Zaloguj się do konta

Mandat za brak wpisu do rejestru

utworzono: 2011/04/07 21:58
smakosz

Witam kolegów
Minęły już prawie 4 miesiące i chciałem się zapytać czy dostał już ktoś mandat za brak wpisu do rejestru.A jeśli tak to na jaką kwotę?
Przyznawać się ;)
[2011-04-07 21:58]

rolo81

z tego co słyszałem to jest 100 zł
[2011-04-07 22:03]

50,- złociszy. Tutaj macie podobny temat:

http://forum.wedkuje.pl/post/kwiruje-sprzet/260417/0#260662

[2011-04-07 22:08]

Tu dokładniej:

http://forum.wedkuje.pl/post/pracowita-straz/257472/0

[2011-04-07 22:12]

rolo81

dzięki i pozdrawiam

[2011-04-07 22:17]

pstrag222

a za co przysługuje najwiekszy mandat ?
pytam ze zwykłej ciekawosci
[2011-04-08 15:18]

smakosz

Pewnie za pyskowanie strażnikom ;)
[2011-04-08 15:33]

a za co przysługuje najwiekszy mandat ?
pytam ze zwykłej ciekawosci


Sieciowanie, prądowanie itp. Bo oprócz mandatu dostajesz grzywne o wartości do bodaj 20-stokrotności skłusowanych ryb oraz "ogłoszenie" w gazecie na Twój koszt, iż jesteś kłusolem. Tu procedura taka sama jak w przypadku pijanych kierowców.

[2011-04-08 15:49]

a za co przysługuje najwiekszy mandat ?
pytam ze zwykłej ciekawosci


Sieciowanie, prądowanie itp. Bo oprócz mandatu dostajesz grzywne o wartości do bodaj 20-stokrotności skłusowanych ryb oraz "ogłoszenie" w gazecie na Twój koszt, iż jesteś kłusolem. Tu procedura taka sama jak w przypadku pijanych kierowców.



To juz jest przestepstwo kłusownictwa i tu obowiązują kary przewidziane przez Kodeks Karny.

A kary PZW to:

Prezes Rady Ministrów w dniu 24 listopada 2003 roku wydał rozporządzenie w sprawie wysokości mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń:

- Kto dokonuje amatorskiego połowu ryb bez posiadania wymaganych dokumentów 200 zł;

- kto dokonuje amatorskiego połowu ryb:

1) o wymiarach ochronnych 100 zł;

2) w okresie ochronnym 200 zł;

3) w odległości mniejszej niż 50 m od budowli i urządzeń hydrotechnicznych piętrzących wodę 100 zł;

4) łososiowatych i lipieni - więcej niż jedną wędką 200 zł;

5) wędką w odległości mniejszej niż 50 m od rozstawionych w wodzie narzędzi połowowych uprawnionego do rybactwa 200 zł;

6) wędką w odległości mniejszej niż 75 m od znaku oznaczającego dokonywanie podwodnego połowu ryb kuszą 100 zł;

7) wędką przez podnoszenie i opuszczanie przynęty w sposób ciągły, z wyjątkiem łowienia ryb pod lodem 200 zł;

8) łososiowatych kuszą 300 zł;

9) kuszą na szlaku żeglownym 300 zł;

10) kuszą od dnia 15 października do dnia 15 maja 300 zł;

11) kuszą przy użyciu specjalnych aparatów do oddychania w wodzie 300 zł;

12) kuszą w odległości mniejszej niż 75 m od innych osób oraz ustawionych w wodzie narzędzi połowowych 300 zł;

- kto dokonuje amatorskiego połowu raka błotnego lub raka szlachetnego 300 zł;

- przy braku rejestracji sprzętu pływającego służącego do połowu ryb 200 zł;

- jeśli uprawniony do rybactwa nie wykonuje obowiązku trwałego oznakowania narzędzi rybackich w sposób umożliwiający ustalenie ich właściciela 200 zł.

Wysokości kar pieniężnych przewidzianych w taryfikatorze kontrolujących :

• 200 zł – brak aktualnych opłaconych składek

• 100 zł – pozostawienie samochodu na: grobli lub wale p- powodziowym

• 50 zł – rzucenie niedopałka na lód lub do wody (zaśmiecanie).

Oprócz tego możemy się spodziewać kar za niszczenie przyrody (wykonanie podpórki pod wędkę ze świeżo ułamanej gałęzi), czy palenie ogniska przy terenie leśnym.

