poprzednich sezonach pierwsze wyniki miałem na karpiach i linach nie licząc płoci i leszczy. Karasie zaczynały żerować, gdy płoć zakończyła tarło... (2017/03/03 20:31)