Zaloguj się do konta

Mandat za nieprowadzenie rejestru połowu ryb

utworzono: 2011/04/28 19:47
Szymon30

Witam!!!!!
Mam pytanko czy wszedł jakiś przepis do każdorazowego mierzenia i ważenia ryb złapanych na łowisku i wpisywania je do rejestru.  Prawdo podobnie jest mandat za  nie prowadzenie rejestru złowionych ryb 500zł.
[2011-04-28 19:47]

sochmen

Kolego sorka ze odpowiadam pytaniem na pytanie ale czy takowy rejestr mamy, bo ja jak oplacalem skladki to nie dostalem takowego rejestru...
[2011-04-28 19:51]

Szymon30

Witam
Ja też nie dostałem żadnego rejestru, ale dziś w wiadomościach pokazywali jak straż kontrolowała rybaków i sprawdzali czy mają wagi, miary i wpisy w rejestrze złowionych ryb.
[2011-04-28 19:56]

Panowie śmigać po rejestry
[2011-04-28 19:58]

Witam!!!!!
Mam pytanko czy wszedł jakiś przepis do każdorazowego mierzenia i ważenia ryb złapanych na łowisku i wpisywania je do rejestr.  Prawdo podobnie jest mandat za  nie prowadzenie rejestru złowionych ryb 500zł.




Warunki wpisów w rejestr na Twoim Okręgu, masz wyszczególnione w tymże rejestrze. Mandat karny wynosi 50,- zł (słownie- pięćdziesiąt).


[2011-04-28 19:59]

Nie wszystkie Okręgi mają obowiązek posiadania i wypełniania rejestrów. Poznań nie ma tego od 15 lat. [2011-04-28 20:00]

roman76

Nie wszystkie Okręgi mają obowiązek posiadania i wypełniania rejestrów. Poznań nie ma tego od 15 lat.



i mam nadzieję że przez co najmniej  następne 15lat ich nie będzie
[2011-04-28 20:04]

Szymon30

Ja też mam nadzieje że nie będzie trzeba bo to jest mała głupota.
[2011-04-28 20:06]

margor1976

Ja też mam nadzieje że nie będzie trzeba bo to jest ogromna głupota.


[2011-04-28 20:11]

marcino

To jest ciekawe jedni mają rejestr połowu i z tym związane obowiązki inni nie. Nie chodzi mi o to aby wprowadzić je tam gdzie ich brak , ale aby były dobrowolne i wypełniane zgodnie ze stanem faktycznym poławianych ryb. Pewnie i to nic by nie wniosło co do zarybień znając co poszczególne władze. Jest wypełnianie rejestru nieraz uciążliwe , ale nic się nie poradzi tam gdzie obowiązuje jak chcemy przestrzegać przepisów i w razie kątroli być OK pozostaje jak narazie dostosowanie się. Jest wiele spraw do zmienienia w naszych przepisach , ale to wątek wielokrotnie wałkowany. Gdzie tu sprawiedliwość i żetelna ocena sytułacji panujących na łowiskach naszego prawego państwa....przez regionalne władze . Powiedzcie że tam gdzie brak takowej ksiażeczki rybostan jest mniej ubogi???? Odnoszę wrażenie że lepiej wlepić mandat  wędkarzowi za brak wpisu niż ścigać prawdziwych bandytów naszych wód!!! Są wyjątki i dobra gospodarka w danych okręgach , ale tak powinno być wszędzie w naszym kraju.

Życzę wszystkim zamiłowanym w wędkarstwie , aby nie zabrakło wspaniałych naturalnych łowisk obfitych w nasze rodzime gatunki rybek i niezniszczonej przepięknej przyrody otaczającej nasze łowiska.

[2011-04-29 01:02]

GBH

Wyjaśnienie:

- rejestr jest obowiązkowy w przypadku narzucenia tego warunku przez zezwolenie wydane z kolei przez uprawnionego do rybactwa (np. Okręg PZW). Jest to określone w art. 7 ust. 2 a Ustawy o rybactwie..... Innymi słowy prawo stwarza mozliwość nałożenia wymogu prowadzenia rejestru lecz nie narzuca obligatoryjnie.