W związku z wejściem w życie znowelizowanej ustawy zmienia się wysokość mandatów np.:

• połów ryb niewymiarowych - minimum 200 zł

• połów ryb podrywką niezgodnie z przepisami - minimum 200 zł

• połów więcej niż dwoma wędkami - minimum 200 zł

• połów ryb w odległości mniejszej niż 50 m od urządzeń hydrotechnicznych - minimum 200 zł



[2011-04-08 16:23]

Pewnie za pyskowanie strażnikom ;)



Od pyskówki do rękoczynów niedaleko. A wtedy:

 "Stosowanie przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia strażnika S.S.R. do przedsięwzięcia lub zaniechania czynności jest przestępstwem z art. 224 § 2 kodeksu karnego zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat trzech, a jeżeli następstwem takiego zachowania było naruszenie ciała lub rozstroju zdrowia, trwającego dłużej niż siedem dni albo ciężki uszczerbek na zdrowiu jest przestępstwem z art. 224 § 2 kodeksu karnego zagrożony karą pozbawienia wolności od trzech miesięcy do lat pięciu

- Znieważenie strażnika SSR lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych jest przestępstwem z art. 226 § 1 kodeksu karnego zagrożony grzywną, karą ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku."



[2011-04-08 16:30]

kasztelan15

dwie stówki dostałem na lodzie za brak wpisu,kolega dwie stówki. a dalej koleś za brak karty dwieście złotych,czyli w tym roku kupiłem już dwie karty,prawo polskie,kto to wymyśla,rozumiem za brak karty,kłusownictwo,niewymiarowe ryby,smietnik na łowisku ale za brak wpisu,pierwszo raz to powinni dawać pouczenia,a mandat za brak wpisu to max 50zł. [2011-04-08 17:54]

kargul

ja niemam nic do ukrycia i zawsze przed lowieniem wypelniam wszystko [2011-04-08 20:12]

Jack14

Tylko słyszałem ale w naszym okręgu już w zeszłym roku za brak wpisanego rejesteru 20zł.

Osobiście nie doświadczyłem ale teraz nawt 200 zł za brak wpisu to już lepiej gadać GSM w samochodzie lub parkować na chodniku :-))

ps

Wieokrotnie pisane ale jednak "za brak dokumentów do prowadzenia pojazdu, dowodu rejstracyjnego pojazdu itp" mandat karny w wysokości 50zł za każdy dokument.

Za brak wpisu w rejestrze 200zł.

Pozdrawiam.

[2011-04-08 21:04]

kasztelan15

było 20 zł. od tego roku 200zł  paranoja ,ja też nie mam nic do ukrycia po prostu w pośpiechu zapomiałem wpisać, na łowisku byłem pewien że wpisałem ale człowiek całe życie w biegu tylko niedziela wolna i cały tydzień się czeka żeby na te nasze rybki jechać,strażniki psr zero rozmowy .
[2011-04-08 21:26]

ruffio

Ja zostałem upomniany za wpisy do rejestru ołówkiem.Nie wiem dlaczego bo nigdzie nie pisze,że muszę używać długopisu.Ołówek jest niezawodny bo nie przestanie nagle pisać jak długopis.
[2011-04-09 07:55]

Ja zostałem upomniany za wpisy do rejestru ołówkiem.Nie wiem dlaczego bo nigdzie nie pisze,że muszę używać długopisu.Ołówek jest niezawodny bo nie przestanie nagle pisać jak długopis.

Dlatego,że wpis zrobiony ołówkiem można zawsze wymazac z rejestru.
[2011-04-09 07:59]

Tylko słyszałem ale w naszym okręgu już w zeszłym roku za brak wpisanego rejesteru 20zł.

Osobiście nie doświadczyłem ale teraz nawt 200 zł za brak wpisu to już lepiej gadać GSM w samochodzie lub parkować na chodniku :-))

ps

Wieokrotnie pisane ale jednak "za brak dokumentów do prowadzenia pojazdu, dowodu rejstracyjnego pojazdu itp" mandat karny w wysokości 50zł za każdy dokument.

Za brak wpisu w rejestrze 200zł.

Pozdrawiam.





Za brak wpisu w rejestrze wlepiane są mandaty 50,- zł. Jest wachlarz cenowy mandatów od 50,- do 200,- zł. Jeśli ktoś sobie lubi popyskować, podyskutować, konfabulować, kłócić się ze strażnikami, wtedy strażnik korzysta z górnego pułapu mandatowego. 



