Zaloguj się do konta

Mapa łowisk - mapy batymetryczne

utworzono: 2009/11/24 07:22
Maruszeczko 80

Poszukuję map batymetrycznych dwóch jezior : Brody oraz Strzeszyno (Strzeszyńskie) - Pojezierze Drawskie. Za wszelkie informacje dziękuję. [2009-11-24 07:22]

miszczunio

jezeli mozna to podlacze sie z pytaniem. czy wszystkie wieksze zbiorniki wodne maja mapy batymetryczne? pytanie troche jak do jasnowidzow ale moze ktos z kolegow jest geodeta albo pracuje w geodezji i ma wiedze na ten temat? [2009-11-24 08:37]

metode

Każde jezioro w Polsce posiada swoją mape batymetryczną. Mapy takie można znaleźć np. na wydziałach Hydrologii i Gospodarki Wodnej bądz w każdej uniwersyteckiej bibliotece w działach kartograficznych. Wydaje mi się że dostęp powinien być do nich ogólny szczególnie w bibliotece [2009-11-24 14:39]

pawel1980

Tez potrzebuje mapy batymetryczne zalewu zegrzyńskiego i rzeki Narew od pokrzywnicy do Jadwisina. Z góry dziękuję i pozdrawiam!!! [2009-11-24 19:05]

Witam
Spotkałem sie ze strona internetową, z której odpłatnie mozna było sciagnac mapy. Niestety nie zapisałem adresu. Trzeba poszperac w sieci :-)
Pozdro [2009-11-24 21:29]

kalmar

dla niewielu jezior wykonano mapy batymetryczne, a dla jeszcze mniejszej ilości wykonano je profesjonalnie. na takie mapy można liczyć przede wszystkim dla dużych czy wykorzystywanych komercyjnie jezior (tak jak na mazurach). wykonanie batymetrii jest zdaje się trudniejsze niż hipsometrii, a z racji mniejszego wykorzystania jezior aniżeli gruntów (choćby pod budownictwo) to rzadko się je wykonuje. na batymetrie możesz liczyć ewentualnie na rzekach (tych ich odcinkach, które są tzw. wodami morskimi). konstatując, generalnie ciężko, ale faktycznie w sieci czasami da się znaleźć jakieś skrawki informacji czy, powiedzmy, że czytelne, mapy jezior. [2009-11-25 10:14]

kalmar

http://plany-jezior.piwko.pl/plany.htm [2009-11-25 10:15]

misiek2401

Zerknij na strone bornesulinowo.pl Tam sa pod linkiem "jeziora" mapki batymeryczne. MOze nie 100 % dokladne ale daja przynajmniej mniej wiecej obraz jak jezioro wyglada. Ale tak miedzy nami to w Strzeszynie jast ryby tyle co kot naplakal, w Brodach nie wyglada to duzo lepiej. Jedyne co mozna zlowic to maluchy szczupaczki i krapie !!! Na porzadnego leszcza lub lina to ma sie takie szanse jak na szostke w totka !!! [2010-05-23 13:06]

robcik

To i ja się podepnę pod ten wątek .
Potrzebuję wszelkich informacji na temat Jeziora Łapalickiego i miejscowości Garcz na Pojezierzu Kaszubskim . Jakie gatunki tam występują ? Jak wygląda sprawa zezwoleń ?
[2010-05-23 13:52]

okno

Witaml
W jeziorze łapalickim nastaw się najlepiej na leszcz z gruntu na czerwonego robaka. Z brzegu jest płytko, więc wyrzut na 40 m da ci dopiero efekt. Najwięcej wędkarzy widziałem od strony południowej jeziora. Pływałem po jeziorze dwa razy w zeszłym roku i tylko brał mi leszcz na nic innego jak na czerwonego. Opłata była o ile pamiętam to 15 zł, jeden gość sobie chodzi i ją zbiera ale ja na niego nie trafiłem. Tyle ci mogę pomóc co do Łapalickiego.
Za Garczem w prawo na Kożyczkowo i dalej na Rzym masz lepsze jezioro Osuszyno. Woda czysta, pomosty, łódki, z brzegu jest spad i doś zasobne w ryby. Duże karpie, szczypak, lin, karaś, itd. Przyjemny właściciel dobrze doradzi gdzie co gdzie bierze. Jan Boczek 505-402-757.
Jak dojechać zobacz sobie na mapie satelitarnej. Dzień z brzegu 20 zł + łódka chyba 15 zł nie wiem dokładnie bo mam swoja. Rybę jak chcesz to zabierasz według limitów regulaminu PZW.
Podaj maila to podeśle ci mapki.
Pozdrawiam
Jan
[2010-05-24 19:48]

robcik

Dzięki serdeczne za info .

Mój mail poniżej

r.krasnowski@wp.pl

Pozdrawiam

[2010-05-24 20:31]

wozny

witam.Czytalem na wedkuje.pl ze mozesz posiadac mapke barymetryczna jeziora Osaczyno kolo Rzymu.Wybieram sie tam na rybki i prosilbym o przeslanie mapki na maila. Z gory dziekuje (woznix@tlen.pl)
[2011-09-03 23:08]

wozny

Witam jesli nie bylo by problemu prosil bym o mapke barytmetyczna jeziora Rzym (osuszyno) na maila <woznix@tlen.pl> BEDE BARDZO WDZIECZNY :)
[2011-09-03 23:13]

jamesbond

to wątek tylko o mapach z Mazur? ja bym poprosił mapę Kiekrz wielkiego :) [2011-09-03 23:26]

joza67

Bardzo potrzebna mapka batymetryczna jeziora Modzerowskiego lub Widły koło Modzerowa za pomoc bardzo dziekuje prosze o przeslanie na maila jozek-sedziak@wp.pl [2011-09-04 08:19]

owczarki

dobry panie to bez mapki pan już nie jeżdzi [2012-03-18 19:16]

alibaba23

w kwietniowym numerze ''WW'' jest opis jak wykonać samemu mapke [2012-03-18 19:32]

jan75

Witam, Czy można prosić o mapki jeziora Osuszyno ?
Pozdrawiam, [2013-04-19 11:44]