- Z powyższego wzgledu nie wszystkie okręgi zdecydowały się na rejestr, choć dla mnie jego prowadzenie jest konieczne zarówno dla okręgów, RZGW jak i zwyklych wędkarzy.

- Aby sprawdzić zatem czy musicie prowadzic rejestr przeczytajcie uważnie otrzymane zezwolenia

- Tak naprawdę nie rozumiem argumentów wytaczanych przez przeciwników rejestru. Tłumaczenie typu: że się zapomina, pobrudzi rejestr, utrudnia wędkowanie, to jest głupota, nie wie co wpisać i w ogóle ryb od tego nie przybywa są śmieszne jeżeli spojrzeć przez pryzmat innych apektów naszego "niewolniczego" życia (vide: ZUS, US, formalności ubezpieczeń, pożyczek, przepisy o ruchu drogowym itp....), które przyjmujemy na klatę i bez polemiki, choć życie utrudniają w znacznie większym stopniu.

- A już w ogóle nie rozumiem wędkarzy nie biorących ryb, którzy nie chcą rejestrów wypełniać. Przecież w takim przypadku wystarczy data, numer albo nazwa łowiska i nazwa okręgu. Zajmuje to 5-10 sekund

- Czasem nawet zastanawiam się, czy aby część przeciwników rejestrów łowiła do tej pory aby zgodnie z obowiązującymi limitami......

- mój kolega już zdażył zapłacić 50 zł za "niemanie" wpisu (zapomniał). Przyjął jak mężczyzna :-) i odtąd się pilnuje. Mozna? - można.

[2011-04-29 10:41]

82marco

Witam
Ja też nie dostałem żadnego rejestru, ale dziś w wiadomościach pokazywali jak straż kontrolowała rybaków i sprawdzali czy mają wagi, miary i wpisy w rejestrze złowionych ryb.


Rybaków czy wędkarzy? Bo to duża różnica.

I z tego co wiem posiadanie wagi oraz miary na łowisku nie jest obowiązkowe. Jedynym obowiązkowym narzędziem jest wypychacz.

[2011-04-29 16:43]

laskaa1990

piła ma i za brak wpisu mandat od 100 zl do 500zl...oraz obowiazek posiadania wypychacza... [2011-04-29 16:53]

kimi

wiesz miarki nie musisz chyba posiadac skoro masz miarke w oku co gorzej jak bedziesz mial np. szczuplego o 1 cm krotszy i bedzie kontrola i lipa twoja sprawa a co do wypychacza to musisz niestety miec [2011-04-29 18:15]

roman76

powitać kolegów mam pytanie odnośnie rejestru w moim okręgu nie jest on wymagany i dlatego kieruję pytanie do kolegów którzy mają do czynienia z rejestrem od kilku lat odpowiedzcie mi koledzy ci za i ci przeciw rejestrowi co daje ten rejestr jakie macie korzyści albo brak korzyści prowadzenia rejestrów ,pytam z czystej ciekawości a nie po to żeby wywołać jakąś kłótnie
[2011-04-29 19:47]

kasztelan15

powitać kolegów mam pytanie odnośnie rejestru w moim okręgu nie jest on wymagany i dlatego kieruję pytanie do kolegów którzy mają do czynienia z rejestrem od kilku lat odpowiedzcie mi koledzy ci za i ci przeciw rejestrowi co daje ten rejestr jakie macie korzyści albo brak korzyści prowadzenia rejestrów ,pytam z czystej ciekawości a nie po to żeby wywołać jakąś kłótnie
 

i tak powinno być w każdym okręgu,w tym roku też zapłaciłem 200zł.pytałem strażnika psr. do czego ten rejestr jest potrzebny. odpowiedz,żebyśmy wiedzieli gdzie jest najwięcej ryby i łapali kłusowników,bo wiadomo gdzie jest ryba tam i też kłusole.a więc pytam strażnika co z zawodami podlodowymi,tam nie trzeba wpisywać ryb w rejestr,odpowiedzi nie otrzymałem.
[2011-04-29 20:28]

roman76

ale czy zauważył ktoś różnicę nad wodą po wprowadzeniu rejestrów ?