[2011-04-09 08:37]

Ja zostałem upomniany za wpisy do rejestru ołówkiem.Nie wiem dlaczego bo nigdzie nie pisze,że muszę używać długopisu.Ołówek jest niezawodny bo nie przestanie nagle pisać jak długopis.




Rejestr Połowu Ryb jest dokumentem. ŻADNYCH dokumentów nie wypełnia się ołówkiem albo kredkami. Tylko mi nie pisz, że jeszcze ślinisz rysik ołówka zanim coś nim napiszesz. A rejestr (datę i łowisko) wypełniaj przed wyjazdem w domu, w aucie. Kiedy Strażnik stwierdzi, że rzeczywiście wypisał Ci się długopis, a miałeś zamiar własnie dokonać wpisu, to na pewno nie będziesz ukarany.



[2011-04-09 08:44]

arus

Maciku nie pisz takich głupot bo jeszcze gotowi jezdzić nad wodę z wypisanymi długopisami hehe.Pozdrowionka
[2011-04-09 08:54]

arus

Sorki Maćku miało być
[2011-04-09 08:56]

Maciku nie pisz takich głupot bo jeszcze gotowi jezdzić nad wodę z wypisanymi długopisami hehe.Pozdrowionka




:)))))))) Strażnik będzie widział na karteczce rejestru, czy była taka próba wpisu i czy rzeczywiście długopis padł na polu bitwy :)



[2011-04-09 14:09]

Zbig28

Mam proste zasady :
1. Już w przeddzień wyprawy na rybki wypełniam rejestr w domu. Ponieważ rzadko zabieram jakąś zdobycz, więc ta krótka chwila na wpisanie jej do rejestru nie stanowi problemu.

2. Nie "dyskutuję" i nie próbuję urabiać kontrolujących. Moim obowiązkiem jest stosować się do przepisów. A, że nieraz mi się nie podobają i uważam je za bzdurne... to już inna sprawa.

3. Zdarzyło mi się, że kontrolujący mnie strażnicy PSR usiłowali wymusić " łapówkę " za odstąpienie od czynności. Według nich, koło ratunkowe będące na łodzi, nie miało aktualnego atestu. Do tego czułem od nich woń alkoholu. Wyjąłem telefon komórkowy i zaprosiłem policję. Zanim przypłynęli -  strażnicy odpłynęli. Nie obawiajmy się dochodzić swoich praw.     

  
[2011-04-09 19:46]

Zbig28

Acha, zapomniałem pogratulować Mastiffowi za kompetentne wpisy. To naprawdę cenne opinie, wskazówki i przytoczone przepisy.  Wielu wędkarzom mogą być pomocne i pożyteczne w różnych sytuacjach nad wodą. Częściej prosimy, częściej...

[2011-04-09 19:56]

Acha, zapomniałem pogratulować Mastiffowi za kompetentne wpisy. To naprawdę cenne opinie, wskazówki i przytoczone przepisy.  Wielu wędkarzom mogą być pomocne i pożyteczne w różnych sytuacjach nad wodą. Częściej prosimy, częściej...




Dziękuję. Robię co mogę. Na szczęście nie jestem jedynym służącym pomocą.




[2011-04-09 20:06]

Acha, zapomniałem pogratulować Mastiffowi za kompetentne wpisy. To naprawdę cenne opinie, wskazówki i przytoczone przepisy.  Wielu wędkarzom mogą być pomocne i pożyteczne w różnych sytuacjach nad wodą. Częściej prosimy, częściej...




Dziękuję. Robię co mogę. Na szczęście nie jestem jedynym służącym pomocą.






Brawo Maciek, ja również przyłączam się do słów kol. Zbig28. A po drugie staruchu takie słowa są miłe i budują :))

Pozdrawiam...........

[2011-04-09 20:13]

wacek721

Czyli sprawa wygląda tak że (niby) rybę wolno zabierać. A tak naprawdę to chodzi o to żeby wszystko  wypuszczać ,dlatego rejestry i utrudnienia .To jeśli łowimy nokil to i składek nie powinniśmy wnosić bo za co. Za brak wpisu w rejestrze kara ,śmiech na sali .No ale biurokracja duża to na pensje trzeba multum kasy.Dzisiaj sobie wpisze datę w swoim wpisie tak koślawo że ani Ruski grafoman tego nie odczyta ,i kto mi udowodni że data zła .Powiem że zmarzłem w ręce i tak wyszło i ch...Z sekretarką na ryby jeżdził nie będę .
[2011-07-06 11:12]