Mandat za łowienie zbyt blisko tamy

/ 92 odpowiedzi

Ten wątek został zablokowany - nie możesz odpowiadać na posty

Jack14

Aż strach pomyśleć co na to karpiarze, a co na to wędkarze :-)

I to jeszcze wędkujący z wywózką zdalną lub inne metody.

Normalnie koszmar nie można pod samym ............. :-(

Ależ strasznie mi przykro, że nie można ....

:-(((((((

(2014/03/10 16:58)

u?ytkownik116256

Dodam,ze na moim blogu po dzisiejszym patrolu napisałem ,ze nasi wędkarze są honorowi i nie lamia przepisów.I dla mnie to tez sprawa honoru ponieważ wyjaśniam konieczność przestrzegania prawa.Dla mnie to duża satysfakcja,ze nie trzeba było kogoś ukarać.

Romuald i właśnie o to chodzi. Nie dyskutuj już z nimi  bo specjalnie Cię prowokują. Pozdrawiam i do zobaczenia na 35 Leciu Okręgu ;) (2014/03/10 19:48)

pakul1206

Ach te nasze służby PROFESJONALIZM W KAŻDYM CALU a może KROKU. (2014/03/10 20:14)

JKarp

Ach te nasze służby PROFESJONALIZM W KAŻDYM CALU a może KROKU.
Kiedyś jakiś komentator sportowy powiedział o Pani Szewińskiej przy okazji jakiegoś startu, że ma nieświeży krok ... ;-)))))))))))))))))"Bohdan Tomaszewski ... jak dawniej" - inna wersja:"Irena Szewińska jest dzisiaj nieświeża w kroku"."
JK (2014/03/10 21:00)

pakul1206

I z tragedi zrobiła się komedia :) (2014/03/10 21:14)

JKarp

Bo to jest tragikomedia jak ktoś mówi, że ileś kroków to ileś metrów bo średnio to jeden krok ma 90 i pół cm do da XY metrów i tak dalej ...W takich sytuacjach tylko zmierzenie zalegalizowanym urządzeniem może dać pewność, że pomiar jest wykonany prawidłowo. Jakieś miarki budowlane i inne tego typu zabawki kupione w super marketach nie mają racji bytu.JK (2014/03/10 21:18)

u?ytkownik221

W tym przypadku to tylko skarga do Strasburga, przyjadą i zmierza , a może do ONZ lepiej ? (2014/03/10 21:27)

grzegorz not

Najbezpieczniej jest po prostu odejść dalej np. na 100 metrów od różnego rodzaju budowli i tyle. (2014/03/10 21:52)

Ptaku86

100 m to Panie całość zalewu jest  :D:D:D  Oczywiście wyżej, dalej rzeka spływa ,ale to już nie jest to ... Zresztą ja tam byłem pierwszy raz :D:D:D Mniejsza z tym ... Trafiłem na starego ubeka i dlatego reszta nawet się nie odezwała ...  Taki antypatyczny ,że śni mi się po nocach ... Ale bajka ...  On mi mówił 5 razy ,że  to jest miejscówka ,ale mandatowa ... Oni tam tabliczki nie dają ,bo tam co raz ,nowych łapią ... Najlepsze ,że koleś jeden uciekł ,to nawet go nie gonili ...
Ja jako bezrobotny , Komornik ,mi nic nie może zrobić ,jak ja nie mam nic na siebie ... I to na 100% ... Koledze parę mandatów przedawnili ,tylko wytrzeźwiałki mu nie darowali ... Mój pierwszy mandat w życiu ^^ Jak to mówią ,kiedyś musi być ten pierwszy raz ... (2014/03/11 10:20)

u?ytkownik168824

Jeszcze wałkujecie ten nieszczęsny temat? Przyjąłeś kolego mandat, więc teraz na drugi raz nie daj się zrobić w konia i tyle. (2014/03/11 10:29)

u?ytkownik168824

Aha jeszcze jedno wyjście masz jak już przyjąłeś ten mandat. Jesteś bezrobotny to nie płać i tyle,mogą Ci wiesz co....Wiele miałem mandtów np.za parkowaniu na parkingu płatnym i co?Nigdy nie zapłaciłem ani jednego i nigdy nic mi nie przyszło.Tobie też nic nie przyjdzie. (2014/03/11 10:32)

Ptaku86

Tak jak Trafisz Pan na ,za przeproszeniem na Ciula to ,życzę powodzenia ,Wdaj się tylko w dyskusję ,a Cię tak udupi ,że to będzie Twój ostatni raz nad wodą ... No chyba ,że masz znajomości to go wystraszysz ... Inaczej ,jesteś taki malutki ... Chociaż ,też inaczej jest jak gość widzi młodego człowieka ,a inaczej patrzy na 40-50 letniego ... Ja za płace te 200 zł ,stracę ,ale menda pozostanie mendą ... Zamykamy temat ;] Dzięki za dyskusję Panowie ... (2014/03/11 10:35)

danielkas

Poniżej cytuję opis oznaczenia obrębu ochronnego przy zaporze we Włocławku:

"1)   Obręb ochronny Nr 3 na rzece Wiśle, na Zbiorniku Włocławskim w rejonie zapory (gromadzenia się ryb).