[2011-04-29 21:05]

bodzinski

Drodzy Koledzy może będzie trzeba medycznie opisywać złowionego szczupaka, to wszystko tylko zniechęca do połowu ryb
[2011-04-29 22:45]

Szymon30

Witam
Ja też nie dostałem żadnego rejestru, ale dziś w wiadomościach pokazywali jak straż kontrolowała rybaków i sprawdzali czy mają wagi, miary i wpisy w rejestrze złowionych ryb.


Rybaków czy wędkarzy? Bo to duża różnica.

I z tego co wiem posiadanie wagi oraz miary na łowisku nie jest obowiązkowe. Jedynym obowiązkowym narzędziem jest wypychacz.



Witam

Sprostowanie wędkarzy.

[2011-04-30 08:38]

Daniel12

Po wiem tak nie rozumie dlaczego niektórzy wędkarze mają problem z jego wypełnianiem ;) wystarczy wpisać : Data     Nr Łowiska        Gatunek Ryby             Sztuki          Waga(u mnie nie trzeba jej wpisywać)    i   CM :P I tyle
[2011-04-30 09:17]

piła ma i za brak wpisu mandat od 100 zl do 500zl...oraz obowiazek posiadania wypychacza...








Mandaty przewidziane za łamanie przepisów RAPR wynoszą od 50 do 200 zł. Obowiązek posiadania wypychacza obowiązuje we wszystkich Okręgach w Polsce.

[2011-04-30 09:38]

Większość Okręgów wymaga wpisania w rejestrze przed połowem tylko daty i łowiska, a gatunek zabieranych ryb i ich ilość, po zakończonym łowieniu, wagę w domu. W naszym Okręgu wpisywanie długości ryby nie jest brane pod uwagę, nie ma takiej rubryki. [2011-04-30 09:46]

JaroDaw

TAK TO WYGLĄDA W CZĘSTOCHOWSKIM :

Rejestr połowu ryb na wodach Okręgu PZW Częstochowa na rok 2011.

/przed przystąpieniem do wedkowania, wedkarz zobowiazany jest do ustalenia, do kogo nalezy wybrane łowisko i  czy nie obowiązuja na nim dodatkowe ograniczenia, poza zawartymi w Regulaminie Amatorskiego Połowu Ryb/

1. Po przybyciu na łowisko wędkarz zobowiązany jest wypełnić rubryki: data, nr łowiska.

2. Po złowieniu ryby przeznaczonej do zabrania z gatunków ujętych w limicie sztuk RAPR /Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb/ np. karp, lin, szczupak, pstrąg potokowy,węgorz … wypełniamy niezwłocznie rubryki: gat. ryby, sztuk, cm.

3. Po złowieniu ryb przeznaczonych do zabrania z pozostałych gatunków wędkarz wypełnia rubrykę: gat. ryby. Rubryki – sztuk i cm (od – do) uzupełnia po zakończeniu wędkowania.

4. Uzupełnienie rubryki kg dotyczącej wagi złowionych ryb może być wykonane po opuszczeniu łowiska (w domu).

5. Warunkiem uzyskania prawa do wniesienia składek za wędkowanie na rok następny jest złożenie w macierzystym kole PZW Rejestru Połowu z roku poprzedniego.

 

Wzór wypełnienia „rejestru połowu ryb”

 

[2011-04-30 10:32]

roman76

czyli nadal mi nikt z kolegów nie umie odpowiedzieć na moje pytanie?chciałbym aby ktokolwiek podał jakieś konkrety przemawiające za wprowadzeniem i wypełnianiem rejestrów ,piszecie że jest potrzebny,że nie problem go wypełnić,itp no oki jest tak i trzeba to robić ale powtarzam pytanie jakie korzyści lub widoczne zmiany zauważyli koledzy którzy przez parę lat ten rejestr wypełniają
[2011-04-30 14:54]

roman76

i nadal cisza tylko nie wiem czy nikogo nie ma na forum czy koledzy nie mają argumentów
[2011-04-30 18:16]

bodzinski

ja łowiłem z tatą od tego roku dopiero mam swoją karte więc sie nie wypowiadam a co do kolegów to są na forum ale oni bardzo lubią sie kłucić i wczesniej temat im podpasował
[2011-04-30 18:24]