Mapka dna Zalewu sulejowskiego

/ 9 odpowiedzi
witam
czy ktoś posiada mapkę dna zalewu ?
zaczynam pływać łódką , a podobno są pozostałości po zalanym lesie.
Z góry dziękuje i pozdrawiam miłośników Zalewu Sulejowskiego
u?ytkownik28571


Pozostałosci po zalanym lesie z tego co wiem dawno nie aktualne, ale kilka dziwnych obiektów sie tam podobno jeszcze znajduje. (2012/01/17 17:18)

osmial


Hej!
Mapy batymetrycznej ZS nie ma niestety, bynajmniej w internecie nic nie znalazłem (a jak to mówią jak nie ma w internecie to nie istnieje;). Jedynie udało mi się znaleźć kiedyś mapkę gdzie ktoś zaznaczył na mapie z okresu przed utworzeniem Zalewu jak mniej-więcej Zalew teraz wygląda. Ideał to nie jest, z resztą na tej podstawie wiele sie nie odczyta poza dawnym korytem Pilicy. W sumie jest tam też zaznaczone gdzie były lasy ale czy to jeszcze aktualne to też nie był bym pewien ;)
Gdybyś kolego chciał to daj maila na PW albo tutaj i za kilka dni jak znajdę to Ci podeślę.  (2012/01/17 17:33)

jakubwr


Popytaj kolego miejscowych wędkarzy lub osoby mieszkające w pobliżu, na Barkowicach, Zarzecinie , Borkach. Ich wiedza będzie najlepsza. Dawno mnie tam nie było - wyemigrowałem w rejony dolnośląskie ale jak za młodu wędkowałem na zalewie to bywały sezony gdy spuszczano wodę z tamy, z jeziora robiła się rzeka i odsłaniało się całe dno. Niektórzy robili notatki, mapki - ich wiedza będzie bezcenna. Do rejonu Barkowice-Mokre masz praktycznie rozlewiska ... tam konarów starych drzew nie uraczysz. Ale juz w okolicach Borki, Zarzecin na bank. Tam też robi się głębiej.  Obserwuj brzeg i okolice .... tam gdzie na brzegu będą lasy i drzewa możesz spodziewać się odciętych pni na dnie. O łódkę to chyba nie ma obaw chyba że martwisz się o zaczepy np. przy spinningowaniu. (2012/01/17 18:59)

brt3


@andwie,pływam po zalewie 15 lat.Od tamy do Karolinowa znam każdą dziurę.Tylko w dwu miejscach są zaczepy.

Na wszystkie pytania Ci odpowiem.Najlepiej na GG 1121128

Robert

(2012/01/17 19:07)

mariusztrojnar


mapka zalewu wisi na mokrych w stanicy wedkarskiej (2012/01/20 20:04)

letek67


fajna ta mapka .... dzięki kolego  ...... pozdrawiam (2012/09/02 16:59)

centrogres


witam
czy ktoś posiada mapkę dna zalewu ?
zaczynam pływać łódką , a podobno są pozostałości po zalanym lesie.
Z góry dziękuje i pozdrawiam miłośników Zalewu Sulejowskiego


Jak byś chciał stworzyć aktualną mapę dna Zalewu Sulejowskiego ,to ja mam sprzęt do tego tylko trzeba trochę popływać i zeskanować dno a mnie się nie chce.
(2012/12/18 21:38)

Podgląd zdjęć na forum dostępny jest tylko dla zalogowanych użytkowników.