Dla stanowiska górnego zapory granica przebiega od osi stopnia wodnego w górę zbiornika, po osi prawej kierownicy awanportu górnego do 674,00 km,
a następnie prostopadle do osi rzeki w kierunku brzegu prawego, 100 m przed prawym brzegiem skosem
w lewo, w kierunku końca umocnień betonowych zapory czołowej przy prawym brzegu.

Obręb ustanawia się na okres całego roku.

Obręb stanowi część obwodu rybackiego Zbiornika Włocławskiego, na rzece Wisła Nr 5 w regionie wodnym Środkowej Wisły.

2)   Obręb ochronny Nr 4 na rzece Wiśle, w rejonie zapory wodnej we Włocławku (gromadzenia się ryb ).

Dla awanportu dolnego i stanowiska poniżej zapory wodnej granica obrębu przebiega 200 m od osi stopnia w dół rzeki Wisły, od 675,05 km (wylot ulicy dojazdowej do siedziby „Hydrobudowy”), następnie po osi kierownicy awanportu dolnego, w dół 30 m poniżej najdalej wysuniętej części kierownicy -
675,55 km biegu rzeki i prostopadle do osi rzeki do linii umownej przeprowadzonej 50 m, równolegle do prawego brzegu w kierunku zapory do 675,05 km, następnie prostopadle do prawego brzegu.

Obręb ustanawia się na okres całego roku.

Obręb stanowi część obwodu rybackiego Zbiornika Włocławskiego, na rzece Wisła Nr 5 w regionie wodnym Środkowej Wisły.

Wydzielony pas wody między 675,05 km
a 675,55 km, szerokości 50 m, równoległy do prawego brzegu, udostępniony jest do wykonywania amatorskiego połowu ryb jedynie z brzegu."

Tu krokami chyba wymierzyć się nie da...

(2014/03/11 10:40)

RadoslawM

Aha jeszcze jedno wyjście masz jak już przyjąłeś ten mandat. Jesteś bezrobotny to nie płać i tyle,mogą Ci wiesz co....Wiele miałem mandtów np.za parkowaniu na parkingu płatnym i co?Nigdy nie zapłaciłem ani jednego i nigdy nic mi nie przyszło.Tobie też nic nie przyjdzie.

Bajki typu, nie płać  mandatów są już naprawdę nudne. Każdy  urząd skarbowym ma swojego komornika. Pan komornik pojawi się szybciej niż myślisz.  

Kolega Ptaku86 łowił blisko tamy, a to pech. PSR wystawia sporo mandatów za łowienie zbyt blisko tam oraz bezpośrednio z mostu. Gdyby ci Panowie nie byli pewni że łowisz zbyt blisko pewnie skończyłoby się na upomnieniu. Zapewne zacząłeś głosić filozofie, przekonywać do swojej racji. Te odmierzanie kroków to taka demonstracja siły z ich strony/upokorzenie.

Nie dziwie się że sypia mandatami, przy tych tamach są  najczęściej zimowiska ryb. Jakieś dwa lata temu widziałem gościa który przy takiej tamie złowił około 80 sztuk dorodnego okonia. 

Ktoś pisze ze powinny być tabliczki informujące o zakazie; -). Tylko po co?

Ponadto wędkarzowi nie wolno:

łowić ryb w odległości mniejszej niż 50 m

od: jazów, śluz, tam, zapór, przepławek oraz

innych urządzeń służących do piętrzenia

wody. Zakaz ten nie dotyczy budowli hydro-

technicznych służących regulacji brzegów

lub dna, np. ostrogi, opaski i progi denne

(2014/03/11 11:15)

JKarp

Panowie jak to wygląda ,dokładnie ,ja będąc nad wodą widząc miejscówkę ,wydeptaną elegancko ,widać ,że ludzie tam łowią ,fakt blisko jest tama... Ale też człowiek nie łowi pod samą tamą , i na dodatek rzuca w drugą stronę ... Żadnej tabliczki ,ani odznaczone odkąd  można łowić  ... Straż graniczna przywaliła się i kazała mierzyć kroki ... Wyszło 42 m ... Dostałem 2 stówy ;] Mogę się od tego mandatu odwołać czy nic mi to nie da ?? Chore to by wędkarz za każdym razem odmierzał i liczył każdy metr ... Może Ktoś się spotkał  podobną sytuacją ?? Opłacaj tu składki i jeszcze Ci na początku sezonu dowalą ...
@ Kolego Radosławie:Nie PSR a Straż Graniczna.Mierzyć krokami odległość - no cyrk na kółkach.Gdyby byli pewni nic by nie mierzył krokami.200 zł przyjął czyli w sumie już nic nie zrobi.
Jeśli jest to prawda to było nic nie przyjmować. Zrobić swoją dokumentację gdzie stałeś ( fotki ) i niech Panowie udowodnią, że było mniej niż 50 metrów.
Owszem skoro nie pracuje, nie ma auta ni roweru, ani nic mogą natrukać do czasu do kiedy do skarbówki nie przyjdzie rozliczenie ze zwrotem podatku.Następny Kolega wiedzący lepiej już nie napiszę że może dubel ...JK
(2014/03/11 11:40)